MČR v orientačním běhu long 19. 06. 2019

0
131

V sobotu 16. června se v Chotěboři konalo Mistrovství České republiky neslyšících v orientačním běhu ve sprintu. Pořadatelem byl klub SK SKIVELO ve spolupráci se Sportovním klubem Chotěboř. Centrum bylo v areálu firmy ALKA, kde jsme měli vše potřebné. Na startu se sešlo 10 neslyšících závodníků ze 4 klubů a dokonce i jeden závodník z daleké Venezuely. Jitka Dvořáková a Jiří Kubík běželi nesoutěžní trať pro začátečníky a nalezli svoje první kontroly.

Závod proběhl za slunečného až dusného počasí. Na závodě bylo dohromady asi 400 účastníků. Běželo se na mapě Alka a na závodníky čekaly tratě ve vysočinském terénu s poměrně hustou sítí komunikací, mužská trať překonávala dvakrát řeku Doubravu (a závod byl kopcovitější). Díky místy kamenitému podkladu bylo třeba dávat pozor na správný došlap. Závod splňoval kriteria longu, na trati byly volby postupů a trať nás „protáhla“ vším, co terén nabízel. Všichni neslyšící účastníci své tratě úspěšně zvládli. Někdo podal lepší, někdo horší výkon – ale všichni bojovali, za což jim patří velké plus! Výsledkově jsme neztratili i mezi slyšícími (3. místo Josef Procházka, 4. místo Michal Stanovský)

V kategorii žen získala titul Anna Pangrácová, která velmi dobře zaběhla svoji trať a porazila nejen Lenku Hornovou, ale i svou sestru Marii. Anna i Lenka se na trati nevyvarovaly chyb při dohledávání kontrol a to je stálo umístění mezi první trojicí v absolutním pořadí. Marie byla po viróze a na jejím běžeckém výkonu to bylo znát. Ale zaslouží pochvalu za to, že se postavila na start.

V mužské kategorii byl rozdíl mezi prvními stejný jako mezi dámami. Josef Procházka a Michal Stanovský bojovali na dálku o titul. V první technické pasáži měl navrch Pepa, ale Michal se v běžecké pasáži nevzdal a stáhl ztrátu asi na minutu, nicméně Pepa závěr ustál a obhájil tak titul ze Skřítku. Třetí skončil Marek Bednařík, který udělal zbytečnou chybu na začátku. Čtvrtý skončil Kamil Klíma, který byl na tom běžecky hůř, ale mapově dobře) a na posledním místě skončil venezuelský závodník Fernando Agudo. Závodu se pro úraz těšně před závodem nemohl zúčastnit Pavel Pastrnek.

MČR long ženy (4,4 km, 95 m převýšení, 16 kontrol)
1. Anna Pangrácová        SKIVELO              61:36
2. Lenka Hornová           SKIVELO              62:59
3. Marie Pangrácová        Olympia              78:32

MČR long muži (6,2 km, 195 m převýšení, 15 kontrol)
1. Josef Procházka          SKIVELO              63:37
2. Michal Stanovský        SSK Vítkovice       65:133.
3. Marek Bednařík          SKN Brno             80:23
4. Kamil Klíma               Olympia               140:50
5. Fernando Agudo         Venezuela            203:39

Josef Procházka, SKIVELO Olomouc
Předseda STK OB