Fotbalové soustředění reprezentace a generálka proti Německu U21

0
271

V termínu od 5. – 7. srpna 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících Praze. Trenér pan Hanuš svolal celkem 16 hráčů.

Ve čtvrtek večer se sešli v Praze v hotelu Krystal.

Trenéři Hanuš, Skorkovský a Mikula diskutovali s hráči, kdy vedli přednášku o přípravě na generálku proti Německu U21. Tým z Německa již zde v Praze hrál v roce 2019, pro náš tým to byla odveta v letošním roce na jejich půdě.

V pátek brzy ráno si byli zaběhat v přírodě. Dopoledne trénovali na hřišti FC Zličín, kde  trénovali různé taktiky kolem fotbalu.  Po večerech vždy měli přednášky a řešení co vše je potřeba doladit při kopané.

V sobotu ráno je čekala cesta do Lipska, Německo. Před zápasem absolvovali ještě lehčí trénink.

Výkop začal v 15:20hod. Začátek utkání týmu moc nevyšel, neboť se hned v 16. minutě kopala penalta proti našemu týmu, díky faulu ze strany našeho obránce. Ale za pár minut se usmálo štěstí na nás, neboť i náš tým kopal po ošklivém faulu ze strany Německa penaltu. Penaltu kopal útočník dlouholetý reprezentant pan Novotný, který vyrovnal stav na 1:1. Po poločase se hrál vyrovnaný souboj, bohužel náš tým neměl štěstí na střelbu a nakonec celkově prohrál 1:2.

Cílem soustředění byla příprava na kvalifikační zápas proti Turecku, který se bude konat na začátku srpna v Praze – Satalicích.

Zapsal: Crkovský Jan

Německo – Česká republika   2:1 (1:1)

Branky: 16´Hoffmeier (pen.), 57´ Bolzi – 22´Novotný (pen.)

Sestava ČR: Slováček – Gloga, Benda ˇC´, Malý, Džilič – Vodička, Matyáš, Hlavinka – Novotný – Štefka, Gábor

Náhradnici: Bajer, Draksl, Fischkandl, Hubáček, Zbořil