MČR MTB MARATON 5. 9. 2020 Týn nad Bečvou

0
186

V sobotu 5. 9. 2020 se konalo MČR MTB maraton v rámci populárního a známého závodu Autor Šela maraton, který
se uskutečnil v Týně nad Bečvou. Trasa závodu na 50 km byla velmi technický pestrá a kvalitní s úseky single tracky v
lesním terénu a také vedoucí kolem hradu Helfštýn.
Mistrem republiky se stal Jan Čapek v čase 2:13:50, který zároveň vyhrál slyšící věkovou kategorií 40-49 let a z
celkové účasti 170 závodníku se umístil na vynikajícím 2. místě!!!
V rámci MČR na druhém místě dojel Pavel Pastrnek v čase 2:18:53 (v kategorií 40-49 let – 2. a celkově 9.). Na třetím
místě František Kocourek v čase 2:24:32 (v kat.30-39 let – 10. a celkově 13.). Dále čtvrtý David Studýnka v čase
2:35:58 ( kat. 40-49 let – 5. a celkově 21. ) a páté místo obsadil Pavel Jungmann v čase 3:58:59 (v kat. 30-39 let – 37. a
celkově 141.).
Jediná účastníce Renata Šuláková zdárně dokončila závod Hobby 30 km v čase 2:52:56. Všichni účastníci členové SK
SKIVELO neslyšících Olomouc.
Tento závod byl jeden z nejvydařenější co se týče podání výkonu neslyšící s porovnání slyšících závodníků a tím
výrazné zviditelnění při vyhlašování před diváky. Panovala zde velmi přátelské atmosféra jak ze strany pořadatelů, tak