Už máme jasno o místě konání 18. zimní Deaflympiády!

Dne 14. ledna schválili zástupci vlády Ruské federace zhoštění zimní Deaflympiády v Chanty Mansijsk na Sibiři. Deaflympiáda proběhne v termínu od 28.března do 5.dubna v pěti sportech: alpské lyžování, běžecké lyžování, curling, lední hokej a snowboarding.

Chanty Mansijsk je známé sportovní středisko hlavně v biatlonových soutěžích, zde se v letech 2003 a 2011 konaly Světové poháry. Avšak lyžaři kladou dotaz, kde budou jejich závody probíhat. Podle informací na internetu, jsou v této oblasti malé lyžařské areály, vhodné maximálně pro slalom. Kde budou závody v obřím slalomu a super G, se zatím neví. Věříme však, že se v nejbližších dnech dozvíme víc informací přímo od ICSD.
Každopádně se tam ale budeme muset zabalit. Podle Wikipedie je průměrná teplota v Chanty Mansijsk v únoru na -14,3 °C a v březnu -4,2 °C.

Z našich sportovců mají jistou účast díky úspěšným umístěním na loňských MS lyžařky Tereza Kmochová, Veronika Grygarová, páni lyžaři Jan Konvička, Martin Látal, Tomáš Menša a snowboardista Tomáš Pazdera.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

©[2018] ČSNS - webmaster Jaroslav Milich

Log in with your credentials

Forgot your details?