Závody na kolečkových lyžích

0
138

Jeden z dalších závodů na kolečkových lyžích a to v Jeseníkách v Koutech nad Desnou. Zde se uskutečnil další seriál Efisan Skirrol s výjezdem na Dlouhé stráně o celkové délce 14 km.  Na start se postavilo celkem 81 závodníků včetně významný týmu jako je Bauer tým, který má i Francouzského závodníka, dále přijeli i Poláci, takže byla zde velmi silná konkurence s výbornou závodní atmosférou. Závod suverénně vyhrál Francouz Alexis JEANNEROD v čase 0:46:55.

V první polovině stoupání jsem se dost trápil, ale postupně to bylo pak lepší a podařilo se mi dojet a následně jim ujet závodníkům, kteří mě zpočátku ujeli. Na kopec jsem se probojoval na 18. pozici s časem 0:59:39. a ve své kategorií skončil na 12. místě. S dosaženým výsledkem jsem byl spokojen.

Po vydechnutí v cíli byla pak menší tůra k horní stanici sedačkové lanovky a přesun do Skiarealu Kouty n. D., kde bylo pak vyhlášení vítězů. Při tůře v proti směru jsem nečekaně potkal nestárnoucí sportovní OB deaf legendu a určitě viz v příloze na fotce ho poznáte;-)