Kocourek na BEDŘICHOVSKÝ NIGHT LIGHT MARATHON

0
47

Sluchově postižený reprezentant v severském lyžování František Kocourek zahájil běžkařskou sezónu účastí na maratonském závodu Noční Bedřichovská na 17,5 km ve volné stylu a 17,5 km v klasickém stylu.

V pátek 4. 1. 2019 ve večerních hodinách odstartoval Franta s čelovkou v závodě volnou technikou. Trať závodu z části vedla po trati Jizerské 50. V průběhu závodu vydatně sněžilo a teplota byla kolem 2 st. pod nulou. Frantovi se na tyto podmínky podařilo dobře připravit lyže a tím si držel s přední části závodního pole. Do cíle dorazil celkově na 39. místě z 236 závodníků v čase 0:57:21 a v kategorii obsadil 19. pozici.

V sobotu ve stejném čase odstartoval v závodě na 17,5 km klasickou technikou. Na startu byla teplota nad nulou kolem 0 st. a mrholilo. Po startu se závodníci s čelovkami vydali opět po trase vedoucí z části slavné Jizerské 50. Franta měl dobře připravené lyže na klasickou techniku, kdy toho využil na dlouhých stoupání. Do cíle dojel celkově na 18. místě s časem 1:03:09, v kat. 10 z celkové účasti z necelých 200 závodníků.