NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Před Mistrovství Evropy ve futsalu neslyšících v Itálii, 13. – 22. října 2022

Mistrovství Evropy neslyšících ve futsalu bude teprve 6. ročníkem této historie. Toto ME bude probíhat právě v Itálii ve městě Montesilvano. Česká futsalová reprezentace se letos zúčastní díky kvalifikace, která se konala ve Švédsku v prosinci 2021. Z každé kvalifikační skupiny postupovali dva nejlepší ze čtyř týmu. Česká reprezentace obsadila 2.místo, kde porazila Azerbájdžán 8:5, kontumačně 5:0 s Wales, která se kvalifikace nezúčastnila z důvodu restrikcí okolo covidu ve Velké Británii a poslední zápas se bojovalo o první příčku, kde nakonec Česká reprezentace bojovným stylem padla a prohrála se Švédy 3:5.

Letos chceme získat velký úspěch na Mistrovství Evropy než tomu bylo před 4 lety, kde jsme obsadili 15.místo. Česká futsalová reprezentace bude toto ME hrát podruhé v historii, tím prvním bylo právě 4 roky zpět, které se odehrálo ve Finsku ve městě Tampere. Náš tým se teď důkladně připravil a má několik soustředění za sebou, jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti, teď je jenom otázkou to ještě předvést právě v Itálii a doufat v lepší výsledek. Další motivací pro reprezentaci je ta, že když se umístí na ME do 12. místa, tak automaticky postupují na Mistrovství Světa 2023 v Sao Paulo, v Brazílii. MS by měla být v listopadu, přesný termín ještě zatím není. Po úspěšné kvalifikaci, měli hráči zasloužené volno, samozřejmě mimo jiné trénovali ve svých futsalových týmech a připravovali se jak fyzicky, tak psychicky.

V roce 2022 začalo první soustředění v zimě na horách ve Špindlerovo mlýně, kde se vedení zaměřilo na fyzickou stránku a kondici. Další soustředění už byla zaměřená na futsal, přičemž všechny soustředění už byli jenom v hale. Soustředění bylo postupně v Luhačovicích, v Olomouci, v Pardubicích, v Ostravě a tím posledním se to zakončilo v Praze. Velké díky patří í týmum, proti kterým jsme si mohli zahrát přátelská utkání a výsledky proti prvoligovým týmům jako je Olomouc a Chrudim, kde jsme prohráli, ale výsledek byl pro nás slušným.

Výsledkově to pro reprezentaci nedopadlo, ale právě díky tomu mohli posbírat velmi důležité zkušenosti, které se budou právě hodit v Itálii. Další týmy z nižších ligách, kde si repezrentace hravě poradilo a porazila KFV Roub Vítkovice 10:4 a I.PSKN Praha vysokým výsledkem. V posledním soustředění se vedení zaměřilo na signály autu, rohu a přímých kopů, kde dopilovali další maličkosti a budou doufat, že díky těmto signálům to reprezentaci pomůže v zápase.

Vedení v čele hlavním trenérem nominovali tyto hráče, kde jistě uvidíte i nové tváře. Na pozici brankáře se vrátil Braneac po dlouhé rekonvalenci se svou rukou. Vrátil se českému týmu silnější. Novým a důležítým hráčem, kterým je Fellmann se do futsalu po dlouhé době v dobré náladě a v herní pohodě. Dalibor Jedlička nahradil hlavního trenéra Valáška, který se účastnit ME nemůže z pracovního důvodu.

NOMINACE:

Brankáři:

Braneac Martin

Minarik Radim

Hráči:

Benda Lukáš – kapitán

Fellmann Adam

Gajdošík Tomáš

Hartoš Radim

Hubáček Andreas

Let Petr

Lištvan David

Mašláň Jiří

Novotný Milan

Realizační týmy:

Jedlička Dalibor – hlavní trenér

Crkovský Jan – asistent trenér

Kolíska Jiří – vedoucí mužstvo

Knot Petr – fyzioterapie a masér

Před odletem jsme udělali menší rozhovory právě s novým trenérem Jedličkou a jeho slova byli „Sice jsme přišli o pár dobrých hráčů z osobních důvodů, ale dokázali jsme je skvěle nahradit“ Kapitán Benda poskytnul také rozhovor, kde povídal že se reprezentace zaměřila na všechno, taktiky, signály, brankářské techniky a další věci a pevně věří, že uděláme úspěch na Mistrovství Evropy. Držte nám palce.

Na Mistrovství Evropy se ve skupině C potkají s mistry Španěly a dále Dánsko a Polsko.

Ve středu večer tým odlétá z Prahy do Říma, kde nasednou na autobusovou vyprávu do Montesilvana na hotel. Ve čtvrtek máme odpočinkový den, lehký trénink a ceremoniál. V pátek dopoledne začíná první zápas se Španělskem v hale PalaCastagna. Pravděpodobně bude přímý přenos z italské strany nebo na naší facebookové stránce @czechdeaffotbal.

Druhý zápas se utkáme se Dánskem, se kterým už mají zkušenosti z února. Utkání začne v 10 hodin v neděli dopoledne v hale PalaRoma. Třetí utkání se hrajeme s Polskem v pondělí odpoledne v 15 hodin opět v hale PalaRoma. Případě výsledků, postupujících ze skupiny sledujte webovou stránku https://edfcmontesilvano2022.fssi.it/live-results/ či sociální sítě facebook a instagram pod názvem @czechdeaffotbal.

Rozpis skupina C

Pátek 14. října 2022, 11:00 hodin, hala PalaCastagna

Česko – Španělsko 

Neděle 16. října 2022, 10:00 hodin, hala PalaRoma

Česko – Dánsko

Pondělí 17. října 2022, 15:00 hodin, hala PalaRoma

Polsko – Česko

Máme zlato! – 5. mistrovství Evropy v plážovém volejbale neslyšících

V týdnu 14.-21.8. se konalo v rakouském Badenu 5. mistrovství Evropy v plážovém volejbale neslyšících a zároveň se na místě hrálo i 1. mistrovství Evropy v plážovém volejbale neslyšících do 19 let. Účastnilo se jej 10 ženských a 9 mužských párů z celkem 9 států a v mládežnické kategorii vždy 4 dvojice z celkem 5 států. Jak v mužské, tak ženské kategorii byly dvojice rozděleny do 2 skupin A a B. Rozlosování na první technické schůzi zařadilo naši dvojici CZE1 (Jan Žídek ml., Šimon Bambas) do čtyřčlenné skupiny A spolu s GER2, AUT1, ITA1. Dvojice CZE2 (Jan Žídek, Šimon Skopový) byla zařazena do pětičlenné skupiny B s AUT2, GER1, ITA2, UKR.

Ženská dvojice CZE (Oldřiška Žídková, Anna Pavlovová) měla ve skupině A dvojice LTU1, AUT, POL2, ITA. Ženská skupina B se skládala z SWE, UKR, HUN, POL1, LTU2. Jan Žídek st. si bohužel z posledního tréninku v ČR odnesl zranění v podobě odštípnuté loketní kosti, která poškodila i vazy. I s tímto částečným omezením do utkání nastoupil a odehrál kvalitní zápasy.

V pondělí se ještě trénovalo a v úterý už začaly po zahajovacím ceremoniálu první zápasy. Jako první z našich dvojic nastoupili CZE2 proti ITA2. Po vyrovnaném souboji zápas skončil prohrou 1:2 (21:16, 9:21, 8:15). Hned další zápas nastoupili CZE1 proti ITA1 a vyhráli 2:0 (21:18, 21:17). Soupeřem žen byla opět Itálie, zápas se zpočátku vyvíjel v náš prospěch, ale nevynucené chyby výhru darovaly Italkám – 0:2 (19:21, 16:21). Odpoledne čekal ženy CZE zápas proti POL2, který po změně taktiky vyhrály 2:0 (21:17, 21:13). Muži CZE2 dokázali důležitý zápas proti AUT2 vyhrát v napínavé koncovce, kde jen díky kvalitnímu servisu a nechybování dokázali otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch – 2:0 (28:26, 21:9).

Ve středu nás čekalo celkem 6 zápasů. První z nich byl CZE2 proti favorizované UKR. I přes pěkné výměny a příjezd českých fanoušků, kteří poctivě fandili celý den, prohráli se stavem 0:2 (13:21, 11:21). Zde už se zranění více projevovalo a do dalšího zápasu, který měli hrát v odpoledních hodinách proti silnému týmu z GER1, pouze nastoupili, ale okamžitě utkání skrečovali a měli tak větší šanci se připravit do dalšího zápasu. Dopoledne ještě proběhlo utkání CZE1 proti AUT1, kde i přes počáteční zaváhání a početný rakouský fanklub dokázali zápas vyhrát 2:0 (21:15, 21:16).

Proti Rakousku hrály i naše ženy, které v pravé poledne s přehledem porazily za stavu 2:0 (21:5, 21:9). Po pauze na oběd nastoupili mladí CZE1 do důležitého zápasu proti zkušenému týmu z GER2 s velkou chutí vyhrát. Oba sety měly podobný průběh – soupeř v začátku odskočil o 4 body, pak se ztrátovalo a až v koncovce naši dotáhli zápas do vítězného konce – 2:0 (21:18, 21:19). Hned další zápas odehrály ženy CZE proti LTU. V zápase se sešlo více faktorů – velmi dobrý servis soupeřek, naše nervozita a nevynucené chyby – skóre bylo 0:2 (11:21, 6:21).

Čtvrtek nám přinesl pouze dva zápasy s českým zastoupením. Do zápasu o 5.-8. místo nastoupily ženy proti SWE, a hlavně díky kvalitnímu servisu zvítězily 2:0 (21:13, 21:10). Druhý zápas dne o 5.-8. místo odehráli muži CZE2 proti ITA1 nad očekávání, k výhře chybělo velmi málo – 0:2 (19:21, 20:22).

V pátek se odehrála 3 důležitá utkání – prvním z nich byl zápas o 5. místo žen, kde nastoupily CZE už podruhé proti POL2. Začátek obou setů nevypadal podle našich představ, ale od půlky setů se český tým vzpamatoval a předvedl odpovídající výkon, za který byl odměněn výhrou 2:0 (21:18, 21:18) a tedy celkovým 5. místem na ME z 10 párů. Po krátké pauze se odehrál ještě důležitější zápas, a to semifinále mužů CZE1 proti GER1. Tohoto soupeře dokázali letos na brazilské Deaflympiádě ve skupině porazit, i když se nakonec Němci umístili na 3. místě a naši na 5. místě, takže chtěli výhru nad nimi zopakovat. Perfektním zahájením obou setů donutili soupeře, aby si vzal oddechový čas. V prvním setu Němci náskok dotahovali, přesto to nestačilo. V druhém setu byl soupeř i rozhozen, počáteční náskok nedohonil, a ještě získal červenou kartu za nesportovní chování, čímž našim daroval jeden bod. Konečný stav byl tedy 2:0 (21:18, 21:13) a slavil se postup do finále! Půl hodiny po zahájení semifinále se hrál na druhém kurtu zápas o 7.-8. místo, ve kterém vyzvali CZE2 domácí AUT1. Bohužel i přes pěkné výměny tento zápas prohráli – 0:2 (16:21, 13:21).

Na sobotní finále proti UKR nastoupili kluci CZE1 ve 12 hodin před početné, a hlavně hlasité publikum, sestávající se hlavně z ostatních hráčů, trenéra, fyzioterapeutky, ale i několika Čechů žijících dlouhodobě v Badenu. První set začali naši fantasticky a získali si zezačátku dvoubodový náskok, který pak drželi až do konce setu. Druhý set se vyvíjel velmi podobně, kluci nedělali chyby, ztrátovali a využívali skvělého servisu a vyčapaných balonů v poli. Finálové skóre bylo 2:0 (21:19, 21:18) a euforie fanoušků i hráčů obrovská. Pro mnoho ostatních sportovců i činitelů byla převaha našich nad Ukrajinci překvapením a skládali jim poklony. Potěšila i zasloužená pochvala od trenéra.

Konečná bilance ME je tedy 5. místo Oldřišky Žídkové a Anny Pavlovové, 8. místo Jana Žídka st. a Šimona Skopového, a fantastické zlato Jana Žídka ml. a Šimona Bambase.

V Badenu zpracovaly Anna Pavlovová a Oldřiška Žídková

Australian Open – Jaroslav Šmédek

Český tenista  Jaroslav Šmédek (dvojnásobný deaflympijský vítěz 2017+2022, mistr Evropy 2021, vicemistr světa 2020 a 3. v mixu na ME 2021+LDH 2022) bude  poprvé hrát na Australian Open, kde letos pod záštitou pořadatele se uspořádá též turnaj pro handicapované sportovce s dotací 40.000 EUR, včetně turnaje pro neslyšící a nedoslýchavé tenisty.

Hlavní turnaj již začal a soutěž pro handicapované v rámci akce „All Abilities Day“ pro 8 nejlepších hráčů se sluchovým postižením odstartuje 26. ledna. Soutěž bude rozdělena do 2 skupin  a  2 nejlepší umístění v každé skupině postoupí do semifinále. Velké finále se hraje 29. ledna v Aréně Roda Lavera a sledovat ho bude moci až 15 000 diváků.  Odkaz na účastníky: https://tournaments.tennis.com.au/tournament/675A7761-D959-4A0B-804C-6825D86CB5A3/players

Ředitel Australian Open Craig Tiley se na novou soutěž pochopitelně těší: „Tenis je neuvěřitelně inkluzivní sport a důležitá součást našeho poslání, pracujeme na tom po celý rok. Cílem je zpřístupnit ji lidem všech schopností.“

Jaroslav Šmédek s  otcem odlétá do Austrálie v pátek a oba nás v ČDV budou průběžně informovat.

V této historické chvíli držme všichni palce našemu českému tenistovi :-).

21. MISTROVSTVÍ ČR KVALIFIKACE VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH SKUPINA „B“ O POSTUP DO FINÁLE

Kvalifikace MČR ve futsalu neslyšících ve skupině „B“ se konala v Ostravě dne 12.11.2022 ve sportovní hale TJ OSTRAVA. Zúčastnily se tři týmy – domácí SSK Vítkovice, SKN Brno a I.PSKN Praha. Hrálo se každý s každým s hrací dobou 2×20 minut čistého času. První zápas byl mezi I.PSKN Prahou a SKN Brnem, brněnský tým musel odehrát bez vyloučeného hráče Davida Lištvana, který nemohl hrát, protože dostal červenou kartu v posledním loňském zápase ve futsalu – ve finále v Otrokovicích.

Pražští futsalisté nebyli připraveni v prvním poločase, ale druhý poločas byl dost vyrovnaný, Brno nakonec hladce vyhrálo 9:4. Odehrálo se druhé utkání mezi domácí SSK Vítkovice a I.PSKN Prahou. Bylo vidět, že pražský tým se dost snažil o postup a chtěl porazit Vítkovice, když Praha už prohrála první zápas s Brnem. Vítkovice po dlouhé době nehráli týmově. Vítkovičtí futsalisté velmi bojovali a dokázali otočit skóre a nakonec vyhráli 11:4. Pražské družstvo skončilo na třetím místě. 

Znamená to, že dva týmy SKN Brno a SSK Vítkovice, mají 3 body a postupují. Třetí a poslední zápas se odehrál mezi SKN Brnem a SSK Vítkovicemi, bojovalo se o 1. místo ve skupině “B”. Když vítkovičtí prohrávali 4:3, nezvládli vyrovnat. Brno dokázalo vyhrát a skončilo na 1. místě, SSK Vítkovice na 2. místě. Pro Vítkovice to byl černý den a nikomu se nedařilo. Chybělo tam srdíčko a bojovnost, ale důležitý je postup. Bude se hrát MČR finále ve futsalu, které se koná v sobotu 4.2.2023 opět v Ostravě.

Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům, fanouškům, rozhodčím, vedení sportovní haly TJ Ostrava, NSA a ČDV za podporu této akce.

MARCELA HYKLOVÁ

ředitelka akce MČR kvalifikace ve futsalu – skupina B

zapsal JAKUB BAJER

VÝSLEDKY

 1. I.PSKN PRAHA – SKN BRNO    4:9 (1:5)

branky: 3x Hamburg, Tomica – 4x Susedka Mn., 3x Dvořáček, 2x Fellmann

ŽK: Skorkovský (I.PSKN PRAHA)

 • SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ – I.PSKN PRAHA    11:4 (3:2)

branky: 3x Gloga, 3x Vodička, 3x Gajdošík, 2x Holan – 2x Hamburg, Skorkovský, Yatskanych  

ŽK: Skorkovský (I.PSKN PRAHA)

 • SKN BRNO – SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ    9:3 (2:0)

branky: 3x Lištvan, 2x Fellmann, 2x Susedka Mn., Dvořáček, Šíma – Gloga, Vodička, Hartoš

ŽK: Fellmann, Dvořáček (oba SKN BRNO) – Tomka, Bajer (oba SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ)

TABULKA
 I.PSKN P.SSKVBRNOSKÓREBODYPOŘADÍ
I.PSKN P. 4:114:98:2003.
SSKV11:4 3:914:1332.
BRNO9:49:3 18:761.

SOUPISKA:

I.PSKN PRAHA:                                                                                                                           

Novák Martin, Hamburg Lukáš, Skorkovský Michal, Klein Jaroslav, Hromas Jan, Yatskanych Ivan, Erdenesaikhan Choijiljav, Let Petr, Tomica Marian

SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ:         

Tomka Libor, Tomáš Dominik, Holan Jaroslav, Gajdošík Tomáš, Jankovič Jakub, Vodička Ondřej, Turoň Matěj, Hartoš Radim, Gloga Patrik, Bajer Jakub

SKN BRNO:

Blasczyk Filip, Kuchař Kamil, Dvořáček Jan, Fellmann Adam, Lištvan David, Malý Miloš, Susedka Martin, Šíma Jan

MISTROVSTVÍ ČR VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH – KVALIFIKACE
12.11.2022 – PARDUBICE

Pořadatelství převzal klub SKN Hradec Králové. Zajistili halu v Pardubicích. Přihlásily se 3 týmy SKN Hradec Králové, BSKN České Budějovice a TJ Slovan Zlín. První utkání hrály týmy BSKN České Budějovice a TJ Slovan Zlín. Skončilo to výhrou Zlína 8:2. Zaslouženě.

Pointou Zlína byla zkušenost zkušených hráčů jako je Holý, Jedlička a k nimi připojili draví mladí hráči jako je Holiš, Skýpala. BSKN se dlouho drželo, pak u nich se projevila únava, tím se skončilo. Další utkání zahráli SKN Hradec Králové a BSKN České Budějovice, na začátku mužstvo Hradce se hledalo, než se dostalo do rytmu. Pak celé utkání mužstvo Hradce mělo převahu, čekali na chyby, využili protiútoky.

Zaslouženě vyhrálo 12:2. V týmu Hradce hlavně hráli veteráni, měli za sebou mnohaleté zkušenosti s futsalem a hlavně Milan Novotný ml režíroval hru. Poslední utkání o prvenství ve skupině A hráli Hradec a Zlín. Bylo to napínavé utkání a díky zkušenosti a trpělivosti Hradce se podařilo zlomit obranu Zlína a mohli zastřílet 5 branek. Utkání skončilo 5:2 ve prospěch Hradce Králové.

Hlavními tahouni MČR byli jednoznačně Milan Novotný ml a David Holý. Mužstva Hradce a Zlína postoupili do finálové skupiny, kde tam budou změřit síly s týmy SSK Vítkovice a SKN Brno, v Ostravě 4. února. 2023. Předem chci poděkovat účastníkům, pořadatelům a fanouškům, vytvořili tak pěknou atmosféru. Dále děkujeme za poskytnutí dotace NSA a zapůjčení haly.

VÝSLEDKY

TýmSKN HKBSKN Č. BTJ SLOVANSKÓREBODYPOŘADÍ
SKN HK12:25:217:461.
BSKN Č. B2:122:84:2003.
TJ SLOVAN2:58:210:732.
 1. BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE – TJ SLOVAN ZLÍN                      2:8       (1:4)

B: 7. a 30. Hoffman – 6., 15. a 39. Holiš, 16. Brekler (vlastní), 20. Babíček, 31. a 33. Zouhar, 37. Skýpala

 • SKN HRADEC KRÁLOVÉ – BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE          12:2     (8:1)

B: 1., 29. a 37. Luňák, 7. a 19. Procházka, 10., 13. a 25. Filipi, 12., 15. a 18. Novotný, 30. Milich – 11. a 31. Bandy

ŽK: Legát

 • TJ SLOVAN ZLÍN – SKN HRADEC KRÁLOVÉ                          2:5       (1:2)

B: 17. Holý, 39. Holiš – 12., 22. a 35. Novotný, 14. Pražák, 28. Filipi

ŽK: Handl – Procházka, Novotný

SOUPISKA

SKN Hradec Králové


Foltýn Oliver, Luňák Martin, Filipi Jiří, Hanousek Jiří, Milich Jaroslav, Procházka Jiří, Pražák Vojtěch, Ninger David, Chalupa Daniel, Novotný Milan ml.

BSKN České Budějovice


Minarík Radim, Legát Miroslav, Kratochvíl Lukáš, Brekler Václav, Kocar Vlastimil, Bandy Patrik, Bibár Alexander, Závorský Filip, Hofmann Patrik

TJ Slovan Zlín

Jedlička Dalibor, Handl Michal, Skýpala Filip, Sudřich Tomáš ml., Holiš Vlastimil, Goldefus Jiří, Zouhar Jakub, Babíček Antonín, Holý David

Zpracoval:
Milich Jaroslav, člen výboru SKN Hradec Králové

4. mezinárodní závod v plavání ve Varšavě

V sobotu 5. a  v neděli 6. listopadu 5 dětí ze Sportovního klubu neslyšících Brno závodilo na 4. mezinárodním závodu v plavání ve Varšavě v Polsku. Účastnilo se celkem  11 klubů z 4 států – Ukrajina, Švédsko, Polsko a ČR.

Přivezli si celkem 2 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových medailí.  

Agáta Duchoslavová – 50 m  motýlek – 1. místo, 100 m motýlek – 1. místo, 50 m prsa – 2. místo , 100 m prsa – 2. místo a 100m poloha – 3. místo

Laura Wagnerová – 50 kraul  – 3. místo a 50 m znak – 3. místo a 100m znak – 3. místo  

Nora Kočí – 100m prsa – 2. místo

Jakub Raška – 100 m znak – 3. místo

Filip Tesařík – 100m prsa – 3.místoVýsledky najdete na webu:  http://live.livetiming.pl/stepniak/2022/11_06_warszawa/index.html

foto: Lenka Rašková 

Eva Borovičková

21. MISTROVSTVÍ ČR VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH JUNIORŮ DO 23 LET

SPORTOVNÍ HALA RADOTÍN, U STARÉHO STADIÓNU 5, PRAHA 5 2.KOLO – 6.11.2022

V neděli dne 6.11.2022 se konalo Mistrovství ČR ve futsalu neslyšících juniorů v Praze ve sportovní hale Radotín. Hrálo se 2.kolo. Zúčastnily se čtyři týmy I.PSKN Praha, SSK Vítkovice, SK Olympia a SKN H. Králové.

První zápas začal mezi pražským týmem I.PSKN a Hradcem Králové. Zde byla znát nervozita u hráčů, neboť dělali chyby a dost zbytečně faulovali. Utkání skončilo výhrou I.PSKN Praha 3:1. V dalším utkání se proti sobě střetli týmy SSK Vítkovice vs. SK Olympia Praha. Souboj byl dost vyrovnaný a skončil remízu 1:1. Tým z Olympia Praha čekal hned další zápas proti SKN Hradci Králové, který pro ně byl úspěšnější, neboť nad Hradcem vyhráli hladce 3:0.

Po polední pauze se odehrálo utkání mezi I.PSKN Praha vs. SSK Vítkovicemi. Zde se toho pražský tým obával, neboť soupeř měl silnější tým. Utkání bylo vyrovnané a hektické. Nakonec pražský tým dokázal na konci vyhrát 4:3 díky hráči Hamburgovi, který vstřelil rozhodující gól. Tým z Vítkovic čekal ještě jeden zápas proti SKN Hradci Králové. Utkání vítkovičtí hráči museli už odehrát bez vyloučeného hráče Homolku, neboť během mistrovství získal 2 žluté karty. Zápas vyhráli hladce vysokým skore

Poslední zápas se odehrál mezi pražskými kluby I.PSKN Praha vs. SK Olympia Praha. Týmy chtěli pražské derby za každou cenu vyhrát. U hráčů byla znát únava a nervozita. Zápas nakonec skončil remízou

Po ukončení mistrovství proběhlo vyhlášení celkového umístění, které přednesl pan Valášek.              

Na čtvrtém místě skončil tým SKN H. Králové, na třetím SK Olympia, na druhém I.PSKN Praha a prvního místa dosáhl tým SSK Vítkovice.

Během turnaje byla k dispozici zajištěna ambulantní služba, která naštěstí díky žádným vážným úrazům nebyla využita.

Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům a rozhodčím za vykonanou práci. Fanouškům za jejich podporu hráčům. Poděkování patří i vedení sportovní haly Radotín, za poskytnutí haly  a NSA, ČDV za podporu této akce.

Další MČR futsalu juniorů se odehraje v příštím roce v lednu v Ostravě.

JIŘÍ KOLÍSKA

ředitel akce MČR ve futsalu juniorů

1.       I.PSKN – SKN H. Králové                        3:1 (2:0)                                          
Branky: 2x Hamburg, Stránský – Svozil                                                                                     
ŽK: Hromas Jan (I.PSKN Praha)

2.       SSK Vítkovice – SK Olympia                    1:1 (0:0)                                          
Branky: Homolka – Fischkandl                                                                                                   
ŽK: Hartoš Radim a Homolka Tomáš (SSK Vítkovice) – Štulla Matěj (SK Olympia)

3.       SKN H. Králové – SK Olympia                 0:3 (0:1)                                          
Branky: 2x Draskl, Chalupa

4.       I.PSKN – SSK Vítkovice                           4:3 (1:1)                                          
Branky: 3x Hamburg, Skýpala – 2x Gloga, Holiš                                                                      
ŽK: Hamburg Lukáš (I.PSKN Praha) – Homolka Tomáš a Holiš Vlastimil (SSK Vítkovice)

5.       SSK Vítkovice – SKN H. Králové              8:1 (4:0)                                                   
Branky: 2x Bajer, 2x Altman, 2x Hartoš, Korger, Gloga – Foltýn                                          
ŽK: Berousek Josef (SKN Hradec Králové)

6.       SK Olympia – I.PSKN                               1:1 (0:0)                                          
Branky: Štulla – Hamburg                                                                                                                        
ŽK: Hromas Jan, Stránský Stanislav (I.PSKN Praha) – Záveský Filip (SK Olympia)         
ČK: Stránský Stanislav (I.PSKN Praha)

Umístění po 2.kole

 1. SSK Vítkovice                     4       1       1       32:8           13
 2. I.PSKN Praha                     3       2       1       17:17         11
 3. SK Olympia                        1       3       2       11:15         6                
 4. SKN H. Králové                 1       0       5       8:28           3

Soupiska juniorů:

I.PSKN Praha:

Novák Martin, Starý Dominik, Stránský Stanislav, Hamburg Lukáš, Kamrla Miroslav, Kratochvíl Filip, Skýpala Filip, Hromas Jan, Kratochvíl Lukáš, Lučka Pavel

SSK Vítkovice:

Blasczyk Filip, Bajer Jakub, Hartoš Radim, Gloga Patrik, Homolka Tomáš, Korger Lukáš, Altman Adam, Holiš Vlastimil

SK Olympia:

Sáblík Petr, Fischkandl Lukáš, Chalupa Jiří, Štulla Matěj, Říha Ladislav, Brzybohatý Daniel, Machánek Karel, Draskl Pavel, Záveský Filip

SKN Hradec Králové:

Foltýn Oliver, Horvát Dominik, Beránek Jan, Čapek Adam, Petr Tomáš, Cíla Samuel, Hlavinka Ladislav, Berousek Josef, Svozil Robin, Kunetka Adam

17. MISTROVSTVÍ ČR VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH ŽÁKŮ DO 16 LET

SPORTOVNÍ HALA RADOTÍN, U STARÉHO STADIÓNU 5, PRAHA 5

2.KOLO – 5.11.2022

V sobotu dne 5.11.2022 se konalo Mistrovství ČR ve futsalu neslyšících žáků v Praze ve sportovní hale v Praze Radotíně, kde se hrálo 2.kolo. Zúčastnily se jej čtyři týmy I.PSKN Praha, SSK Vítkovice, BSKN Č. Budějovice a SKN H. Králové.

První zápas začal mezi pražským týmem I.PSKN Praha a Hradcem Králové. Utkání bylo celkem hektické, kde vyhrál pražský tým díky bratrům Kuldovým, kteří dali dost gólů. Celkově to skončilo 7:2. Po něm následovalo utkání mezi Vítkovicemi a Českými Budějovicemi, který skončil výhrou klubu z Budějovic. Ti vyhráli i další zápas s vysokým skoré nad Hradcem Králové.

Mezi turnajem proběhla autogramiáda s reprezentačními hráči, kteří uspěli poprvé v historii na ME futsalu v Itálii, kde skončili na 4 místě. Autogramiády se zúčastnili hráči Novotný, s Hartoš, Mašláň a brankáři Minařík a Braneac, který donesl dětem ukázat poháry za nejlepšího brankáře z ME a za nominaci do All stars týmu.

Po krásné autogramiádě se dohrávaly zápasy. Poslední zápas se odehrál mezi I.PSKN Praha    a BSKN Českými Budějovicemi. Souboj byl těžký a vyrovnaný. Oba týmy chtěli za každou cenu vyhrát. Bylo to docela emotivní. Během zápasu byl vyloučen hráč z Budějovic jménem Bikár. Tímto si pražský tým získal převahu a výhodu v přesilovce. Bohužel se jim pořád nedařilo vstřelit branky, což měl naopak úspěch v tom tým z Budějovic, který vstřelil 3 branky a vedl. Pražský tým nechtěl za každou cenu promarnit smůlu a snažil se vystřelit branku, což se nakonec na konci zápasu podařilo hráči Kuldovi X., který dosáhl konečného zápasu remízou.

Po turnaji proběhlo vyhlášení výsledků, které přednesl p.Valášek. Celkově na čtvrtém místě skončil tým z Hradce Králové, na třetím tým z Vítkovic, na druhém místě tým z Budějovic a na krásném prvním místě pražský tým I.PSKN Praha, který dosáhl úspěchu pod vedením trenéra p.Stránského.

Během turnaje byla k dispozici ambulantní služba, kterou jsme naštěstí nepotřebovali. Obešlo se to bez zranění.

Touto cestou chceme poděkovat fanouškům za krásnou atmosféru a podporu hráčům, rozhodčím za odvedenou práci.

Poděkovaní věnujeme i vedení sportovní haly Radotín za poskytnutí haly, NSA a ČDV za podporu této akce.

JIŘÍ KOLÍSKA

ředitel akce MČR ve futsalu žáků

1.        I.PSKN – SKN H. Králové                          7:2 (4:0)                                          

Branky: 3x Kulda X., 2x Kulda M., Kamrla, Mašláň – 2x Beránek

2.        SSK Vítkovice – BSKN Č. Budějovice   3:7 (2:3)                              

Branky: Kovařík, Altman, Kutílek – 3x Štulla, 2x Bandy, Bikár, Machánek

3.        SKN H. Králové – BSKN Č. Budějovice 2:15 (2:7)                                       

Branky: Beránek, Kunetka – 6x Bandy, 4x Bikár, 3x Machánek, 2x Štulla

4.        I.PSKN – SSK Vítkovice                                        2:1 (0:1)                                          

Branky: 2x Pětník – Kutílek

5.        SSK Vítkovice – SKN H. Králové            5:6 (2:3)                                          

Branky: 2x Barčák, Altman, Kutílek, Kovařík – 4x Kunetka, 2x Beránek

6.        BSKN Č. Budějovice – I.PSKN                 3:3 (2:2)                                          

Branky: 2x Bandy, Bikár – Kulda M., Kamrla, Kulda X.                                     

ŽK: Pětník David (I.PSKN Praha)                                                                                        

ČK: Bikár Patrik (BSKN Č. Budějovice)

Celkovém umístění po 2.kole

 1. I.PSKN Praha
 2. BSKN České Budějovice
 3. SSK Vítkovice
 4. SKN Hradec Králové

Soupiska žáků:

I.PSKN Praha:

Červeňák Karel, Mašláň Jiří, Kulda Maxim, Kulda Xavier, Kamrla Miroslav, Starý Dominik, Opravil Dominik, Opravil Filip, Nikolaienko Davyd, Pětník David

SSK Vítkovice:

Havlíček Simon, Altman Patrik, Barčák Tomáš, Kutálek Patrik, Kutílek Samuel, Kovář Adam, Hruzík Jiří, Kovařík Adrian, Horváth René

BSKN České Budějovice

Závěsky Filip, Pražák Denis, Lalik Samuel, Findejs Robin, Bandy Patrik, Bikár Alexandr, Štulla Matěj, Machánek Karel

SKN Hradec Králové

Kunetka Adam, Beránek Jan, Dusza Patrik, Rýzar Jiří, Melkus Osakar, Kamenický Sándor, Gábor Kevin, Johanna Filip, Jehlička Jiří, Peprný Robin

Mistrovství ČR FSN 2022/2023 – 3.kolo

1. kolo I 30.10.2022 I 12:00 I SSK VÍTKOVICE – SKN BRNO

SSK VÍTKOVICE – SKN BRNO  2:4 (0:3)

Branky: 54´ a 65´ Gloga P. – 18´ a 59´ Rybníček V., 30´ Papoušek A., 33´ Lištvan D.

Žluté karty: 77´Lavrovič Z. – 68´ Papoušek A.

Červené karty: nikdo

Diváků: 20

Sestava:

SSK Vítkovice: Tomka L. – Holan J., Bábíček A., Gloga P., Lavrovič Z. – Jankovič J., Gajdošík T., Tomáš D., Vyzina J. – Turoň

trenér Hykl L., vedoucí Kunovjánek R.

SKN Brno: Kuchař K. – Malý M., Papoušek A., Mikula D., Stehlík P. – Šíma J., Dvořáček J., Benda L., Lištvan D. – Rybníček V., Adamík J.

trenér Probošt R. a vedoucí Tydlačka D.

HODNOCENÍ

V neděli 30.10.2022 se konal odložený zápas 1. kola, které se původně mělo hrát 4.9.2022. Dohodli jsme se na náhradní termín, který byl právě 30.10.2022. Původně se mělo hrát na hřišti SK OSTRAVA LHOTKA, ale kvůli nějaké rekonstrukci jsme museli najít náhradní hřiště právě na hřišti TJ SOKOL KOBLOV. Nesešli jsme se v kompletních sestavách. Chyběla víc než polovina hráčů se zdravotními a rodinnými důvody. Na hřišti chyběl pouze jeden hráč. V prvním poločase do 15té minuty jsme se drželi bez branek a vedli si dobře. Během 18té minuty jsme prohrávali 0:1, který z pravé strany unikl Vojta Rybníček. Po druhém gólu se zranil náš stoper Antonín Bábíček a nemohl hrát dál. Na hřišti zůstalo pouze 8 hráčů a 1 brankář. V prvním poločase jsme prohrávali 0:3. V druhém poločase se sestava změnila. Do středu zálohy se postavil vítkovický kapitán Patrik Gloga a Tomáš Gajdošík se posunul dozadu za stopera. Do 9ti minut náš kapitán nepromarnil tuto šanci a snížil to na 1:3. Po 5ti minutách Brňané vedli 1:4. V 65. minutě náš kapitán opět nezklamal a snížil na 2:4. Tentokrát předvedl krásný slalom mezi 5ti – 6ti hráči. Zbytek 25ti minut náš kapitán už nedokázal skórovat, protože Brňané už věděli a hlídali našeho kapitána. Zbytek 25ti minut náš kapitán zůstal ve středu hřiště a pokoušel co nejvíce podržet svůj tým. Konec zápasu 2:4 pro SKN Brno. Vítkovický kapitán byl hrdý za svůj tým, že my Vítkovice se nikdy nevzdáváme a bojujeme až do konce! Nejlepšími hráči byli domácí Patrik Gloga a za hosty Adam Papoušek.

zapsali Jakub Bajer a Patrik Gloga

Mistrovství Evropy ve futsalu neslyšících v Itálii, 13. – 22. října 2022

Mistrovství Evropy neslyšících ve futsalu byl 6. ročníkem této historie. Toto ME probíhalo právě v Itálii ve městě Montesilvano. Česká futsalová reprezentace se letos ME zúčastní díky kvalifikace, která se konala ve Švédsku v prosinci 2021. Z každé kvalifikační skupiny postupovali dva nejlepší ze čtyř týmu. Česká reprezentace obsadila 2.místo, kde porazila Azerbájdžán 8:5, kontumačně 5:0 s Wales, která se kvalifikace nezúčastnila z důvodu restrikcí okolo covidu ve Velké Británii a poslední zápas se bojovalo o první příčku, kde nakonec Česká reprezentace bojovným stylem padla a prohrála se Švédy 3:5.

Letos chceme získat velký úspěch na Mistrovství Evropy než tomu bylo před 4 lety, kde jsme obsadili 15.místo. Česká futsalová reprezentace bude toto ME hrát podruhé v historii, tím prvním bylo právě 4 roky zpět, které se odehrálo ve Finsku ve městě Tampere. Náš tým se teď důkladně připravil a má několik soustředění za sebou, jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti, teď je jenom otázkou to ještě předvést právě v Itálii a doufat v lepší výsledek. Další motivací pro reprezentaci je ta, že když se umístí na ME do 12. místa, tak automaticky postupují na Mistrovství Světa 2023 v Sao Paulo, v Brazílii. MS by mělo být přesný termín je 10.-19. listopadu 2023.

Vedení v čele hlavním trenérem nominovali tyto hráče, kde jistě uvidíte i nové tváře. Na pozici brankáře se vrátil Braneac po dlouhé rekonvalenci se svou rukou. Vrátil se českému týmu silnější. Novým a důležítým hráčem, kterým je Fellmann se do futsalu po dlouhé době v dobré náladě a v herní pohodě. Dalibor Jedlička nahradil hlavního trenéra Valáška, který se účastnit ME nemůže z pracovního důvodu.

NOMINACE:

Brankáři:

Braneac MartinMinarik Radim

Hráči:

Benda Lukáš – kapitánLet Petr
Fellmann AdamLištvan David
Gajdošík TomášMašláň Jiří
Hartoš RadimNovotný Milan
Hubáček Andreas 

Realizační týmy:

Jedlička Dalibor – hlavní trenérCrkovský Jan – asistent trenéra
Kolíska Jiří – vedoucí mužstvaKnot Petr – fyzioterapeut a masér

Před odletem se udělali menší rozhovory právě s novým trenérem Daliborem Jedličkou a jeho slova byli „Sice jsme přišli o pár dobrých hráčů z osobních důvodů, ale dokázali jsme je skvěle nahradit“ Kapitán Benda poskytnul také rozhovor, kde povídal že se reprezentace zaměřila na všechno, taktiky, signály, brankářské techniky a další věci a pevně věří, že uděláme úspěch na Mistrovství Evropy. První den na programu byl sraz ve středu 19. října ve večerních hodinách na letišti Václava Havla. Na letiště přijel také hlavní trenér Valášek společně se sekretářkou Mejzrovou popřát klukům hodně štěstí.

Odlet byl po 22-té hodině večer z Prahy do Říma, kde na reprezentanty čekal autobus. Autobus reprezentanty a realizační tým odvezl na místo Montesilvano, kde se ubytovali v hotelu Grand Eurhotel Montesilvano. Ve svých pokojích se dostali až po 4-té hodině ráno. Lukáš Benda a Adam Fellmann měli ti možnost jet autě a to jen díky sponzorům Výtahy, LS Stavebniny a Horácké Autodružstvo Velké Meziříčí. Cesta autem trvala 14 hodin z Velkého Meziříčí do města Montesilvano. Dorazili na hotel v pořádku.

Druhý den byl na programu první trénink před prvním zápasem proti Španělsku. Kluci si ještě zopakovali svoji taktiku, signály a připravovali se na zítřejší zápas. Po tréninku byl návrat do hotelu, kde je čekal odpočinek a poté rozbor videa a příprava na zítřejší zápas proti Španělsku. Večer byl zahájen ceremoniál, kde byl vlajkonošem brankář Braneac společně s kapitánem Bendou, hráčem Letem, vedoucím mužstva Kolískou a asistent trenérem Crkovským. Byla to krásná show se skvělým vstoupením od organizatoru FSSI.

V pátek začal první úvodní zápas skupiny s mistry světa Španělskem. Do zápasu trenér poslal tuto sestavu – Braneac, Benda, Hubáček, Gajdošík a Fellmann. Na tento zápas přijelo naše reprezentanty podpořit šest fanoušků z České republiky.

Zápas to byl vyrovnaný, Španělsko vedlo 2:0, Češi vývoj utkání dokázali srovnat na 2:2. Výsledek skončil těsnou prohrou 4:5. Za naše dali góly –  2x Novotný, Benda a vlastní gól.

Česká republika – Španělsko                     4:5 (1:2)

Branky: 18′, 20′ Novotný, 30′ vlastní gól, 38′ Benda

ŽK: Gajdošík

Sestava: Braneac – Benda, Hubáček, Gajdošík, Fellmann – Novotný, Lištvan, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase následoval odpočinek, večer byl opět rozbor videa ze zápasu Česko – Španělsko a vysvětlili si chyby a připravili si na další zápas, který bude důležitým. V sobotu měli reprezentanti celý den volno, dopoledne měli lehký trénink, kde se zaměřili na chyby a dopilování taktiky a signálů. Odpoledne byla procházka po písku u moře. Někteří kluci se odhodlali a otužili si své nohy. Večer byla porada a další rozbor videa před zápasem s Dánskem.

V neděli dopoledne byl na programu zápas s Dány, naposledy se čechům tento zápas nepovedl a prohráli v Dánsku výsledkem 4:9. Hráči si tento výsledek hodili za hlavu, rozcvičili se a šli do akce. Jedlička pro tento zápas nasadil místo kapitaná Bendy, hráče s číslem 10 Milana Novotného. Vedli jsme 3:1, jenže přišel kolaps a k němu 3 rychlé góly a rázem to bylo 3:4. V poslední sekundách měli češi trestný kop, kde si kluci připravili svůj jasný signál, ze kterého padl gól na 4:4. Překvapivě se o golem to postaral brankář.

Česko – Dánsko        4:4 (2:1)

Branky: 8’’ 16′ Lištvan, 25′ Gajdošík, 40′ Braneac

ŽK: Gajdošík, Braneac, Fellmann

Sestava: Braneac – Novotný, Hubáček, Gajdošík, Fellmann

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase následoval odpočinek, jelikož další zápas byl na programu hned další den a to nesmírně důležitý, protože šance na postup stále byla. Fantastický masér Petr Knot se o naše kluky dokázal skvěle postarat a byl jim každým dnem, každou sekundou k dispozici. Kluci se tak mohli skvěle zregenerovat a připravit se na zápas proti Polsku. Večer byla porada a menší rozbor z dnešního zápasu s  Dány a poté příprava taktiky na Polsko.

V pondělí před odpoledním zápasem byla ještě menší regenerace, masáž. Na toto utkání nemohl trenér Jedlička postavit Gajdošíka, který dostal jedno zápasový trest po dvou žlutých kartách. Postavil tedy místo něho mladíka Lištvana na pole. Češi museli vložit hodně sil a dát co nejvíce gólů aby mohli pomýšlet na postup a doufat ve vítězství Španělů nad Dánskem. Češi vyhráli 7:2 díky Hubáčkovi, který se postaral o pět gólu a o zbylé dva góly se prosadil Fellmann. Nastala situace, kdy v tabulce měla Česká republika a Dánsko stejný bodový zisk a gólový rozdíl. Po zápase vedoucí mužstva Kolíska se musel ujistit a jít za výborem EDSO a zjistit kdo tedy postoupil a z jakého důvodu. Poté směřoval do šatny, kde otevřel dveře a začal skákat štěstím a hráči společně s ním. Díky více vstřelených branek, postupuje Česká reprezentace poprvé v historii do čtvrtfinále ME. V tabulce obsadili první místo Španělsko, druhé Česko, třetí Dánsko a poslední Polsko.

Polsko – Česká republika    2:7 (0:2)

Branky: 15’’ 30’’ 30′, 31’’, 36′ Hubáček, 14’’ 36′ Fellmann

ŽK: Kolíska, Crkovský

Sestava: Braneac – Novotný, Hubáček, Lištvan, Fellmann – Benda, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Tabulka skupina C:

místotýmyzápasvýhraremízaprohraskórebod
1.Španělsko330013:49
2.Česká republika311115:114
3.Dánsko311114:104
4.Polsko30036:231

Po zápase byla reprezentantům odměna večeře v italské pizzerii. Díky postupu měli tak reprezentanti v úterý celý den volno. Využili ji lehkou procházkou před čtvrtfinále s Anglií. Večer byla na programu porada a příprava na zápas proti Anglii.

Ve středu zápas o postup do semifinále začal ve 12:45. Ráno se o naše kluky ještě rychle postaral masér a připravil je na zápas. Hlavní trenér Dalibor Jedlička pro toto čtvrtfinálové utkáni nasadil tuto sestavu – Braneac v bráně, Gajdošík, Hubáček, Lištvan a Fellmann. Gajdošík se vrátil po dvou žlutých kartách. Češi vedli rázem 3:1 po prvním poločase, kde češi využili jejich slabin a opatrným způsobem je nepouštěli ke střelám. Po druhém poločase museli angličané do většího rizika a zkusili to přesilovkou kde snížili výsledek na 5:4, jenže v posledních sekundách o postupu do semifinále rozhodl Hubáček, který přes celé hřiště dal gol. Po písknutí konec zápasu, byla česká reprezentace bez sebe, na měkko a mohli tak slavit postup do semifinále. Bylo to neuvěřitelné, měli jsme obrovskou radost. Semifinále s Itálii byl na programu hned v následující den ve čtvrtek. Po zápase měli hráči dvouhodinový odpočinek, potom byla porada a rozbor dnešního zápasu a příprava na Italy o postup do finále.

ČTVRTFINÁLE: Anglie – Česká republika            4:6 (1:3)

Branky: 11′, 40′ Hubáček, 11, 31′ Gajdošík, 14′ Novotný, 38′ Benda

ŽK: Gajdošík

Sestava: Braneac – Gajdošík, Hubáček, Lištvan, Fellmann – Novotný, Benda, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Ve čtvrtek dopoledne byl ještě krátká regenerace, masér ještě dopiloval a postaral se o všechny hráče. Po obědě jel tým na zápas. Při rozcvičce bohužel přišla smutná zpráva a velká ztráta pro tým. Hubáček si přivodil zranění ze zápasu proti Anglii a vinou zranění třísel do zápasu nemohl nastoupit. Místo něho tedy do základu nastoupil kapitán Benda, který taky nezvládl odehrát celý zápas. Náš brankář se pro toto utkání také nevyspal úplně nejlépe. Po 10 minutách ho musel vystřídat druhý brankář Minarik. Chtěli jsme bojovat o finále, jenže klukům došla energie, přicházeli další zranění. Toto utkání pro české reprezentanty skončilo prohrou 0:7. Itálie tak postupuje do finále kde se proti nim postaví Španělé. Po zápase byli hráči vyčerpání, následoval v tentýž a v následující den odpočinek.

SEMIFINÁLE: Itálie – Česká republika       7:0 (4:0)

Branky: –

ŽK: Fellman, Braneac, Benda

Sestava: Braneac – Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann – Novotný, Hubáček, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

V pátek měl mančaft celý den volno. Hráči si museli odpočinout po tak náročném týdnu. Masér se snažil pro kluky udělat maximum. Odpoledne měli kluci procházku, kde si vyvětrali svoje hlavičky a večer byla porada a příprava na zápas proti Švédsku o bronz. V sobotu byl velký den, poslední zápas o velmi důležité 3.místo, zabojovat a získat medaili. Naši českou hymnu odprezentovala naše fanynka Monika a k ní se připojil i náš masér Petr Knot. Trenér pro tento poslední zápas postavil sestavu takovou, Braneac v bráně a na poli Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann. Švédsko na úvod dalo rychlé dva góly. Náš tým se přesto nevzdával a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. Přišel slibný přímý kop, kde Hubáček okamžitě nastoupil na plochu, domluvili se na jasném signálu, ze kterého padl gól a snížili výsledek na 1:2. Po zbytek zápasů si to Švédové pohlídali a přidali pár golu. Češi prohráli 1:6. Skončili tedy na 4. místě, i přesto všechno byl tým z výsledku spokojený. Díky tomuto úspěchu se automaticky Česká reprezentace kvalifikovala na Mistrovství světa v Brazílii 2023 v 10.-19. listopadu.

O 3.MÍSTO: Česká republika – Švédsko                1:6 (1:3)

Branky: 13′ Hubáček

ŽK: –

Sestava: Braneac – Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann – Novotný, Hubáček, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase o 3 místo (Benda a Fellmann) odjeli z Montesilvana a doma byli v neděli v brzkých hodinách. Cesta byla dle jejich slov, klidná a ničím nerušená. Po zápase šli na hoteli, připravili věci. Večer šli jsme podívat na finále Španělsko – Itálie. Hráli tvrdý zápas, vyhráli Španělsko. Večer byl závěrečný ceremoniál, poté restaurace, kde se sešli všichni, kteří se ME zúčastnili. Po večeři bylo předávání ocenění. Za nejlepší brankáře se stal náš brankář a zároveň se dostal i do nejlepší ALL STARS pan Martin Braneac. Měli jsme z toho velkou radost.

Brzy ráno čekal reprezentanty a realizační tým spoj autobusem na letiště do Říma kde je v poledne čekal odlet do Prahy. Posledním překvapením, tím dojemným bylo přivítání na letišti Václava Havla našich fanoušků, kteří tento úspěch oslavili s námi.

Hlavně chceme poděkovat našim fanouškům za podporu, dále děkujeme sponzorům NSA, ČDV, STK F, FAČR, Plzeňský kraj, Jihomoravský kraj, Viet Electronics, Mergon, LS Stavebniny, Výtahy a Horácké autodružstvo Velké Meziříčí.

Konečné pořadí:

1.Španělsko9.Bosna
2.Itálie10.Bulharsko
3.Švédsko11.Slovensko
4.Česká republika12.Chorvatsko
5.Nizozemsko13.Polsko
6.Belgie14.Dánsko
7.Anglie15.Skotsko
8.Švýcarsko16.Izrael

Čtvrtfinále:

Itálie – Nizozemsko                7:1

Anglie – Česká republika        4:6

Švédsko – Belgie                    5:2

Španělsko – Švýcarsko          7:2

Semifinále

Itálie – Česká republika          7:0

Švédsko – Španělsko             2:2 pr. (12:13) penalta

o 3.místo                                                                   Finále

Česká republika – Švédsko    1:6                              Itálie – Španělsko                   4:5

Nejlepší brankář: Martin Braneac (Česká republika)

Nejlepší hráč: Aleksandar Skovin (Švédsko)

Nejlepší střelec: Adam Neverland (Švédsko)

Nejlepší junior: Amadeus Lantz (Švédsko)

All Stars ME 2022:

Martin Braneac (CZE)

David Hernandez Susiac (ESP)

Jacobus Castelijns (NED)

Aleksandar Skovin (SWE)

Mario Passarelli (ITA)

4. Mistrovství ČR v bleskovém šachu 2022

Čtvrté mistrovství ČR v bleskovém šachu mužů se uskutečnilo 22. října 2022 v Brně. Na základě požadavku STK šachu bylo rozesláno pozvání všem klubům; na turnaj se přihlásilo 7 šachistů ze 4 klubů. Na poslední chvíli se 1 šachista omluvil a účastnilo se pouze 6 šachistů.

Hrálo se dvoukolově 2 x 5 minut, každý s každým. Turnaj proběhl bez protestů.

Celé mistrovství řídil předseda SKN Brno Jiří Bělohlávek. Hráči, kteří se umístili na 1. – 3. místě dostali diplomy a poháry.

Titul mistra získal Milan Orság z I. PSKN Praha s 9 body. Je to již jeho třetí titul. Druhé místo získal Jiří Stoklasa z SSK Vítkovice s 7,5 body a třetí místo Tomáš Petráň se 6,5 body ze SKN Brno.

Všem zúčastněným se turnaj líbil.

Pořadí:

pořadíJméno a příjmeníKlubbody
1.Milan OrságI. PSKN Praha9
2.Jiří StoklasaSSK Vítkovice7,5
3.Tomáš PetráňSKN Brno6,5
4.Jiří CísařI. PSKN Praha3
5.Martin BenovičOlympia Praha3
6.Jan RatajskýSKN Brno1

Tabulka:

Poř.Příjmení a jménoKlub123456BodyPořadí
1.Orság MilanI.PSKN Praha 1111191.
01111
2.Stoklasa JiříSSK Vítkovice0 01117,52.
10,5111
3.Petráň TomášSKN Brno01 0116,53.
00,5111
4.Císař JiříI.PSKN Praha001 1034.
00001
5.Benovič MartinOlympia Praha0000 135.
00011
6.Ratajský JanSKN Brno00010 16.
00000

zpracovala: Eva Borovičková

MČR dvojic v bowlingu

Letošního mistrovství České republiky neslyšících dvojice mužů a žen v bowlingu, které se odehrálo v Olomouci 16. října 2022. Účastnilo se v kategorii 9 dvojic mužů a 5 dvojic žen. Hrálo se na 6 her a pak dále vyřazovacím způsobem až do finále – hra typu Rovné. Letošní výsledky byly překvapivé a nečekané. Dvojice hrají v jedné hře a střídají se po každém farmy. Zpočátku to bylo trochu chaotické a nikdo správně nevěděl jak hrát. Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům za trpělivost a díky tomu se to podařilo dohrát až do úplného konce.

Nakonec mistrem ČR ve dvojice mužů se stal Petr Hošek a Martin Marouš z I.PSKN Praha, druhé místo získal Jaromír Vohryzka a Jan Sůva z I.PSKN Praha a na třetím místě získali dvě dvojice Petr Kučera a Stanislav Zápalka z SK SKIVELO nesl. Olomouc a také dvojice Matyáš Čuřík a Karel Brandejský z SKN Brno. Mistryně ČR dvojic žen se stala Martina Pastrnková a Pavlína Maléřová z SK SKIVELO nesl. Olomouc, druhé místo získala Dáša Vohryzková a Pavla Černá z I.PSKN Praha a třetím místě získaly dvojice Blábolilová Kateřina a Martyněnko Natalja ze I.PSKN Praha a další dvojice Linda Mimrová a Kateřina Kantnerová z SKN Plzeň.
Děkujeme všem a těšíme se na příští rok.
Zapsal:
Petr Kučera