M ČR SPRINT 2019 – Praha

0
123

V sobotu 6. 4. 2019 se konalo Mistrovství ČR neslyšících v orientačním běhu ve sprintu v Praze, které
pořádal klub SK Olympia Praha SPS ve spolupráci s OK Kamenice. Závod probíhal na pomezí městské
části Prahy 2 – Vinohrady a Prahy 10 – Vršovice. Terén byl městský, ale na poměry sprintu s výrazným
převýšením 60-80 metrů. Závodu se zúčastnilo 11 lidí, 7 mužů a 5 žen, bohužel žádní žáci nebo
dorostenci. Počasí účastníkům závodu přálo, byl krásný slunečný den kolem 15°C.

V kategorii žen D21D zvítězila Anna Formánková o 12 sekund před Annou Pangrácovou.  Na třetím místě skončila Marie Pangrácová. Čtvrtá byla Lenka Hornová a pátá Pavlína Spilková.
V kategorii mužů H21D obsadili všechny první tři příčky závodníci ze SKIVELO Olomouc. První byl
Josef Procházka, druhý skončil Jan Semerád a na třetím místě se umístil Marek Bednařík. Bramborovou medaili bral Kamil Klíma, nejstarší účastník MČR Jaroslav Vondrouš skončil na pátém místě, šestý doběhl Štefan Uhrin.

Nikdo ze závodníků se nezranil, pořádání MČR bylo úspěšné a všem účastníkům se to líbilo.