Na Mistrovství Evropy v Belgii v horské cyklistice se Český tým ukázal ve velmi silné pozici.

V sobotu se uskutečnil závod v disciplíně XCM  Cross Country Maraton v délce 65km v okolí Anhee. Trasa závodu byla velmi členitá až kopcovitá. Po startovním výstřelu čelo závodního pole hned nasadilo ostré závodní tempo a  vytvořili se skupinky dle výkonnostní úrovně. Na čele závodního pole se držel Jan Čapek s Davidem Studýnkou a s menším odstupem Pavel Pastrnek a Franta Kocourek. Pro závodníky bylo další stěžejní překážkou nedostatečné značení trasy, které  někteří ze závodníku přehlédli a zabloudili. Naši kluci si na to dávali pozor a snažili se být ve střehu a díky tomu nezabloudili. Do cíle nejlépe dojel Jan Čapek na vynikající 5. pozici, dále za ním David Studýnka obsadil  9. místo, Pavel Pastrnek získal 11. místo a Franta Kocourek skončil na 18. místě. Závěrem lze dodat, že přes velmi silnou konkurenci v zastoupení Ruska, Slovenská, Maďarska, Švédska, Itálie, Turecka a dalších zemí se Český tým výrazně zviditelnil výbornými výsledky.