Mistrovství světa neslyšících ve stolním tenisu – Tokio ( Japonsko )

http://2012wdttc.org/en/

Zúčastní se celkem 17 států – Čína, Čínské Taipei, Česká republika, Velká Británie, Maďarsko, Írán, Japonsko, Korea, Litva, Mongolsko,Polsko, Rusko, Jižní Afrika, Švédsko, Turecko a Ukrajina.

Naši sportovci: Matouš Roman, Kratochvíl Roman, Helus Jaroslav, Šlechta Roman, vedoucí Mazuchová Jitka

Družstvo mužů: – 13 států a družstvo žen – 6 států

MUŽI
Skupina A – Čínské Taipei, Korea, Velká Británie
Skupina B – Ukrajina, Polsko, Turecko
Skupina C – Čína, Rusko, Česká republika
Skupina D – Litva, Japonsko, Írán, Maďarsko

ŽENY

Finálová skupina – Čína, Japonsko, Ukrajina, Rusko, Korea, Turecko

29.4.
10:00 hod. – slavnostní zahájení
13:00 hod. Čína – Česká republika 3-0
Wan Cong : Matouš Roman 3:0 /11:5,11:8,12:10/
Li Yunnan : Kratochvíl Roman 3:1 /11:3,10:12,12:10,11:4/
Yang Yang – Helus Jaroslav 3:0 /11:2,11:2,11:7/

30.4.
10:00 hod. Rusko – Česká republika 3-1
Kulakov Anton – Kratochvíl Michal 1:3 /11:2,8:11,10:12,6:11/
Pishcuk Dmitry – Matouš Roman 3:1 (11:6,7:11,11:4,11:7)
Bezdenezhnyy Sergey-Helus Jaroslav 3:0 /11:8,11:5,11:3/
Pishcuk Dmitry – Kratochvíl Michal 3:2 /11:4,11:9, 7:11,6:11,11:8/

Konečné úmístění skupiny C: 1. Čína, 2. Rusko, 3.ČR

Česká republika – Maďarsko 3 : 0 – oprava
Kratochvíl Michal – Fuleki Daniel Gyula 3:0 /11:1,11:5,11:7/
Matouš Roman – Bencsik Gergely 3:2 /11:9,6:11,11:9,7:11,11:3/
Helus Jaroslav – Fulop Jeno Zoltan 3:0 /11:8,11:0,11:9/

o 9.-12. místo
Česká republika – Turecko 3 : 0 (kontumačně) nepřijelo Turecko

o 9.-10.místo
Česká republika – Írán 3 : 2
Matouš Roman – Ghorbanivalikchali Masoud 0 :3 /4:11,5:11,9:11/
Kratochvíl Michal – Mohseni Ahangar Ali 3 :2 /16:18,11:8,11:9,3:11,11:7/
Helus Jaroslav – Alizadeh A.Gh.M. 2 :3 /9:11,10:12,11:8,12:10,8:11/
Kratochvíl Michal – Ghorbanivalikchali Masoud 3 :2 /8:11,12:14,11:9,11:8,11:9/
Matouš Roman – Mohseni Ahangar Ali 3 : 0 /11:5,11:6,11:4/

ČR se umístila 9. místo.
Celkové umístění: 1. Čína, 2.Litva, 3. Korea, 4. Rusko, 5. Japonsko, 6. Ukrajina, 7. Čínské Taipei, 8. Polsko, 9. ČR, 10. Írán, 11. Velká Británie, 12. Turecko, 13. Maďarsko

Družstvo ženy: Celkově umístění: 1. Japonsko, 2. Čína, 3. Ukrajina, 4. Rusko, 5. Korea, 6. Turecko

Mix- smížena hra:
Mazuchová, Helus (ČR) – Umemura, Ueda (Japonsko) 0:4 (-4,-1,-7,-4)

Čtyřhra muži:
Matouš, Kratochvíl (ČR) – Bencsik, Fulop (Maďarsko) 4 : 2 (-5,-13,7,5,2,3)
Helus, Šlechta (ČR) – Ghorbanivalikchali, Mohseni (Írán) 3 : 4 (8,-7,-9,8,8,-7,-9/

Osmifinále:
Matouš, Kratochvíl (ČR) – Chernyak, Veliiev (Ukrajina) 3 : 4 (6,-7,12,-8,-8,5,-6)

Matouš , Kratochvíl se umístili na 9.-16.místě

Jednotlivci:

Skupina 5
Šlechta – Takinas (Litva) 0 : 3 (6:11,5:11,8:11)
Šlechta – Norton (Anglie) 0 : 3 ( 4:11,5:11,10:12)
Umístil se na 3. místě ve skupině a nepostoupil do finále.

Skupina 6
Helus – Juchna(Litva) 0 : 3 (5:11,3:11,7:11)
Helus – Wang (Čínské Taipei) 0 : 3 (2:11,5:11,4:11)
Umístil se na 3. místě ve skupině a nepostoupil do finále.

Skupina 7
Kratochvíl – Bezdenezhnyy(Rusko) 1:4 (11:4,5:11,6:11,2:11)
Kratochvíl – Arima (Japonsko) 3 : 2 (2:11,11:7,8:11,11,7,11:8)
Umístil se na 2. místě ve skupině a postoupil do finále.

Skupina 12
Matouš – Park (Korea) 1 : 3 ( 4:11,5:11,11:5,9:11)
Matouš – Fuleki (Maďarsko) 3 : 0 (11:5,11:3,11:7)
Matouš – Erdogan (Turecko) 3 : 0 (12:10,11:7,11:5)
Umístil se na 2. místě ve skupině a postoupil do finále.

Ženy – 8 skupin
Mazuchová – Chang (Čínské Taipei) 2 : 3 (9:11,6:11,11:8,11:7,16:18)
Mazuchová – Lin (Čína) 0 : 3 (3:11,8:11,4:11)
Umístila se na 3. místě ve skupině a nepostoupila.

Vylučovací systém – finále muži:
1. kolo:
Matouš – Juchna (Litva) 0 : 4 (5:11,6:11,3:11,2:11)
Kratochvíl – Ghorbanivalikchali (Írán) 4 : 3 (12:14,9:11,11:9,11:6,9:11,11:7,13:11)

Osmifinále:
Kratochvíl – Mochizuki (Japonsko) 0 : 4 (7:11,10:12,8:11,9:11)

Kratochvíl se umistil na 9.-16.místě.

Jednotlivci muži: 1. Čínské Taipei, 2.Čína, 3. Juchna (Litva)
Jednotlivci ženy: 1. Japonsko, 2. Japonsko, 3. Čína

Fotogalerie