Hodnocení – soustředění a přátelský dvojzápas s Ukrajině v Kyjevě 5. – 8. 12. 2019

0
284

Ve čtvrtek (5. 12.) – V poledne reprezentační Futsalové mužstvo ČR se setkalo na letišti Václava Havla a
přišlo celkem 15 osob (13 hráčů a 2 realizační tým). Společně odletěli do města Kyjeva (Ukrajina) a přistáli kolem večera a transfer do hotelu Presidenta. Potom jsme rozdělili pokoje, pak večeře a krátká porada i pohovory hráčům.

V pátek (6. 12.) – Po snídaní transfer do sportovního halu na dvouhodinové trénování – hlavně taktika a technika hry s míčem, získání nového herních čtveřic. Pak zpět transfer do hotelu a obědvali jsme, pak klid na lůžku. Opět odpolední transfer do halu a rozcvička před zápasech. Skutečně zápas původně 15 hodin, ale obě rozhodčí přišli pozdě a zápas začalo až v 15:40 hodin první zápas s reprezentací UKRAJINA a hrálo se 2 x 25 hrubého času: CZE – UKR 5:7 (0:3) = góly: 2x Lištvan, 2x Zbořil a Holiš. Hráli jsme poprvé v tomto našeho mladého týmu jako mezistátní přátelské utkání. První zápasové poločas všichni naši mladé hráči byli nervózní a špatně bránili proti soupeřům a dostali 3 góly, málo odvahu do útoku a většinou se bránili.V šatně jsem hodně vysvětloval a kritizoval hráčů, jako zbabělci. Po poločase už lepší hru a měli převahu naše tým ČR. Konečně naše střílelo do branky ze 4:0 na 4:2, pak 5:2 potom snažili na 5:4. Hráli jsme pod tlakem s více chuti pak zbytečně 2 laciné góly z vlastního chybu na 7:4, to pokazilo vývoj zápasu a těžko dohánět na remízu, my snažili gól na 7:5, potom rozhodčí pískali konec zápas a my jsme zoufali, chtěli jsme pokračovat zápas. V druhém poločase my lepší brankové skoré 5:4!! Byl do dobrý zápas, naše mladý tým sbírá zkušenosti s mužstvem Ukrajiny. Pak transfer do hotelu a krátce v posilovně se uvolní svaly i psychický stránce. Potom relax v bazénu i v sauně. Poté večeři a po večeři měli jsme poradu a hodnocení prvního zápasu. Individuální pohovor a později pak relaxační masáže na pokoje.

V sobotu (7. 12.) – Před snídaní dostali jsme informace od ukrajinsky svaz neslyšících, že my musíme přesun na jinou halu, z důvodu z včerejší hala byli přednější 1 a 2 ligové ukrajinský futsalu na tréninku. Ukrajinsky svaz se snažili pro nás přesun jinou halu, ale dražší cenu a musíme pěšky z hotelu do jiného sportovního halu na dvouhodinové trénování – hlavně střelba, centrování a přesnost přihrávky, také technika hry s míčem, úprava i změny herních čtveřic. Pak zpět pěšky do hotelu a obědvali jsme, pak klid na lůžko. Taktická porada s tabuli a vysvětlit všem hráčům. Opět pomalu pěšky do haly a rozcvička před zápasech. Zápas začalo později, kvůli volná hodina v hale, tak v 15:30 hodin druhý zápas s silnějším reprezentací UKRAJINA a hrálo se 2 x 25 hrubého času: UKR – CZE 3:2 (1:0) = góly: Homolka a Beránek. První zápasové poločas obě mužstva tvrdě hrálo a vyrovnaný. Škoda po odrazu míče našeho brankáře a soupeř ještě kopali a dáli gól 1:0. V šatně jsem vysvětloval a změna sestavu, musí bojovat jako lev. Po poločase výborně hráli my, ale náš hráč samostatně ztratil míče a soupeřům využil, sólo běhali, střílel do branky a opět zvýšení skoré 2:0, oni měli dost převahu proti nás. My nevzdáváme a tvrdě bojovali a konečně naše střílelo krásně do branky z 2:0 na 2:2! Zbytek času obě mužstva hráli tvrdě, naše se snažili střílet, ale naše hráči 5x dali vedle mimo ukrajinské branky – velká škoda, kdyby to povedlo bychom jinou vývoj konečný výsledek. Za hrubé chyby a nepozornost naši obránce zase jsme prohráli 3:2 a to byl zbytek ještě 1 minutu, naši kluci se snažili, pokus boje o remízu a rozhodčí skončilo zápas, naši hráči spadnul na zemi i zoufalí a byli obrovské líto naše tým, mohlo být remízu jen poslední minuta. Bylo do krásný a aktivní zápas, mladý tým zvedli výkony než první zápas s mužstvem Ukrajiny. Diváci a trenéři Ukrajinci na nás smekali klobouky dolů za naši

české výkon tuto zápasu, než bylo včera. Dostal jsem husí kůži. Pro zajímavosti informace: v roce 2017 Futsal na evropském žebříčku neslyšících na 4 místě stali Ukrajina a my Češi umístili až na 18 místě. Pak pomalu pěšky do hotelu a krátce opět individuální v posilovně a relax v bazénu včetně sauna. Potom společné večeře a po večeři měli jsme poradu a hodnocení druhého zápasu. Další informace na přípravu další soustředění i přátelské utkání v Kuvajtu (19. – 23. 12. 2019). Poté zbytek hráči na individuální pohovor a později pak krátké masáže. V neděli (8. 12.) – Po snídaní odpočinek na pokoje, krátká nutná porada, pak úklid, balit kufr a vracení hotelové karty. Sraz kolem 11 hod na recepci pro transfer do letiště, potom společný odlet domů do Prahy. Musím za náš mladý tým hodně a poděkovat za finanční příspěvky od našeho partnera MŠMT a doufám,že i nadále budeme spolupracovat v rámci reprezentace Futsal neslyšících v roce 2020 na nějaké další mezinárodním i domácím půdě a důležité hlavně soustředění.

FOTO = Reprezentace Futsalový tým ČR – neslyšících

Horní řada zleva: Valášek Petr – reprezentační trenér ČR, Minarík Radim, Chalupa Jiří, Fischkandl Lukáš,
Šulák Alexandr, Homolka Tomáš, Let Petr, Blasczyk Filip a Kolíska Jiří – vedoucí mužstva ČR.
Dolní řada zleva: Zbořil Tomáš, Handl Lukáš, Holiš Vlastimil, Beránek Václav, Mikulík Martin a Lištvan David.

Hodnocení zpracoval: Valášek Petr – reprezentační trenér Futsal ČR