Hodnocení – první kvalifikační fotbalový zápas pro ME 2019

Hodnocení – první kvalifikační fotbalový zápas pro ME 2019, v Anglii ve dnech /27. – 29. 4. 2018/

Na zápas jsem pozval 14 hráčů a 3 do realizačního týmu. Celkem 17 osob odletělo do Anglii na letiště Stansted – Londýn. Odletěli jsme z dvou měst (Brno a Praha) – 1 skupina z Brna a 2 skupiny z Prahy s různými časy odletu.
Všichni v pátek 27. 4. večer se setkali na letišti v Londýně, pak pořadatel nás odvezl mikrobusem, dojeli jsme do Hotelu – Ramada. Poté rozdělili na pokoje a rychle jsme šli vyspat únavnou cestu po práci.
V sobotu po snídaní v hotelu na chvilku porada a informace, pak hráči odpočívali na pokojích. Potom před polednem pořadatel opět nás odvezl na trénink a jsme trénovali hodinu a půl. Hřiště bylo dost křivé a nerovné a bez lajn, spíš jako louka s postavenými brankami. Je zajímavé, dali nám zdarma dobrá voda. Po tréninku pak odvezli zpět do hotelu, hráči šli do pozdního oběda, pak odpočívali. Potom navečer jsme měli technickou poradu s hráči a sestavení hráčů pro nadcházející zápas. Potom všichni navečeřeli se mimo hotel, potom spát.
V neděli 29. 4. po snídaní v hotelu potom odpočívali hráči na pokojích a poté úklid. V 11.30 všichni sraz v recepci a odjeli společně mikrobusem na hřiště zápasu. Všichni absolvovali lehký trénink před zápasem s nepříjemným nerovným hřištěm. Ve 13 hodin je výkop s mužstvem Anglie a rozhodčí začali hru. Do 2 minut zbytečná velká chyba v šestnáctce a prohrávali jsme 1:0, potom Angličané měli výhodu a převahu – my v první půli hráli do kopce a proti větru. Po brance na 2:0 neustále tlak a nám se těžko zpracovával balon a útočilo proti větru. Pak soupeř dal další pěkný gól a brankař se pozdě orientoval – 3:0 do poločasu. V šatně jsme vysvětlovali změnu taktiky. Po poločasu my už hráli z kopce, ale vítr už nevanul, byl hrozně studený vzduch, měli jsme převahu. Angličane se bránili a odkopávali, my se snažili o centrování, ale soupeř dobře vždy odhlavičkoval. Potom naše obrana zaspala a neuhlídala hráče a dostali jsme další gól 4:0. Naši hráči se hodně trápili špatným výkonem rozhodčího, podporoval domácí, například nepísknul jasnou penaltu v náš prospěch, což mi i po zápase potvrdil čtvrtý delegát rozhodčí, nebo nám dával nesmyslné žluté karty. Jeden náš hráč dokonce dostal rovnou červenou kartu za náhodná lehký střet. Naši se ale snažili dál a nakonec aspoň jeden gól se podařil na 4:1. Do konce zápasu byla obě mužstva nervózní. Velká škoda, že jsme prohráli, hřiště a rozhodčí ale byli velmi špatné.
Po zápasu nás odvezl na letiště. Potom odletěli až do Prahy večer 21.30 hod a hráči se smutnou tváří se rozešli domů.
Hodně musím poděkovat za ČSNS a sportovní klubům, kterým patří naši hráči. Klub byly ochotné zpracovat finanční projekty pro MŠMT a dostaly peníze a finanční podporu pro reprezentační hráči, aby se zúčastnili na mezinárodní akci. Včetně také stravné za oběd i večeře, který hráč dostali jako kapesné a i utratili v restauraci v okolí hotelu v pozdním časovém obědu i pozdní večeři. Čeká náš další zápas v Praze proti mužstvu Turecko v sobotu 16. 6. 2018.