MČR v malé kopané 2019 – Ostrava

HODNOCENÍ MČR V MALÉ KOPANÉ ŽÁKŮ – 1.5.2019 – OSTRAVA

Na státní svátek ve středu 1.5.2019 se konalo MČR v malé kopané neslyšících žáků do 16 let v Ostravě. Vítkovičtí pořadatelé zajistili ubytování na vysokoškolských kolejích Jana Opletala v Ostravě a také stravné pro žáky. Zúčastnily se 4 týmy, a to domácí SSK Vítkovice, I.PSKN Praha, SK Olympia Praha, SKN Hradec Králové. V 9:30 hodin začal výkop MČR v malé kopané žáků. Hrálo se systémem každý s každým, 2×15 minut na jeden zápas. Zápasy se odehrály na hřišti SK Ostrava Lhotka s přírodní trávou za krásného počasí s hracím stylem 4+1. Tým I.PSKN Praha vyhrál všechny zápasy a získal titul mistra ČR žáků. Na stříbrném místě se umístil SKN Hradec Králové. Na bronzovém místě skončil tým SK Olympia Praha. Domácí skončili poslední. Vítkovičtí fotbalisté byli hodně natěšení, ale v ani jednom zápase nevstřelili gól. Po turnaji byly předány medaile a poháry. Na závěr chceme poděkovat rozhodčímu od delegace FAČR za obětavou práci. Akce proběhla hlavně bez zranění. Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům i za dotaci od ČSNS a MŠMT, kteří nám pomáhají získat budoucí fotbalisty.
PETR LACH ředitel akce MČR v malé kopané žáků

1. SSK VÍTKOVICE – SKN HRADEC KRÁLOVÉ 0:4 (0:3) branky: 2x Beránek V., 2x Horvát ŽK: Opravil D.

2. I.PSKN PRAHA – SK OLYMPIA PRAHA 8:3 (5:3) branky: 5x Ponocný, 3x Hamburg – 2x Fischkandl, Říha

3. SKN HRADEC KRÁLOVÉ – SK OLYMPIA PRAHA 5:4 (2:0) branky: 3x Horvát, 2x Beránek V. – 2x Fischkandl, Chalupa, Machánek ŽK: Beránek V.

4. SSK VÍTKOVICE – I.PSKN PRAHA 0:4 (0:4) branky: 2x Hamburg, Ponocný, Ťulák

5. I. PSKN PRAHA – SKN HRADEC KRÁLOVÉ 8:1 (5:1) branky: 4x Ponocný, 4x Hamburg – Beránek V.

6. SK OLYMPIA PRAHA – SSK VÍTKOVICE 4:0 (2:0) branky: 2x Fischkandl, Štulla, Chalupa

Celkové umístění
1. PSKN Praha
2. SKN Hradec Králové
3. Olympia Praha
4. SSK Vítkovice

Výsledky MČR v kopané junioři 2018 – Praha

HODNOCENÍ MČR v kopané juniorů

V neděli dne 20.května se konalo Mistrovství ČR v kopané juniorů. Hrálo se na travnatém hřišti FK Řeporyje v Praze. Původně se mělo hrát hřišti TJ Úhelné Sklady. Ale majitel hřiště dal na poslední chvíli přednost slyšící organizaci, kdy tam měli hrát turnaj než našim neslyšícím. Nakonec se nám povedlo sehnat hřiště o trochu dále v Řeporyjích. Tímto děkuji sekretářce pí Mejzrové, kdy to dala dohromady s p. Kubertem a p. Machačem z SK Motorletu Praha.

Mistrovství se zúčastnili tři týmy domácí I.PSKN Praha, SKN Brno a SSK Vítkovice. Hrálo se 2x40min , každý s každým. Po celou dobu pískali tři rozhodčí, i když na první zápas přišel jeden z nich pozdě, až na druhý poločas. V době jeho nepřítomnosti jej zaskočil pan Probošť. Za což mu děkuji.

První zápas hrál domácí tým I.PSKN proti SKN Brnu, kdy jej překvapivě porazil výhrou 5:2. Během zápasu dostal žlutou kartu hráč z Brna, Skýpala Filip, neboť měl nevhodné nadávky vůči rozhodčímu. Další  druhý zápas se odehrál mezi I.PSKN vs SSK Vítkovicemi, kdy domácí tým prohrál vysoko 9:1. Pražští hráči už neměli takovou výdrž po prvním zápase, do toho měli horké počasí. Poslední zápas odehráli tým SKN Brno proti  SSK Vítkovicím, kde zvítězil hostující tým díky hodně vstřeleným brankám, tj. 1:10. Zde opět hráč z Brna, Skýpala F. dostal žlutou kartu. Tím, že získal dvě žluté karty, nemůže zahrát v příštím mistrovství hned první zápas, které se bude konat za rok.

Zápasy byly vzhledem tomu, že bylo velké teplo a svítilo po celou dobu sluníčko, přerušeny. Aby se hráči mohli napít a dostat trochu energie do dalších soubojů během zápasů. Celkově práci rozhodčích nehodnotím jako dobře odvedenou. Během turnaje nebyl nikdo zraněn, za což jsem velmi rád, že jsme to zvládli bez potíží. Po skončení turnaje předával poháry a medaile místopředseda STK fotbalu pan Probošt. Celkově na třetím místě skončil tým z Brna, výše na druhém se umístil domácí tým I.PSKN Praha. A na nejlepší 1.místo se probojoval tým z SSK Vítkovic, kde byl taky z jejich týmu vyhlášen nejlepší hráč jménem Ondřej Vodička. Touto cestou děkuji pořadatelům, dále vedení FK Řeporyje za poskytnutí hřiště i ZŠ pro sluchově postižené v Radlicích, kde jsme mohli mládež ubytovat do dobrou cenu . Poděkování patří taky MŠMT za dotaci na tuto akci.

PSKN Praha – SKN Brno 5:2 (3:0)    

Branky: 3x Hamburg, Šulák, Leška – Mikulík, Handl L.

Žluta karta: Skýpala Filip (SKN Brno)

SSK Vítkovice – I. PSKN Praha 9:1 (4:1)

Branky: 6x Hubáček, Turoň, Vyzina, Skala – Vondra

SKN Brno – SSK Vítkovice 1:10 (0:6)

Branky: Handl L. – 4x Hubáček, 3x Vodička, 2x Turoň, Vyzina

Žluta karta: Skýpala Filip (SKN Brno)

  1. SSK Vítkovice

  2. I. PSKN Praha

  3. SKN Brno

SSK Vítkovice:

Varečka Michael, Bajer Jakub, Gloga Patrik, Hartoš Radim, Hubáček Andreas, Vodička Ondřej, Turoň Matěj, Menša Tomáš, Skala Robert, Vyzina Jiří, Hop Miroslav, Kondráš Kevin

 

I.PSKN Praha:

Blasczyk Filip, Hamburg Lukáš, Stránský Stanislav, Ponocný Matěj, Homolka Tomáš, Šulák Alexandr, Hofmann Patrik, Leška František, Vondra Jiří, Let Petr, Legát Miroslav, Valenta Jakub, Pomaháč Dominik, Valenta Jakub

 

SKN Brno:

Holiš Vlastimil, Krásný Michal, Handl Lukáš, Zaduban Lukáš, Sokola Robert, Šudřich Tomáš, Skýpala Filip, Sedlář Kryštof, Mikulík Martin, Jančík Roman

Zapsal: Jiří Kolíska

Výsledky MČR malé kopané žáci – Praha

HODNOCENÍ MČR v malé kopané

V sobotu dne 19.května se konalo Mistrovství ČR v malé kopané žáků. Turnaj se konal v Praze, na hřišti s přírodní trávou v FK Motorlet. Zúčastnili se ho 3 týmy I.PSKN Praha, SK Olympia a SSK Vítkovice. Hrací systém byl 4+1.

Hráli se dvě kola, kde si každý tým zahrál s každým. Po celkovém sečtení bodů byly vyhlášeny týmy od 1.-3.místa. Na celkovém prvním místě se umístil domácí tým I.PSKN Praha, na druhém místě skončil tým SSK Vítkovice a třetí místo získal tým SK Olympia Praha. Nejlepším hráčem byl zvolen Hamburg Lukáš z domácího týmu I.PSKN Praha.

Celý turnaj pískal neslyšící rozhodčí p. Valášek. Odvedl dobře práci, za což mu děkujeme. Akce proběhla bez zranění a potyček mezi hráčema, neboť měli mezi sebou docela vyrovnané souboje. Každý chtěl za každou cenu vyhrát. Během mistrovství přálo hráčům počasí, po celý den jim svítilo slunce a měli teplo.

Touto cestou děkuji pořadatelům a rozhodčímu za spolupráci. Poděkování patří také vedení FK Motorletu za poskytnutí hřiště, dále ZŠ pro sluchově postižené v Radlicích, kde jsme mohli žáky ubytovat do dobrou cenu a MŠMT za dotaci na tuto akci.

Příští mistrovství se bude konat v jiném městě.

Výsledky:

 

1.kolo                 

PSKN Praha – SK Olympia 4:2 (2:1)  

Branky: 4x Hamburg – 2x Sáblík

SSK Vítkovice – I. PSKN Praha 1:3 (0:0)

Branky: Altman – 2x Ťulák, Hamburg

SK Olympia – SSK Vítkovice 3:6 (3:3)

Branky: 2x Sáblík, Chalupa – 2x Altman, 2x Skýpala, Kondáš, vlastní

 

2.kolo

PSKN Praha – SK Olympia 7:0 (3:0)   

Branky: 3x Hamburg, 2x Stránský, Hromas, vlastní

Žlutá karta: Svozil Robin (I.PSKN Praha)

SSK Vítkovice – I. PSKN Praha 3:5 (2:3)

Branky: Altman, Kondráš, Matis – 3x Hamburg, 2x Ťulák

SK Olympia – SSK Vítkovice 1:2 (0:2)

Branky: Sáblík –Skýpala, Kondáš

1.místo       I.PSKN Praha

2.místo       SSK Vítkovice

3.místo       SK Olympia SPS

 

Nejlepší hráč: Hamburg Lukáš (I.PSKN Praha)

SSK Vítkovice:

Pužo Radek, Matis Dominik, Kondráš Kevin, Altman Patrik, Skýpala Filip, Červeňák Dominik

 

SK Olympia SPS:

Kiss Patrik, Štulla Matěj, Sáblík Petr, Chalupa Jiří, Fischkandl Lukáš, Machánek Karel, Garner Benjmnin, Braný Jiří

 

I.PSKN Praha:

Blasczyk Filip, Hamburg Lukáš, Kamrla Miroslav, Svozil Robin, Červeňák Roman, Ťulák Dalibor, Stránský Stanislav, Hromas Jan, Kratochvil Filip, Samko Štefan

Zpracoval: Jiří Kolíska

 

Hodnocení – první kvalifikační fotbalový zápas pro ME 2019

Hodnocení – první kvalifikační fotbalový zápas pro ME 2019, v Anglii ve dnech /27. – 29. 4. 2018/

Na zápas jsem pozval 14 hráčů a 3 do realizačního týmu. Celkem 17 osob odletělo do Anglii na letiště Stansted – Londýn. Odletěli jsme z dvou měst (Brno a Praha) – 1 skupina z Brna a 2 skupiny z Prahy s různými časy odletu.
Všichni v pátek 27. 4. večer se setkali na letišti v Londýně, pak pořadatel nás odvezl mikrobusem, dojeli jsme do Hotelu – Ramada. Poté rozdělili na pokoje a rychle jsme šli vyspat únavnou cestu po práci.
V sobotu po snídaní v hotelu na chvilku porada a informace, pak hráči odpočívali na pokojích. Potom před polednem pořadatel opět nás odvezl na trénink a jsme trénovali hodinu a půl. Hřiště bylo dost křivé a nerovné a bez lajn, spíš jako louka s postavenými brankami. Je zajímavé, dali nám zdarma dobrá voda. Po tréninku pak odvezli zpět do hotelu, hráči šli do pozdního oběda, pak odpočívali. Potom navečer jsme měli technickou poradu s hráči a sestavení hráčů pro nadcházející zápas. Potom všichni navečeřeli se mimo hotel, potom spát.
V neděli 29. 4. po snídaní v hotelu potom odpočívali hráči na pokojích a poté úklid. V 11.30 všichni sraz v recepci a odjeli společně mikrobusem na hřiště zápasu. Všichni absolvovali lehký trénink před zápasem s nepříjemným nerovným hřištěm. Ve 13 hodin je výkop s mužstvem Anglie a rozhodčí začali hru. Do 2 minut zbytečná velká chyba v šestnáctce a prohrávali jsme 1:0, potom Angličané měli výhodu a převahu – my v první půli hráli do kopce a proti větru. Po brance na 2:0 neustále tlak a nám se těžko zpracovával balon a útočilo proti větru. Pak soupeř dal další pěkný gól a brankař se pozdě orientoval – 3:0 do poločasu. V šatně jsme vysvětlovali změnu taktiky. Po poločasu my už hráli z kopce, ale vítr už nevanul, byl hrozně studený vzduch, měli jsme převahu. Angličane se bránili a odkopávali, my se snažili o centrování, ale soupeř dobře vždy odhlavičkoval. Potom naše obrana zaspala a neuhlídala hráče a dostali jsme další gól 4:0. Naši hráči se hodně trápili špatným výkonem rozhodčího, podporoval domácí, například nepísknul jasnou penaltu v náš prospěch, což mi i po zápase potvrdil čtvrtý delegát rozhodčí, nebo nám dával nesmyslné žluté karty. Jeden náš hráč dokonce dostal rovnou červenou kartu za náhodná lehký střet. Naši se ale snažili dál a nakonec aspoň jeden gól se podařil na 4:1. Do konce zápasu byla obě mužstva nervózní. Velká škoda, že jsme prohráli, hřiště a rozhodčí ale byli velmi špatné.
Po zápasu nás odvezl na letiště. Potom odletěli až do Prahy večer 21.30 hod a hráči se smutnou tváří se rozešli domů.
Hodně musím poděkovat za ČSNS a sportovní klubům, kterým patří naši hráči. Klub byly ochotné zpracovat finanční projekty pro MŠMT a dostaly peníze a finanční podporu pro reprezentační hráči, aby se zúčastnili na mezinárodní akci. Včetně také stravné za oběd i večeře, který hráč dostali jako kapesné a i utratili v restauraci v okolí hotelu v pozdním časovém obědu i pozdní večeři. Čeká náš další zápas v Praze proti mužstvu Turecko v sobotu 16. 6. 2018.

 


Horní řada zleva:
Valášek – hlavní trenér, Ponocný, Luňák, Papoušek, Benda, Zeman, Skorkovský, Kolíska  -vedoucí mužstva, Crkovský – pomocník
Dolní řada zleva:
Novotný, Bajer, Matýaš, Džilič, Braneac, Filipi, Hubáček, Vodička.

Hodnocení napsal Petr Valášek

Propozice MČR juniorů ve kopané a MČR žáků v malé kopané

[pdf-embedder url=“https://csns-sport.cz/wp-content/uploads/2018/04/Propozice-MCR-malé-kopané-žáci-19.5-2018.pdf“ title=“Propozice MCR malé kopané žáci 19.5 2018″]

[pdf-embedder url=“https://csns-sport.cz/wp-content/uploads/2018/04/Propozice-M-CR-Fotbal-Juniori-20.5..2018.pdf“ title=“Propozice M CR Fotbal Juniori 20.5..2018″]

Přihláška

Vážení všem kluby,

pošlu je v příloze přihláška žáci a junioři.

1) M ČR minikopané žáci asi budou 8.května v Praze

2) M ČR kopaná junioři 7.-8.června v Nymburku

Obě přihlášky nejpozději do 16.února 2014 !!! Ještě máte čas do měsíc přemyslet a dohodnete mezi kluby, díky.

Doporučují žáci a junioři můžete dohromady dvě kluby, např. SK Olympia řídí týmů a SportNES hráči hostování do Olympia. Výhoda bezplatně hostování.

Sport centrum Nymburk žádá dřív rezervovali hřiště a ubytování dopředu, má další kluby hodně zájemci a také reprezentace. Protože přihláška dřív, děkují za pochopení.

Přátelský zápas české futsalové reprezentace neslyšících proti AC Sparta Praha

STK futsalu při ČSNS se podařilo domluvit přátelský zápas české futsalové reprezentace neslyšících proti prvoligovému týmu AC Sparta Praha!

Včera v půl osmé večer ve sportovní hale v Praze na Vysočanech za účasti 67 neslyšících diváků začal výkop. Hrálo se 2 x 30 minut.

Hráči Sparty předvedli výkon jak se jim patří, v prvním poločase nastříleli 7 gólů a v druhém přidali dalších 12. Neslyšící kluci však nezůstali úplně pozadu a díky dvěma gólům od Milana Novotného ml. a jednoho od Vojtěcha Rybníčka skončil zápas celkově 19:3.

Naši futsalisté však měli ze zápasu radost a byli hrdí, že si mohli zahrát proti tak silnému soupeři jako je AC Sparta Praha. Manažer Sparty Milan Doruška taky vyjádřil spokojenost nad historicky prvním zápasem slyšících hráčů Sparty proti neslyšícím a těší se na další přátelské zápasy.

V týmu reprezentace ČR se v průběhu zápasu střídali dva brankáři – Dalibor Jedlička a Kryštof Slováček. Do sestavy byli zařazeni další hráči – Muríz Džilič, Michal Skorkovský, Milan Novotný ml., Miloš Malý, Daniel Chalupa, Vojtěch Rybníček, Emil Sagula a Lukáš Dotlačil.

Na tomto důležitém přátelském zápase samozřejmě nemohli chybět předseda STK futsalu Jiří Kolíska a trenér Petr Valášek s asistentem trenéra Sergejem Josefem Bovkunem.

Vítkovice na DCL Futsal v Turíně

V těchto dnech, tj. od 4. do 8. března hostí italský Turín 1. Deaf Champions League Futsal (DCL Futsal).

Na tento evropský turnaj se účastní jen týmy, které vyhrály Mistrovství ve svém státě. Loňským mistrem v České republice se stala SSK Vítkovice a právě jejich hráči budou v Itálii bojovat o nejlepší umístění mezi 16 týmy.

Na turnaj se jeli podívat Jiří Kolíska, předseda STK fotbalu a futsalu a Petr Valášek, trenér české reprezentace, aby navázali spolupráci a rádi by v budoucnu tento turnaj uspořádali i u nás v ČR.

Web DCL: http://dcl.ustorinesi.it/