Europacup deaf MTB-Kálnica SVK

Od pátečního do nedělního dne v termínu 25-27. 5. proběhl první díl Evropského poháru neslyšících na horských kolech  v Kalnici na Slovensku. Byla zde mezinárodní účast ze šesti států a to ČR, Ruska, Belgie, Rakouska, Maďarska a Slovenska. V pátek v podvečerních hodinách bylo na programu XCE-Eliminátor. Trať byla velmi bahnitá, neboť od čtvrtečního dne do pátečního odpoledne bylo velmi deštivo. Z kluků nejlépe dojel František Kocourek na 2. místě a za ním na 3. místě David Studýnka, dále na 4. pozici skončil Pavel Pastrnek a  Jan Čapek dojel na 6. místě.

Druhý den bylo na programu Enduro, přičemž na tratí 25km dlouhé bylo celkem 6. měřených úseků velmi technicky náročných pasáží typu Downhill což nebylo vůbec jednoduché absolvovat na klasických horských kolech 29“. Z kluků dobře doje Čapek, který skončil na třetím místě, na 4 místě Pastrnek, Studýnka 6. a 7. Kocourek.

Posledním závodem v neděli bylo MTB Maraton na 49km se s náročným kopcovitým profilem a také těžkými lesními úseky po hřebenech hor.  Kluci ze Skivelo se opět zviditelnili jako velmi silný tým, neboť na 1. místě dojel Studýnka, za ním druhý skončil  Čapek  a třetí pozici obhájil Pastrnek, dále na 4. místě dojel  Kocourek.

Pro kluky to byl další vydařený závodní víkend!