NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeští šachisté byli na holandském Mistrovství Evropy úspěšní

Ve dnech 18. – 22. října 2021 proběhlo v holandském Amsterdamu Mistrovství Evropy v šachu neslyšících pro rok 2021. Výprava 4 českých šachistů skončila velmi úspěšně. Soutěž pořádal místní „Amsterdam Chess Club for the Deaf“ v rámci výročí
100 let od založení klubu v Bijlmer Sports Centre. Šachisté byli ubytování v A&O hostel.

V hlavním turnaji Mistrovství Evropy skončil Milan Orság na 3. místě. Celkem se zúčastnilo 26 účastníků z 18 zemí, vyhrál Yehuda Gruenfeld z Izraele.

V turnaji Mistrovství Evropy seniorů skončili Jaroslav Schmid na 2. místě a Tomáš Petráň na 4. místě z čtrnácti účastníků z 9 zemí, vyhrál Stefan Krause z Německa.

V doprovodném turnaji Open skončil vedoucí výpravy Jiří Císař na 2.místě. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 účastníků ze 7 zemí, vyhrál Krzysztof Checiak z Polska.

Dohromady tedy dvě stříbra, jeden bronz a jedna „brambora“!

Touto cestou by chtěli šachisté poděkovat za veškerou podporu ze strany ČSNS.

Výsledky turnajů v jednotlivých kategoriích ke zhlédnutí zde:

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/individuals/

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/seniors/

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/open/

Zdroj: Milan Orság, foto: Facebook The International Chess Committee of the Deaf

Michal Stanovský si doběhl pro svoje první maratonské zlato a nový český rekord

Polské město Varšava bylo v neděli 26. září 2021 dějištěm 4. Mistrovství světa neslyšících v maratonu s názvem “Maraton Warszawski”. Českou republiku reprezentovali Michal Stanovský a vedoucí výpravy Roman Kaut.

Michal Stanovský v bílomodrém závodním dresu

Maratonský závod (běh na 42,195 km) odstartoval v neděli 26. září 2021 v 8:00 hodin. Na startovní čáru se společně i se slyšícími závodníky postavilo 20 neslyšících běžců z 11 států a 8 neslyšících běžkyň z 5 států.

Michal Stanovský se zúčastnil závodu s cílem zaútočit na medaili. A povedlo se mu to! Stal se mistrem světa poprvé v historii ČR. A také zlepšil nový český rekord neslyšících v čase 2:29:40 (starý rekord: 13. října 2019 – čas 2:47:41).

fot: www.sportografia.pl Zleva: Tomasz Gawronski z Polska, mistr světa Čech Michal Stanosvký, Rafal Nowak z Polska

Michal Stanovský:

Na start jsem nastoupil s cílem získat alespoň medaili jakékoliv barvy. Rozběhl jsem se rozumně, nechal jsem Keňany utéct. První kilák jsem běžel s Japoncem Nakano. Po pomalém kilometru jsem trošku zrychlil. Pak jsem běžel do 25. km s atletem RCDS Erofeevem na průběžném 4-5. místě, se kterým jsem trošku pohrál se změnou tempa a rychlosti, ten pak odpadl. Pak jsem běžel pořád tempově stejně, až jsem na 32. km předběhl prvního Keňana. Na 35. km odpadl další a nakonec jsem na 38. km předběhl prvního. V tu chvíli jsem měl krizi, lýtka moc nefungovala a taky jsem pro jistotu už trošku zpomalil, abych doběhl do cíle, který už jsem měl ve svých rukou. Nakonec jsem doběhl jako první v novém českém rekordu neslyšících za 2:29:40.

Tři nejlepší neslyšící maratonci – muži

Mistrem světa v maratonu neslyšících se stal Michal Stanovský z ČR, který uběhl závod v čase 2:29:40 a navíc vytvořil nový český rekord neslyšících. Za ním se umístil Tomasz Gawronski z Polska, který doběhl do cíle v čase 2:33:58. Trojici nejlepších běžců uzavírá Polák Rafal Nowak. Závod uběhl za 2:34:30.

Zleva: 2. místo Tomasz Gawronski z Polska, 1. místo – mistr světa Čech Michal Stanovský, 3. místo Rafal Nowak z Polska

Tři nejlepší neslyšící běžkyně – ženy

Mistryní světa neslyšících v maratonu se stala Němka Dr. Nele Alder-Baerens. Závod zaběhla v čase 2:53:41. Za ní se umístila Daria Gainetinova z Ruska (3:01:35) a třetí se umístila Agata Kosztowny z Polska (3:10:07).

Výsledky: https://live.sts-timing.pl/mw2021/tabela.php?dystans=8

Zdroj: STK Atletika (Roman Kaut)

Čeští fotbalisté prohráli druhý kvalifikační zápas, na Deaflympiádu nepojedou

Česká fotbalová neslyšící reprezentace má za sebou již jeden zápas skupiny A. V neděli 29. září na domácí půdě prohráli neslyšící fotbalisté s Tureckem 0:6. Jak dopadl jejich druhý kvalifikační zápas ve Francii?

V termínu od 15. – 19. září 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících Praze. Trenér pan Hanuš svolal celkem 17 hráčů. Bohužel zkušenější se nemohli zúčastnit posledního letošního zápasu z důvodu zranění. Místo nich byli povoláni mladí hráči. Celý tým se sešel na hotelu v Praze, který byl hned v úvodním večeru obeznámen s následujícím programem ohledně přípravy na kvalifikační zápas proti Francii. Ve čtvrtek dopoledne a odpoledne hráči trénovali na hřišti SK Zličín. Večer měli pohovory s trenéryreprezentace. V pátek brzy ráno tým odletěl do Francie. Z letiště jej odvezl autobus do hotelu L´Amandier Nanterre. Odpoledne měli lehčí hodinový trénink. Večer následovala porada ohledně nominace základní sestavy. Kapitánem byl zvolen pan Džilič, který zastoupil nepřítomného zraněného pana Bendu.

V sobotu (18. září) před zápasem je dopoledne čekala přednáška ohledně sestavy a přípravy na zápas, kdy se mělo rozhodnout o dalším vývoji týmu. Kvalifikační utkání začalo v 15:00h hymnami domácím týmem a českou hymnou, kterou zpíval ve znakovém jazyce pan Crkovský.

Česká fotbalová neslyšící reprezentace
Francouzská fotbalová neslyšící reprezentace

Zápas pro náš tým nezačal dobře, neboť Francouzi vstřelili v 6. minutě první gól. Od toho se odvíjela bojovnost soupeře, že český tým měl co dělat se svou obranou. Během zápasu se zranilo několik hráčů, tak tým nebyl úplně kompletně připraven a utáhnou remízu nebo výhru. Celkově zápas skončil prohrou českého týmu 0:5.

FRANCIE – ČESKÁ REPUBLIKA 5:0

Jelikož reprezentace ČR prohrála oba kvalifikační zápasy ze skupiny A, tak nepostoupila na deaflympiádu, která se bude konat v Brazílii roku 2022. Další reprezentační soustředění fotbalu se bude konat v roce 2022.

Zdroj: STK Fotbal (Jan Crkovský)

První fotbalový kvalifikační zápas s Tureckem skončil prohrou

V termínu 26. – 29. srpna 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících v Praze. Trenér Hanuš svolal celkem 16 hráčů.  Ve čtvrtek večer se sešli v Praze v hotelu Satalice. Trenéři Hanuš, Skorkovský a Mikula diskutovali s hráči, kdy vedli přednášku o přípravě na kvalifikaci proti Turecku. Tým z Turecka již v Praze hrál v roce 2018, v rámci kvalifikace na ME 2019. Češi tenkrát prohráli 0:1.

Ve čtvrtek večer proběhl trénink na hřišti TJ Satalice. Tým připravoval různé taktiky pro blížící se zápas. V pátek brzy ráno se hráči vydali na běh do přírody a následně na trénink na hřiště. Odpolední trénink poznamenal hustý déšť, který podmínky výrazně zhorši.  Po večerech vždy měli přednášky a řešení co vše je potřeba doladit při kopané. Turecký tým pak dorazil do Prahy v pátek večer a ubytoval se též na hotelu Satalice. V sobotu dopoledne absolvovali ještě lehčí trénink před zápasem, odpoledne šli na procházce, regenerace, kterou potřebovali. Večer měli poslední debatu, co vše je čeká při důležitém zápase s Turky.

Následoval velký nedělní den (29. září), kdy je čekal první kvalifikační zápas s Tureckem, na který se po celý rok připravovali po různých opatřeních kolem covidu. Česká a Turecká hymna ve znakovce, později hráči drželi minuty ticha pro fotbalovou legendu Jeglíka. Výkop byl naplánován na 10:05. V prvním poločase dostali Češi dva góly. Hlavinka musel vystřídat Malého už v 18. minutě.

Česká fotbalová neslyšící reprezentace
Turecká fotbalová neslyšící reprezentace

Přestávka přinesla pro diváky soutěž, za kterou děkujeme sponzorům 11teamsport a SportFotbal.

Po přestávce Turkové rychle vystřelili třetí gól. V 2. poločase se zranil a za Hlavinku přišel Bajer. Turkové tlačili dál a to jim následně vyneslo ještě další góly. Když rozhodčí pískal konec zápasu, tak náš tým prohrával 0:6. Sto padesát diváku a turecké velvyslanectví, taková byla návštěva na našem zápase. Všem děkujeme za účast.

ČESKÁ REPUBLIKA – TURECKO 6:0

Zdroj: STK Fotbal (Jan Crkovský)

Lenka Matoušková se stala v Polsku mistryní světa v hodu diskem

Od 23. – 28. srpna 2021 se v polském městě Lublin konalo 4. mistrovství světa neslyšících v atletice. Zúčastnilo se ho celkem 260 atletů z 35 zemí. Českou republiku reprezentovalo 7 atletů. Doprovázeli je vedoucí výpravy Roman Kaut a trenéři reprezentace ČR Lukáš Hošek a Pavel Krejča.

Pondělí 23.8.

První den, byl z pohledu českého týmu úspěšný. Dopoledne mladý 18letý atlet Oliver Punge doběhl na 8. místě ve druhém rozběhu 4:33,09. S tímto časem nepostoupil do finále a skončil celkově na 13. místě. V odpoledním programu nastoupili další dva naši sportovci, kteří se museli poprat s lijákem. V oštěpu, který musel být několikrát přerušen, náš atlet Jakub Nosek prvním pokusem hodil nejdále za 56,48m a skončil na 5. místě. V posledním běžeckém závodě tohoto dne na 10 000 m, kde déšť postupně přecházel do lijáku, závodil Michal Stanovský a po stíhacím běhu doběhl na 6. místě s novým českým rekordem neslyšících za 32:08,12.

Michal Stanovský:

První závod na MS neslyšících 2021 se povedl. Počasí moc nepřálo, od mírného deště přešlo na úplný liják. Po rozumném začátku, kdy jsem 6 závodníků nechal utéct, jsempo 2km začal zvyšovat tempo a stíhal skupinu.Jeden Polský závodník na 6. místě byl přede mnou o cca 200m. Až na 8 km jsem ho doběhl a poté jsem si pohlídal 6. místo.Závodník RCSD (Rusko) byl už trošku dál a já si šetřil síly na středeční 5000m. Byl to můj premiérový závod na dráze na 10 000m. Čas: 32:08,12 – český rekord neslyšících a ode dneška držím už všechny rekordy od 5000m až po maraton. Dnešním závodem jsem se kvalifikoval na Deaflympijské hry 2022 v Brazílií.

Úterý 24.8.

Druhý den závodů byl bez české účasti.

Středa 25.8.

V prvním rozběhu na 800m nastoupil náš závodník Oliver Punge a doběhl na 6. místě v novém osobním rekordu 2:05,26. Celkově skončil na 12. místě.

Odpoledne nastoupila na 400m překážek Kateřina Korgerová a po vleklém zranění se kterým se trápila celou sezónu skončila na 5. místě s časem 74,90. Erikovi Čížkovi odložili závod v hodu kladivem na zítřejší den z důvodu bezpečnosti ostatních atletů. V 18hodin nastoupili na běh 5000m Daniel Juříček a Michal Stanovský. Daniel skončil na 13. místě s časem 17:33,59 a Michal po strhujícím finiši s Nizozemcem doběhl na 6. místě v čase 15:20,89. Jen těsně mu chybělo k vlastnímu rekordu.

Čtvrtek 26.8.

Počasí bylo chladné a deštivé. Dopoledne nastoupila do druhého běhu 100m překážek Kateřina Korgerová, která už s vědomím jistého postupu do finále dobíhala volněji.

Ve 12hodin nastoupil v hodu kladivem Erik Čížek a skončil 6. s výkonem 41.40 metrů.

Odpoledne nastoupila na svůj 200m rozběh Kateřina Korgerová. V tomto rozběhu bohužel už nepostoupila do finále a skončila celkově 17. s časem 31.56s.

Pátek 27.8.

Dnes je předposlední den MS a zároveň poslední den s českou účastí. A dnes to cinklo! V hodu diskem a výkonem 47.29 metru se stala mistryní světa Lenka Matoušková. Všechny zapsané pokusy jí stačily na vítězství.

Lenka Matoušková:

Až dnes ráno mi docvaklo, že máme kompletní sbírku medailí:

2017 –DeaflympiádaZLATO a deafylmpijský rekord

2019 – mistrovství Evropy ZLATO

2021 – mistrovství světa ZLATO

Je to supr pocit. Velké poděkování patří všem, kteří mě na cestě za zlatými medaili doprovázeli. Obrovský dík patří trenérovi panu Šilhavému, který i přes nepříznivé podmínky v covidovém období a zdravotními komplikacemi v 73letech, mi vždy byl a stále je po 7 letech spolupráce mou velkou oporou. Mým letošním novým kondičním trenérem se stal Pavel Krejča. Obětoval naši spolupráci spoustu času a úsilí. Doprovázel mě na všechna soustředění, a i přes pár zranění byl se mnou stále trpělivý a nevzdal to. STACA převzala zodpovědnost za mou silovou přípravu, kterou mě vedl věrný David Altman, který mi tréninky „šil“ na míru. Poděkování patří také Českému svazu neslyšících sportovců a nyní nově Národní sportovní agentuře. Bez zázemí a opory, kterou mi má rodina a nejbližší poskytují, bych na tuhle sbírku nikdy nedosáhla. Velké díky patří mému příteli, mamince a tatínkovi. Děkuji všem za obrovskou trpělivost.

Dnes běžela taky finále 100m překážek Kateřina Korgerová, které nevyšel přechod druhé překážky a po snaze dotáhnout se na soupeřky skončila na 7. místě v čase 18.18.

Sobota 28.8.

Poslední den závodů je bez české účasti. Byl závěrečný ceremoniál. Lenka Matoušková byla organizátory tohoto šampionátu vyhlášena jako nejlepší atletka ve vrhačských disciplínách. Junioři zase naopak posbírali nové zkušenosti a jistě mají motivaci do další práce. Poděkování patří NSA za finanční podporu. Dále patří velký dík za dobrou spolupráci ČSNS a klubům SK Olympia Praha SPS, SKN Brno, SK SKIVELO Olomouc a SSK Vítkovice.

Zdroj: STK Atletika (Roman Kaut – vedoucí výpravy reprezentace ČR)

Rychnovský šachový festival

Rychnovský šachový festival v pořadí již 23. – se konal 7. – 15. srpna 2021 v Rychnově nad Kněžnou. Součástí festivalu bylo Mistrovství ČR v šachu seniorů nad 70 let a Mistrovství ČR v blesku seniorů. Přes velká současná omezení se do něj přihlásilo 128 šachistů z celé České republiky. Hrálo se  v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou. Všichni účastníci měli  buď 2x očkováni proti COVIDU nebo platný test. Na Mistrovství ČR seniorů se hrálo se 9 kol tempem 90 minut plus 30 sekund na tah každé partie. 

Neslyšící šachový reprezentant Jaroslav Schmid si vybojoval 6. místo se ziskem 6 bodů z celkového zebříčku za účasti 58 seniorů – 4  výhry, 4 remízy a 1 prohra.

Zúčastnil Mistrovství  ČR v blesku seniorů. Hrálo se 9 kol tempem 7 minut plus 3 sekundy na tah každé partie. Účastnilo se 41 šachistů. Jaroslav Schmid se umístil na 12. místě se ziskem 5,5 bodů – 3 výhry, 5 remíz a 1 prohra.

Program festivalu byl doplněn o výlet do Babiččina údolí a Náchoda a turnaj v ping pongu.

Oficiální webová stránka:

http://panda-rk.cz/index.php/mcr-senioru

Výsledky:

http://chess-results.com/tnr573192.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE

http://chess-results.com/tnr573458.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&turdet=YES

Čeští beachvolejbalisté na MS v Polsku vybojovali bronzové medaile

V Polském městě Sulejow od 9. – 14. srpna se konalo 3. Mistrovství světa v beachvolejbalu neslyšících mužů a žen. Mistrovství se z ČR zúčastnily 2 páry mužů – CZE 1 (Jan Žídek st. a Šimon Skopový), CZE 2 (Jan Žídek ml. a Šimon Bambas) a 1 pár žen (Oldřiška Žídková a Ivana Votípková).

V kategorii mužů bylo celkem 19 týmů (Ukrajina, Rusko, Japonsko, Írán, Německo, Estonsko, Polsko, Itálie, Rakousko a Česko) a u žen 12 týmů (Ukrajina, Rusko, Polsko, Japonsko, Itálie, Rakousko, Maďarsko a Česko). Muži byli rozděleni do 4 skupin – 3 skupiny po 5 párech a jedna skupina po 4. U žen bylo rozdělení po čtyřech párech do 3 skupin.

CZE-1 – Jan Žídek st. + Šimon Skopový (skupina C)

CZE-2 – Jan Žídek ml. + Šimon Bambas (skupina D)

CZE – Oldřiška Žídková + Ivana Votípková (skupina B)

Český tým beachvolejbalistů – zleva nahoře: Ivana Votípková, Jan Žídek ml., trenér Michal Bíza, Oldřiška Žídková, Šimon Bambas a dole: hráč i trenér Jan Žídek st.

Osmnáctiletý Jan Žídek a devatenáctiletý Šimon Bambas (CZE-2) měli „skupinu smrti“, neboť měli favorizovanou Ukrajinu č.1 a Rusko č.1, kteří se i v závěru mistrovství utkali mezi sebou v boji o 1.místo. Jan Žídek ml. se Šimonem Bambasem přesto bojovali se ctí od začátku do konce a po úžasném boji proti Íránu o postup mezi první čtyři, kdy vyhráli v tiebreaku, byla vidět u našich sportovců veliká radost a zároveň úleva, že se jim podařil postup mezi čtyři nejlepší týmy.

Skupina C

CZE-2 – RCDS-1 0:2 (14:21, 12:21)

CZE-2 – UKR-2 0:2 (14:21, 13:21)

CZE-2 – IRI-2 2:1 (13:21, 21:14, 15:12)

CZE-2 – JPN-2 2:0 (21:12, 21:16)

Osmifinále

CZE-2 – CZE-1 2:0 (21:18, 21:17)

Čtvrtfinále

CZE-2 – IRI-1 2:0 (21:6, 21:19)

Semifinále

CZE-2 – UKR-2 0:2 (14:21, 14:21)

O 3. místo

CZE-2 – ITA2 2:0 (21:16, 21:19)

V boji o postup do finále opět narazili na favorizovanou a zkušenou Ukrajinu, na kterou ještě „zatím“ nestačila jejich „mladá a nezkušená léta“. Přesto zahráli kvalitní zápas. Pak v konečném boji o 3. místo proti Itálii jasně ukázali převahu a získali pro ČR v kategorii mužů historicky první medaile z MS v beachvolejbalu!

Radost bronzových beachvolejbalistů – Šimon Bambas (třetí zleva) a Jan Žídek ml. (pátý zleva)

Druhý pár mužů (CZE-1) Jan Žídek st. spolu se Šimonem Skopovým měli smůlu, když narazili na své mladší kolegy – navíc „otec proti synovi“. Do osmičky nejlepších však výkonnostně bezesporu patřili – los byl však opět nemilosrdný (stejný duel dvou českých týmů proti sobě byl i na ME v beachvolejbalu v Kyjevě 2019).

Skupina D

CZE-1 – ITA-1 2:1 (21:18, 18:21, 15:13)

CZE-1 – IRI-1 1:2 (21:15, 12:21, 11:15)

CZE-1 – EST-2 2:0 (21:11, 21:14)

Osmifinále

CZE-1 – CZE-2 0:2 (18:21, 17:21)

Ženy – Oldřiška Žídková spolu s Ivanou Votípkovou skončily na 7. místě, čímž zopakovaly stejné umístění z Letní Deaflympiády 2017 v Samsunu.

České volejbalistky – Ivana Votípková (první zleva) a Oldřiška Žídková (třetí zleva) s japonskými hráčkami

Skupina B

CZE – POL-1 1:2 (21:23, 22:20, 13:15)

CZE – JPN 2:0 (21:9, 21:17)

CZE – RCDS-2 1:2 (17:21, 21:19, 15:17)

Osmifinále

CZE – JPN 2:1 (21:12, 16:21, 15:9)

Čtvrtfinále

CZE – POL-2 0:2 (15:21, 12:21)

Díky úspěchu mladých beachvolejbalistů Jana Žídka ml. a Šimona Bambase byla splněna nominace na Letní deaflympijské hry do Brazílie, které se uskuteční v květnu 2022. Další ME v beachvolejbalu se bude konat v srpnu 2022 v Německu.

Zdroj: STK Volejbal

MTB XC a výjezd na kolečkových lyžích na Dlouhé Stráně

V sobotu 7.8. 2021 jsem se postavil na start významného závodu Ostravského Chacharu v disciplíně MTB Cross Country. Na start se postavil ve své kategorie muži 30 – 39 let na 4 okruhy po 4 km. Na technicky náročné trati jsem zejména ve sjezdových pasáží raději volil bezpečnější variantu objíždění překážek bez případného zranění.  Přesto přes maximální nasazení úsilí jsem probojoval na nečekané 4. místo. V elitní kategorií zde závodila významné zastoupení závodníku jako Jarda Kulhavý, Jan Škartnitlz, Matej Průdek a další.

https://www.ostravskychachar.cz

V následující nedělní den jsem se zúčastnil výjezdu na kolečkových lyžích na Dlouhé Stráně, kde jsem skončil celkově na 8. místě z 51 účastníků a v kategorií na 7. místě. Závod dlouhý na  15 km s převýšením 770 m jsem dojel v čase 1:00:23.

Pro mě letošní nejlépe absolvovaný závod na kolečkových lyží, kde byla kvalitní účast českých běžkařů zejména: Jan Šrail, Václav Sedláček, Petr Knop a další.

https://www.webscorer.com/…956

https://www.silviniskirollclassics.com/…ne/

https://www.silviniskirollclassics.com/…ne/

MČR MTB maraton

Moravskoslezském kraji přímo v srdci Beskyd se konalo Mistrovství ČR neslyšících v MTB maraton. Tento domácí šampionát se uskutečnil v Čeladné v rámci masového závodu Bikečeladná 21. 8. 2021. Trasa závodů byla velmi členitá až kopcovitá a vedla i přes Pustevny, takže pro závodníky to byl doslova vyčerpávající závod. 

Na trase v délce 50 km obhájil titul Mistra Čr neslyšících Jan Čapek v čase a těsně za ním se umístili Pavel Pastrnek. Třetí, František Kocourek měl 2 km nepříjemný pád a odnesl si z toho frakturu malíčku a musel do nemocnice a po neděli ho čeká operace, takže D. Studýnka ho zastoupil při vyhlašování stupně vítězů. Jediná účastnice Renata Šuláková, který závod zdárně do končila na trase 30 km. Všichni účastníci z SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Pro neslyšící závodníky byl tento závod i součást přípravy na Evropský pohár v Čr na Kořenci, Boskovice (28-29.8.).

Výsledky MČR muži – 50 km

poř.  jméno                        čas                    celkově mezi slyšící

1. Jan Čapek                   1:55:56                             14. místo

2. Pavel Pastrnek             1:55:56                             15. místo

3. František Kocourek    2:04:48                             39. místo

4. David Studýnka          2:12:40                             61. místo

5. Tomáš Jauerník          2:42:19                             162. místo

odkaz výsledky: https://results.onlinesystem.cz/upload/2021/2134/50km.pdf?v=132740347639700000

Výsledky ženy – 30 km

poř.  jméno                        čas                 celkově mezi slyšící

1.  Renata Šuláková       2:06:09                           190. místo

odkaz výsledky: https://results.onlinesystem.cz/upload/2021/2134/30km.pdf?v=132740341219570000

https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/2134

https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/2134

Fotbalové soustředění reprezentace a generálka proti Německu U21

V termínu od 5. – 7. srpna 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících Praze. Trenér pan Hanuš svolal celkem 16 hráčů.

Ve čtvrtek večer se sešli v Praze v hotelu Krystal.

Trenéři Hanuš, Skorkovský a Mikula diskutovali s hráči, kdy vedli přednášku o přípravě na generálku proti Německu U21. Tým z Německa již zde v Praze hrál v roce 2019, pro náš tým to byla odveta v letošním roce na jejich půdě.

V pátek brzy ráno si byli zaběhat v přírodě. Dopoledne trénovali na hřišti FC Zličín, kde  trénovali různé taktiky kolem fotbalu.  Po večerech vždy měli přednášky a řešení co vše je potřeba doladit při kopané.

V sobotu ráno je čekala cesta do Lipska, Německo. Před zápasem absolvovali ještě lehčí trénink.

Výkop začal v 15:20hod. Začátek utkání týmu moc nevyšel, neboť se hned v 16. minutě kopala penalta proti našemu týmu, díky faulu ze strany našeho obránce. Ale za pár minut se usmálo štěstí na nás, neboť i náš tým kopal po ošklivém faulu ze strany Německa penaltu. Penaltu kopal útočník dlouholetý reprezentant pan Novotný, který vyrovnal stav na 1:1. Po poločase se hrál vyrovnaný souboj, bohužel náš tým neměl štěstí na střelbu a nakonec celkově prohrál 1:2.

Cílem soustředění byla příprava na kvalifikační zápas proti Turecku, který se bude konat na začátku srpna v Praze – Satalicích.

Zapsal: Crkovský Jan

Německo – Česká republika   2:1 (1:1)

Branky: 16´Hoffmeier (pen.), 57´ Bolzi – 22´Novotný (pen.)

Sestava ČR: Slováček – Gloga, Benda ˇC´, Malý, Džilič – Vodička, Matyáš, Hlavinka – Novotný – Štefka, Gábor

Náhradnici: Bajer, Draksl, Fischkandl, Hubáček, Zbořil