NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

HODNOCENÍ Open M ČR V CURLINGU NESLYŠÍCÍCH BRNO, 14. 11. 2021

0

Dne 14. 11. 2021 se v Brně, v areálu Nové Zbrojovky, konalo 1. M ČR  neslyšících v curlingu. 

Původně se měla akce konat v pražském Centru Třešňovka. Bohužel  curlingová hala byla v té době zarezervovaná. Proto bylo rozhodnuto o  změně místa akce. 

Akce se zúčastnily 4 týmy – 2 týmy z klubu I. PSKN Praha – I. PSKN W  (skipka Bystroňová) I. PSKN M (skip Bystroň) a 2 týmy z klubu SKN Brno  – SKN Brno A (skip Čuřík), SKN Brno B (skip Jungmann R.). 

Hrálo se systémem každý s každým na 4 endy s příp. extraendem. Hlavním rozhodčím byl pan Podlena z Curling Brno. 

Výsledky utkání:  

SKN Brno A – SKN Brno B 4 : 2 

I.PSKN W – I. PSKN M 2 : 5 

SKN Brno B – I. PSKN M 6 : 0 

SKN Brno A – I. PSKN W 4 : 2 

SKN Brno A – I.PSKN M 1 : 6 

I. PSKN W – SKN Brno B 0 : 6 

Vítězem turnaje se stal tým SKN Brno B (skip Jungmann R.). Na druhém  místě skončil tým I. PSKN M (skip Bystroň), na 3. místě tým SKN Brno A  (skip Čuřík) a na 4. místě tým I.PSKN W (skipka Bystroňová).

Vítězové obdrželi poháry a medaile. 

Všichni účastníci soustředění splňovaly nastavené podmínky covidových  opatření, které byly vyhlášeny Ministerstvem zdravotnictví České  republiky. 

Děkujeme tímto všem účastníkům turnaje, rozhodčímu panu Podlenovi,  icemakerovi a všem přítomným ze společnosti Curling Brno, kteří se  podíleli na přípravě akce a curlingových drah. 

Velice děkujeme Národní sportovní agentuře za finanční podporu této  akce. 

Zpracoval: 

Jan Sůva – ředitel soutěže

KVALIFIKACE O POSTUP NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2022

TISKOVÁ ZPRÁVA 

KVALIFIKACE O POSTUP NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2022

GOTEBORG, ŠVÉDSKO  I  16.-19.12.2021

Česká reprezentace postupuje na Mistrovství Evropy 2022 ve futsalu v Itálii

Česká futsalová reprezentace se setkala ve středu večer na hotelu Krystal. Ve čtvrtek ráno se letělo do Göteborgu. Na letišti na Nás čekal autobus, který Nás dovezl na hotel Kviberg Park, Göteborg. Odpoledne je čekal trénink na páteční zápas s Ázerbájdžánem. 

Vzhledem k tomu, že ve skupině kde měla Česká Republika, domácí Švédsko, Ázerbajdžán a Wales, který se na poslední chvíli odhlásil z důvodu Covidu-19. Tudíž místo 3 zápasu je čekala pouze 2 zápasy.


REPORTÁŽ O UTKÁNÍ: ČESKÁ REPUBLIKA – ÁZERBÁJDŽÁN

Pátek 17. 12. 2021

Pokud máte rádi vzrušující hru s mnoha cíli, tato hra by se Vám líbila. Mohli bychom diskutovat o úrovni obrany, ale nemůžeme vinit úroveň útoků obou týmů. Česká republika vstřelila první gól prostřednictvím Andrease Hubáčka, který svůj první ze 6 gólů vstřelil 5 minut v utkání poté, co ázerbájdžánská obrana zanedbala při vhazování.  Vedení však vydrželo pouhých 12 sekund, když Ázerbájdžán vyrovnal přes Jafarowa skvělým sólovým výkonem.

 Během krátké doby se role obrátily, když Jafarow z přímého kopu zvýšil na 2:1, ale vedení opět nevydrželo tak dlouho, protože Lištvan se po 30 sekundách trefil, když obránci Ázerbájdžánu zaspali rohový kop.

Hubáček po 11 minutách, když vybojoval míč v obranném pásmu a řítil se na bránu 2-vs-1 a skóroval levou nohou, což je nebezpečná útočná zbraň.  Až na výjimky Ázerbájdžán zápas vyrovnal, když přesně jako Čech předtím získal míč v obranném pásmu a přešel do protiútoku 2-vs-1 – tentokrát ale Mirzajev přenechal míč Jabrayilovovi, který se nemýlil. Ázerbájdžán nedokázal udržet remízu déle než 29 sekund, než se Hubáček opět prosadil a svůj hattrick dokázal úžasnou variantou přímého kopu, i když úhel nebyl úplně nejlepší, když skóroval.  Výsledek 4:3 vydržel do skončení prvního poločasu.

 Zpomalí se druhá polovina?  Žádná šance!

Česká republika využila nedbalé obrany Ázerbájdžánu a vstřelila 3 góly během 5 minut přes dvojbranky Hubáčka, který už dal v tomto utkání 5 branek, a jeden gól Gajdošíka. 7-3 a konec hry? Ne v této hře, jak se dnes zdá možné všechno!

Ázerbájdžán dal 1 gól přes Talibzade jen pár sekund po gólu Čecha a o pár minut později Ázerbájdžán ještě snížil, když Mirzajev nasměroval krásnou přihrávku od Jafarowa.

Tyto dva rychlé góly a několik šancí Ázerbájdžánu donutily Českou republiku vzít si oddechový čas, aby nabraly tempo, protože Češi jakoby ztratili sílu, kterou měli na začátku druhého poločasu. Oddechový čas byl od českých funkcionářů skvělým rozhodnutím, hráči znovu nabrali energii a převzali kontrolu nad hrou, Ázerbájdžán nedokázal dodat dodatečný gól, zatímco Andreas Hubáček naplnil svou úžasnou hru šestým gólem jen pár minut před hvizdem. Gól byl posledním v tomto utkání, když rozhodčí tento napínavý zápas odpískali! Trenér Valášek dostal žlutou kartu za své špatné chování kdy běžel na hřiště bez povolení rozhodčího.

Česká republika byla lepší, organizovanější a měla větší taktické znalosti, zatímco Ázerbájdžán měl několik šikovnějších hráčů, ale na zastavení Čechů to nestačilo.  A evidentně Andreas Hubáček s levou nohou České republice hodně pomohl, sám o 6 gólů byl víc než celý ázerbájdžánský tým.

Česká republika udělala krok blíže k Mistrovství Evropy ve futsalu neslyšících v roce 2022, pokud by zítra Švédsko vyhrálo nad Ázerbájdžánem, pak mohou Češi začít rezervovat letenky do Itálie!

Ázerbájdžán se musí přes noc vzpamatovat a udělat vše pro to, aby vyhrál proti Švédsku, jinak je těžké se kvalifikovat do Itálie a musí se spoléhat na to, že bude jeden ze tří nejlepších třetin.  Utkání začíná zítra, v sobotu 18. prosince ve 13:00.

Česká republika má odpočinkový den, aby se připravila na zápas se Švédskem v neděli 19. prosince v 11:00!

V sobotu 18.12. jsme měli menší procházku ve městě Göteborgu, po obědě jsme se šli podívat na zápas Švédsko – Ázerbájdžán. Odpoledne si dali lehký trénink. Večer proběhla porad, kde se probrali menší taktické přípravy na zápas se Švédskem. Potom si kluci formou odpočinku zahráli společenské hry.

SHRNUTÍ ZÁPASU: ČESKÁ REPUBLIKA – ŠVÉDSKO

Neděle 19. 12. 2021

Švédsku trvalo pouhých 49 sekund, než se ujalo vedení, když se kapitán Nabil Tebibel během nákopu chytře přesunul k zadní tyči kde mu stačilo doklepnout míč. Švédsko mělo hru dobře pod kontrolou a tlačilo Čechy, když se pokoušeli stavět, což vedlo k několika ztrátám míče pro Čechy, nedokázali si vytvořit nebezpečné šance.

Švédsko si vytvořilo několik dobrých šancí, ale český brankář Radim Minařík předvedl několik dobrých zákroků. Adam Neverland udělal sladkost backheel-pass na Rekar Essa, který si vběhl k síti, obešel brankáře a poslal míč do sítě.

Tou dobou už měli Švédsko plnou kontrolu a Češi si dále nevytvářeli šance ve hře, ale jsou opravdu dobří ve standardkách a bylo by naprosto šílené nechat je rozehrávat přímé kopy na dobrých místech. Oni měli opravdu dobré šance z 9. minuty z přímého kopu, ale švédský brankář Daniel Madebrink skvěle zasáhl. Česká republika by však svého cíle dosáhla jen krátce poté Alexander Neverland udělal jednu ze svých vzácných chyb, když se při souboji s Lukášem Bendou snažil držet míč mimo území brankáře a nejlepší střelec turnaje Andreas Hubáček této šance využil a pro švédského brankáře zcela nedosažitelný přímou střelou. Hubačkův 7. gól na tomto turnaji.

Švédsko mělo několik dobrých šancí, ale Minařík držel výsledek a výsledek se zdál být konečným výsledkem prvního poločasu, ale do konce 1. poločasu zbývalo 5 sekund, kdy Švédsko využilo nákopu, který Rekar Essa proměnil a byl to tak třetí švédský gól tohoto zápasu.

2. minuta ve druhém poločase Daniel Madebrink slabě nahodil míč, který Čech využil a přešel do protiútoku, kde vedlo k faulu Švédska v nebezpečném prostoru, rozhodčí zapískal a Čech dostal přímý kop jen pár metrů od sítě.  Mimořádně tvrdá střela Milana Novotného byla pro švédskou zeď a brankáře nedosažitelná, Čech snížil vedení Švédska na 2:3.

Švédsko však ještě jednou zvýšilo své vedení po sladké hře Alexandra Neverlanda, který začal budovat hru v obranném pásmu a přihrál dopředu míč Rekaru Essa, který skvěle zadržel českého obránce, než poslal míč zpět. spěchající Neverland, který neudělal žádnou chybu s dokončením.

Neverland se znovu podílel na dalším švédském gólu, usadil roh a poslal nízkou přesnou přihrávku Aleksandaru Skovinovi, který svou nohou bombou zavedl na 5:2, byl pěkný.

Byl překvapený, když se jeho spoluhráči radovali, protože nevěděl, že dal gól.  Švédsko si vytvářelo šance, ale buď to byl brankář Minařík nebo tyč, která zastavila všechny šance, celkem Švédsko trefilo během tohoto zápasu třikrát tyč.

 Ale Švédsko přivítalo Čechy zpět do hry tím, že jim dalo další nebezpečný přímý kop, je to jako dávat góly zdarma Čechovi.  Sladkou variantou kdy byl střelcem opět Milan Novotný

 místo bombového útoku jako předchozího přímého kopu provedl nízkou střelu, kterou oklamal obránce a brankáře. Kapitán Holan dostal žlutou kartu za hrubý faul.

Hra byla fyzická a ke konci vyhrocená, rozhodčí měli v průběhu hry co dělat.  Švédsko chtělo červenou kartu pro Milana Novotného, ​​když se při protiútoku potýkal s Alexandrem Neverlandem oběma nohama, ale rozhodčí usoudili, že to stačí na žlutou.

Češi zkusili přesilovku, ale bez úspěchu, tak že Švédsko dokázalo dobýt první místo ve skupině B s plnými 9 body. 

Hlavní trenér Petr Valášek byl po odpískání v slzách, jejich dřina s rozvojem českého fotbalu neslyšících se vyplatila letenkou do Itálie. Nejlepším střelcem hlavního kola skupiny B se stal Andreas Hubáček s celkem 7 góly.

Výsledky:

Švédsko – Wales 5:0 kontumace

Česko – Ázerbájdžán 8:5 (4:3)

Branky: 6x Hubáček, Lištvan, Gajdošík

Wales – Česko 0:5 kontumace

Švédsko – Ázerbájdžán 13:0 (4:0)

Ázerbájdžán – Wales 5:0 kontumace

Česko – Švédsko 3:5 (1:3)

Branky: 2x Novotný, Hubáček

Tabulka:

ŠVÉDSKO330023:39
ČESKO320116:106
ÁZERBÁJDŽÁN310210:213
WALES30000:150

zdroj czechdeaffotbal

Český neslyšící futsalový tým odlétá do Göteborgu, kde se koná kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy v Itálii 2022.

Kvalifikace na ME byla naposled v roce 2017 na domácí půdě v Praze, kde Češi měli ve skupině Bělorusko, Maďarsko a Irsko. Češi tenkrát postoupili z druhého místa, když porazili Maďarsko a Irsko, pouze Bělorusko které skončilo na prvním místě bylo nad jejich síly. Rok po kvalifikaci Češi jeli do Finska na ME, kde bohužel skončili na 15. místě, což neodpovídalo předvedené hře. 

Dnes chceme znovu vybojovat účast na Mistrovství Evropy a představit se příští rok v Itálii. Budeme hrát ve Švédsku proti domácí reprezentaci a Ázerbájdžánu. Wales se své účasti kvůli COVID-19 vzdal. Díky této události vstupují všechny týmy do hry se 3 body za kontumaci utkání s Walesem.

Trenér Valášek s asistentem Jedličkou nominovali 10 hráčů a 2 gólmany. Sraz reprezentace je ve středu v Praze. Čtvrtek ráno odlet do Göteborgu, odpoledne budou absolvovat první trénink a večer schůze s vedením EDSO. V pátek je čeká první zápas proti Ázerbájdžánu v 17:30 českého času. Přímý přenos bude vysílán na YouTube, proto sledujte Náš kanál @czechdeaffotbal (jak na Facebooku tak i na Instagramu), kde se dozvíte další informace + odkaz na přímý přenos ze strany Švédské organizace. 

Teď nezbývá nic jiného, než Nám držet palce. Děkujeme.

Program: 

Pátek 17. 12. 2021

Švédsko – Wales                        5:0 kontumace

Česko – Ázerbájdžán                  17:30

Sobota 18. 12. 2021

Wales – Česko                           0:5 kontumace 

Švédsko – Ázerbájdžán               13:00

Neděle 19. 12. 2021

Ázerbájdžán – Wales                   5:0 kontumace

Česko – Švédsko                       11:00 

Nominace ČR:

B – Blasczyk Filip    (SKN Plzeň)                     #13

B – Minarik Radim   (BSKN České Budějovice) #1     

Benda Lukáš          (SKN Brno)                      #9

Braneac Martin       (I. PSKN Praha)                #2

Džilič Muríz            (I. PSKN Praha)                #11

Gajdošík Tomáš     (SSK Vítkovice)                #5

Hartoš Radim         (SSK Vítkovice)                #12

Holan Jaroslav        (SSK Vítkovice) – kapitán  #7

Hubáček Andreas   (SSK Vítkovice)                #14

Let Petr                 (I. PSKN Praha)                #6

Lištvan David         (SKN Brno)                      #4

Novotný Milan        (SKN Hradec Králové)      #10

Realizační týmy ČR: 

Valášek Petr           (I. PSKN Praha)                – hlavní trenér

Jedlička Dalibor      (TJ Slovan Zlín)                – asistent trenéra a brankář trenér

Kolíska Jiří             (I. PSKN Praha)                – předseda STK-F a vedoucí mužstvo

Crkovský Jan         (SKN Plzeň)                      – média a kustod

MČR VE FUTSALU FINÁLE MUŽI 2021 OTROKOVICE – 27.11.2021

0

V sobotu dne 27.11.2021 se konalo finále MČR ve futsalu v městské sportovní hale  Otrokovice. Zúčastnily se postupující týmy: TJ Slovan Zlín, SKN Plzeň, SKN Brno a SSK Vítkovice. Od pátku 26. listopadu 2021 00.00 hodin platí na území České  republiky nouzový stav, a kvůli nařízení vlády se musel každý hráč prokázat očkováním  nebo prodělanou nemocí v lhůtě 180 dní, ostatní neočkovaní se nemohli akce zúčastnit.  Pořadatel musel kontrolovat a vyplňovat formulař čestného prohlašení o covid-19. Hrálo se každý s každým, hrací doba byla 2 x 20 minut hrubého času podle pravidel  futsalu. Byli delegováni 2 rozhodčí z FAČR. Každý tým chtěl dosáhnout titulu mistr ČR  2021. TJ Slovan Zlín v prvním utkaní prohrál s Brnem 1:8. Ve druhém zápase SSK  Vítkovice porazily SKN Plzeň 15:1. Třetí utkaní SKN Brno porazilo SKN Plzeň 10:0.  Čtvrté utkání TJ Slovanu Zlín měl dramatický závěr, výsledek Zlínu proti SSK  Vítkovice byl nerozhodně 5:5. V patém utkání SSK Vítkovice porazily SKN Brno 4:3.  Červenou kartu dostal David Lištvan z SKN BRNO a celý tým skončil na druhém  místě. Mistrem ČR pro rok 2021 se stal tým z SSK Vítkovice. V posledním utkání TJ  Slovan Zlín také porazil SKN Plzeň 5:4. Zlíňák Antonín Babíček v turnaji vystřelil  nejrychleji branku a to v 0.20. vteřině zápasu. Na třetím místě se umístil TJ Slovan Zlín a na místě čtvrtém je SKN Plzeň. Nejlepší golman turnaje je Blaszyk Filip z SKN Plzně, nejlepším hráčem byl vyhlašen hráč Benda Tomáš z SKN Brna a nejlepším střelecem se  stal Továrek Šimon z SSK Vítkovice. Soutež skončila v 16.45 hod. Předseda STK Futsalu Valašek Petr a ředitel turnaje Moučka František předali pohár a medaile  družstvům na1.-3.místě. Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům a rozhodčím.  Přišlo asi 30 divaků.

Ředitel a zapisovatel akce –MČR – František Moučka

1. 1- 4 TJ Slovan Zlín – SKN Brno 1:8 (1:2) 

branky: 16´ Šudřich 14´, 17´,24´a 37´Benda, 31´ a 39´ Gábor, 21´ Dvořáček,  36´Malý . 

žlutá karta: Dvořáček Jan 

2. 2 – 3 SSK Vítkovice – SKN Plzeň 15:1 (8:0) 

branky: 10´ , 21´, 29´,37´, 38´a 39´Továrek ,7´,12´ a 19´ Bajer, 2´,15´,19 a 23´ Hartoš,  9´ a 24´ Jankovič, 31´Vlasák 

žlutá karta: nikdo 

3. 4 – 3 SKN Brno–SKN Plzeň 10:0 (5:0) 

branky: 1´, 3´, 8´, 11´, 29´a 31´ Benda, 6´a 38´Gábor, 28´ Hlavinka, 36´ Mikula žlutá karta :nikdo 

4. 1 – 2 TJ Slovan Zlín – SSK Vítkovice 5:5 (3:1) 

branky: 11´ Skypala, 15´a 26´ Zbořil, 18´ Holý, 32´ Šudřich 7´, 23´, 36´ a 39´ Továrek, 36´ Hubáček 

žlutá karta: Skýpala Filip 

5. 2 – 4 SSK Vítkovice – SKN Brno 4:3 (3:2) 

branky: 2´a 5´ Továrek, 13´ Hubáček, 39´ Gloga 3´a 9´ Benda, 39´ Lištvan žlutá karta: Bajer Jakub 2x Lištvan David 

červena karta: Lištvan David 

6. 3 – 1 SKN Plzeň – TJ Slovan Zlín 4:5 (2:2) 

branky: 4´, 34´a 39´ Liška, 6´ Hofmann 0´ Babíček, 22´ Holiš, 3´, 26´a 38´ Zbořil žlutá karta: nikdo  

Tabulka:

MČR-FUTSAL 27.111.2.3.4. skoŕe bod
1.TJ SLOVAN ZLÍN25:55:41:8 11:17 3.
2.SSK VÍTKOVICE5:5015:14:3 24:9 1.
3.SKN PLZEN4:51:1520:105:30 4.
4.SKN BRNO8:13:410:0121:5 2.

Soupisky hráčů: 

TJ Slovan Zlín: Handl Michal, Zbořil Tomáš, Holiš Vlastimil, Skýpala Filip, Šudřich Tomaš, Babíček Antonín, Holý David, Jedlička Dalibor, Dalimil Reňak, Jiří Hanák  

Trenér:Josef Merta, vedoucí: Josef Skýpala 

SSK Vítkovice: Matěj Turoň, Michael Vavrečka, Andreas Hubáček, Jakub Bajer, Patrik Gloga,  Radim Hartoš, Šimon Továrek, Jakub Jankovič 

vedoucí: Pavel Hartoš 

SKN Plzeň: Blasczyk Filip, Blazczyk Jan, Blasczyk Marek, Crkovský Jan, Giňa Marián, Hofmann Patrik, Holík Josef, Liška Josef, Vlasák Stanislav, Brekler Václav 

Trenér: Petr Čechovský, vedoucí: Nikol Javůrková 

SKN Brno: Jakub Adamík, Lukáš Benda, Jan Dvořáček, Michal Gábor, Ladislav Hlavinka, Kamil Kuchař, David Lištvan, Miloš Malý, Daniel Mikula ,Vítězslav Zeman  trenér: Lištvan Peter, vedoucí: Probošt Radek 

FSN – podzimní sezóna

V letošní podzimní sezoně 2021/2022 se do soutěže zapojili celkem 4 týmy z celé republiky. Což jsou SSK Vítkovice, SKN Brno, I.PSKN Praha a TJ Slovan Zlín. Letos se nepřihlásil tým z Plzně.

Fotbalová soutěž neslyšících se začala hrát 4.září, kdy výkop zahájili domácí I.PSKN Praha vs SKN Brno. Během zápasu bylo znát, že hráči vzhledem k pandemické situaci neměli dostatek sil. Nebyli dost připraveni a neměli dobrou kondici. Zápas skončil výhrou hostů 2:8. 

V dalších vzájemných zápasech mezi všemi kluby byly souboje lehké, zejména pro tým z Vítkovic a z Brna.  Neboť měli v sestavách většinu hráčů, kteří hraji i za reprezentaci fotbalu ČR. Tým ze Zlína měl letos silnější kádr než loni, i tak neměli možnost porazit silné soupeře.

Nejzajímavější a nejtěžší souboj se odehrál mezi silnými týmy SSK Vítkovice a SKN Brno, kdy proběhlo poslední podzimní kolo. Byla tam znát nervozita. Hráči bojovali ze všech sil. Každý chtěl za každou cenu vyhrát. Zápas skončil výhrou domácích SSK Vítkovice 2:1. 

Podzimní sezóna byla ukončena obsazením prvního místa pro tým z Vítkovic. Což je překvapující, neboť v předchozích letech první místo vždy obsazovalo SKN Brno. Co nás čeká na jaře, se necháme překvapit.

Další jarní sezóna se bude hrát v dubnu příštího roku 2022.

Zapsal: Probošť Radek, ředitel FSN

VÝSLEDKY M – ČR ČSNS – FSN 2021/2022 VE FOTBALU

4. září 2021

I. PSKN Praha – SKN Brno 2 : 8 (1:3)
Branky:
19´ Klein J., 68´ Džilič M. – 56´, 80´ a 81´ Benda L., 23´ a 42´ Gábor M., 37´ a 55´ Malý
M., 48´ Papoušek A.
Žluté karty: 79´ Choijiljav E., – 81´ Dvořáček J.
Červené karty: žádné
Diváků: 30
Sestava:
I. PSKN Praha: Slováček K. – Hofmann P., Kratochvíl F., Tomica M., Let P., Várka J., Džilič M.,
Hamburg L., Stránský S., Yatskanych I. – trenér Žmolík L.
Střídání: 56´ Choijiljav E. (Tomica M.); 78´ Brabec L. (Klein J.).
SKN Brno: Kuchař K. – Stehlík P., Malý M., Šíma J., Mikula D., Matyáš J., Lištvan D., Dvořáček J.,
Benda L., Papoušek A., Gábor M. – trenér Probošt R.
Střídání: 75´ Novák M. (Gábor M.).

5. září 2021

SSK Vítkovice DEAF – TJ Slovan Zlín 5 : 1 (2:1)
Branky:
36´ a 43´ Hartoš R., 62´ a 64´ Hubáček A., 75´ Korger L. – 20´ Babíček A.
Žluté karty: 23´ Gloga P. – 42´ Skýpala F., 45´ Zouhar J.
Červené karty: žádné
Diváků: 30
Sestava:
SSK Vítkovice DEAF: Tomka L. – Gloga P., Vyzina J., Bajer J., Jankovič J., Světinský L., Gajdošík
T., Turoň M., Hubáček A., Holan J., Hartoš R. – trenér Hykl L.
Střídání: 30´ Továrek Š. (Turoň M.); 68´ Korger L., (Světinský L.); 80´ Vavrečka M., (Vyzina J.); 88´
Altman P. (Holan J.).
TJ Slovan Zlín: Holiš V. – Babíček A., Handl M., Skýpala F., Bušo J., Zbořil T., Hanák J., Goldefus
J., Hörtenhuber L., Zouhar J. – trenér Merta J.
Střídání: 62´ Jahoda J., (Hanák J.); 77´ Moučka F. (Hörtenhuber L.).

25. září 2021
I. PSKN Praha – SSK Vítkovice DEAF 1 : 9 (0:5)
Branky: 51´ Yatskanych I. – 30´, 38´ 71´, 74´, 76´ a 80´ Továrek Š., 5´ a 28´ Hubáček A., 10´
Gajdošík T.
Žluté karty: 53´ Tomica M. (Pra.)
Červené karty: žádné
Diváků: 50
Sestava:
I. PSKN Praha: Slováček K. – Klein J., Brabec L., Choijiljav E., Let P., J., Džilič M., Stránský S.,
Kratochvíl L., Yatskanych I., Tomica M., Novák M. – trenér Dotlačil L.
Střídání: bez
SSK Vítkovice DEAF: Zbořil T. – Vyzina J., Jankovič J., Gloga P., Továrek Š., Gajdošík T., Bajer J.,
Holan J., Hubáček A., Densa T., Homolka T. – trenér Kunovjánek R.
Střídání: 46´ Vavrečka M. (Vyzina J); 64´ Skála R. (Densa T.).

26. září 2021

SKN Brno – TJ Slovan Zlín 7 : 0 (5:0)
Branky: 3´, 7´, 12´ a 43´Gábor M., 47´ a 77´ Hlavinka L., 37´ Píš M.
Žluté karty: 50´ Beránek V. – 40´ Jahoda J.
Červené karty: žádné
Diváků: 50
Sestava:
SKN Brno: Kuchař K. – Šíma J., Zeman V., Mikula D., Malý M., Hlavinka L., Píš M., Lištvan D.,
Susedka Mn., Gábor M., Beránek V. – trenér Tydlačka D.
Střídání: 60´ Pužo R. (Gábor M.), 85´ Adamík J. (Hlavinka L.).
TJ Slovan Zlín: Zbořil T. – Babíček A., Handl L., Handl M., Hörtenhuber L., Kulda M., Goldefus J.,
Maňdok M., Zouhar J., Skýpala F. – trenér Merta J.
Střídání: 32´ Jahoda J., (Maňdok M.); 46´ Moučka F. (Zbořil T.), 46´ Zbořil T (Zaduban L.).

MČR ČSNS – FSN 2021/2022 – 3. kolo

3. října 2021

TJ Slovan Zlín – I. PSKN Praha 7 : 1 (3:0)
Branky: 26´, 39´ a 67´ Skýpala F., 41´ Zbořil T., 56´ Holý T., 72´ Zaduban L., 89´ Holiš V. – 47´Kolíska J.
Žluté karty: 67´ Skýpala F.
Červené karty: žádné
Diváků: 36
Sestava:
TJ Slovan Zlín: Moučka F. – Babíček A., Handl M., Holiš V., Hörtenhuber L., Zbořil T., Kulda M.,
Holý T., Goldefus J., Skýpala F., Zouhar J. – trenér Merta J. Střídání: 37´ Šudřich T. (Handl M.); 69´
Zaduban L. (Zbořil T.).
I. PSKN Praha: Slováček K. – Braneac M., Let P., Choijiljav E., Stránský S., Starý D., Tomica M.,
Brabec L., J., Kratochvíl L., Novák M., Kolíska J. – trenér Žmolík L. Střídání: bez

MČR ČSNS – FSN 2021/2022 – 3. kolo

3.října 2021

SSK Vítkovice DEAF – SKN Brno 2 : 1 (1:0)
Branky: 36´ Továrek Š., 89´ Holan J. – 79´ Beránek V.
Žluté karty: 89´ Hartoš R. – 38´ Benda L., 58´ Beránek V.
Červené karty: žádné
Diváků: 50
Sestava:
SSK Vítkovice DEAF: Tomka L. – Holan J., Jankovič J., Bajer J., Gloga P., Hartoš R., Gajdošík T.,
Továrek Š., Zbořil T., Hubáček A., Vodička O. – trenér Hykl L.
Střídání: 51´ Vyzina J. (Vodička O.); 75´ Homolka T. (Zbořil T.).
SKN Brno: Kuchař K. – Malý M., Mikula D., Benda L., Lištvan D., Susedka Mš., Píš M., Susedka
Mn., Beránek V., Gábor M., Hlavinka L. – trenér Tydlačka D.
Střídání: 46´ Dvořáček J. (Hlavinka L.), 58´ Zeman V. (Mikula D.), 65´ Stehlík P. (Susedka Mš.), 71´
Šíma J. (Gábor M.).


MČR V BADMINTONU NESLYŠÍCÍCH

HODNOCENÍ MČR V BADMINTONU NESLYŠÍCÍCH

Po odmlce a zrušeném loňském ročníku, který se měl konat v Hradci Králové, se dne

 1. listopadu 2021 konalo MČR v badmintonu neslyšících v prostorách badmintonové haly
  SportCentrum Kuklenská Brno. MČR organizoval Český svaz neslyšících sportovců, z.s. ve
  spolupráci se SKN Brno, z.s. a za podpory Národní sportovní agentury.
  MČR se zúčastnilo celkem 6 badmintonistek a 7 badmintonistů z různých sportovních klubů
  neslyšících České republiky. Hrály se tyto disciplíny: dvouhra žen, dvouhra mužů, čtyřhra žen,
  čtyřhra mužů a smíšená čtyřhra. Hrálo se bodovacím systémem na 3 vítězné sety do 11 bodů
  (v případě skóre 14:14 je 15. bod rozhodujícím bodem). Dvouhry a čtyřhry se hrály ve
  skupinách a smíšená čtyřhra K.O. systémem (pavouk). Vítězové obdrželi poháry, medaile,
  diplomy, dále pak hodnotné věci od sponzora této sportovní akce.
  MČR se bohužel neobešlo bez úrazu – hráčka Ivana Martinů si poranila kotník. Ivaně Martinů
  bych ráda popřála brzké uzdravení a rychlý a bezbolestný návrat na badmintonové kurty.
  Výsledky celého MČR jsou uvedeny níže.
  Závěrem bych chtěla jménem Českého svazu neslyšících sportovců, z.s. poděkovat:
  • SKN Brno, z.s. za spolupráci s organizací MČR,
  • Marku Matulovi, řediteli turnaje a rozhodčímu, za zajištění hladkého a
  bezproblémového průběhu turnaje,
  • Pavlíně Huječkové, hlavnímu rozhodčímu, za zajištění hladkého a bezproblémového
  průběhu turnaje,
  • sponzoru badec.store a YangYang za krásné hodnotné věci pro vítěze a účastníky MČR,
  • a Národní sportovní agentuře za finanční podporu této akce.
  Budu se těšit na další ročník MČR, informace o termínu a místě konání akce budou zveřejněny
  na stránkách Českého svazu neslyšících sportovců.

Jana Havlová
STK badmintonu
Český svaz neslyšících sportovců, z.s.

2
Vítězové:

Dvouhra žen

 1. Jana Havlová (SKN Hradec Králové)
 2. Julia Hejnová (BSKN České Budějovice)
 3. Lucie Vystrčilová (I.PSKN Praha)
  Dvouhra mužů
 4. Dennis Pražák (BSKN České Budějovice)
 5. Andreas Hubáček (SSK Vítkovice)
 6. Tomáš Sklenák (SKN Brno)
  Čtyřhra žen
 7. Jana Havlová, Julia Hejnová (SKN Hradec Králové, BSKN České Budějovice)
 8. Jana Hamerníková, Nela Šudřichová (TJ Slovan Zlín)
 9. Lucie Vystrčilová, Ivana Martinů (I.PSKN Praha, TJ Slovan Zlín)
  Čtyřhra mužů
 10. Dennis Pražák, Patrik Varga (BSKN České Budějovice)
 11. Jan Emmer, Andreas Hubáček (I.PSKN Praha, SSK Vítkovice)
 12. Ivo Novák, Lukáš Racek (SKN Hradec Králové, SKN Brno)
  Smíšená čtyřhra
 13. Jana Havlová, Andreas Hubáček (SKN Hradec Králové, SSK Vítkovice)
 14. Julia Hejnová, Dennis Pražák (BSKN České Budějovice)
 15. Lucie Vystrčilová, Jan Emmer (I.PSKN Praha)

KVALIFIKACE MČR VE FUTSALU MUŽŮ SKUPINA „ B „ ZLÍN, 13.11.2021

V sobotu dne 13.11.2021 se konala kvalifikace MČR ve futsalu kupin „B“ ve Zlíně  sportovní hala Datart u zimního stadionu. Zúčastnily se tři týmu TJ Slovan Zlín, SKN Plzeň a SKN Hradec Králové. 

Hrálo se každý s každým, hrací doba byla 2x 20minut hrubého času podle pravidel  futsalu. Byli delegováni 2 rozhodčí z FAČR. Každý tým chtěl dosáhnout postupu do  finále. SKN Hradec Králové vstoupil do kvalifikace porážkou s Plzní 2:6. V druhém  zápase TJ Slovan Zlín porazil SKN Hradec Králové, který skončil na třetím místě. TJ  Slovan Zlín také porazil SKN Plzeň 4:0. Během zápasu Zlíňák Skýpala Filip a  Plzeňák Chalupa Daniel dostali červenou kartu za rvačku. Oba týmy postupily do  finále, které se bude konat 27.11.2021 v Otrokovicích.Tuto cestou chceme poděkovat  pořadatelům a rozhodčím. Přišlo asi 30 divaků. 

1. 2-3 SKN Hradec Králové – SKN Plzeň 2:6 (2:2) 

branky: 4´ a 17´ Beránek -10´, 22´a 26´ Chalupa D., 12´ a 36´ Hofmann, 32´ Vlasák . žlutá karta:Menša, Blasczyk Marek 

2. 1-2 TJ Slovan Zlín – SKN Hradec Králové 13:4(5:1) 

branky: 14´ a 35´ Zbořil,16´ Zouhar, 18´ a 28´ Holiš, 19´ a 39´ Babíček, 22´ a 30´ Sudřich, 

29´, 30´ a 31´ Skýpala , 19´ Handl M., 16´a 23´ Beránek, 21´ Skála, 33´ Čápek. žlutá karta: nikdo 

3. 3-1 SKN Plzeň – TJ Slovan Zlín 0:4 (0:3) 

branky: 2´ a 17´ Zbořil, 5´ Holý, 24´ Holiš 

žlutá karta :Holý 

červena karta: Chalupa D.-Skýpala

Skupina -B1.2.3. Skore Bodymísto
1. TJ Slovan Zlínx13:44:017:4  6 b1.
2.SKN Hradec Králové4:13x2:66:19  0 b3.
3.SKN Plzen0:46:2x6:6  3 b2.

Soupisky hráčů: 

TJ Slovan Zlín: Handl Michal, Zbořil Tomáš, Holiš Vlastimil, Goldefus Jiří, Skýpala Filip, Šudřich Tomaš, Babíček Antonín, Zouhar Jakub, Holý David,  trenér: Jedlička Dalibor 

SKN Hradec Králové: Menša Tomáš, Skála Robert, Horvát Domník, Telinger Jiří, Beránek Václav, Čápek Adam,  

trenér: Novotný Milan 

SKN Plzeň: Blasczyk Filip, Blazczyk Jan, Blasczyk Marek, Crkovský Jan, Giňa  Marián, Hofmann Patrik, Holík Josef, Chalupa Daniel, Liška Josef, Vlasák  Stanislav, Brekler Václav,  

Trenér: Chalupa Jiří.

MČR kvalifikace ve futsalu muži „A“ České Budějovice

Mistrovství ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ proběhlo podruhé v historii v sobotu dne 13.11. 2021 v Českých Budějovicích. Zúčastnily se 4 týmy, domácí BSKN České Budějovice, I.PSKN Praha, SKN  Brno a SSK Vítkovice. Hrálo se od 9 do 15 hodin ve sportovní hale STROMOVKA. Každý hráč musel  dle pokynů z ministerstva zdravotnictví, prostřednictvím aplikace Tečka nebo formou tiskopisu, doložit potvrzení o testu na covid či certifikát o ukončeném očkování vedoucímu mužstva. Vše proběhlo v  pořádku. V Českých Budějovicích nechyběl ani delegát tj. pan Petr Valášek. Postup hry byl každý  s každým, dvakrát po 20 minutách. Všechny zápasy pískali dva delegovaní rozhodčí. V 9 hodin  mistrovství zahájil úvodní zápas BSKN České Budějovice vs. SSK Vítkovice. Bohužel, BSKN České  Budějovice měl pouze 4 hráče včetně brankáře. Proto tedy, z důvodu velkého oslabení, BSKN České  Budějovice prohrál 0:12. Druhý zápas se uskutečnil mezi I. PSKN Praha a SKN Brno. Na začátku byl zápas vyrovnaný, až do 12. minuty byl 0:0, ale nakonec SKN Brno těsně vyhrál s výsledkem 3:2. Třetí  zápas byl SSK Vítkovice vs. SKN Brno. Byl to nejtěžší zápas v této kvalifikaci. SSK Vítkovice vyhrál  5:3. Čtvrtý zápas sehrál BSKN České Budějovice vs. I. PSKN Praha. BSKN České Budějovice získal o 1 hráče navíc. Takže hráči hráli normálně 4 + 1, ale bez střídání. České Budějovice v průběhu prohrávali 0:2, v závěru ale zabojovali na 2:2. Pátý zápas se udál mezi I. PSKN Praha a SSK  Vítkovice. Vyhrál SSK Vítkovice 6:2. Poslední zápas sehrál BSKN České Budějovice s SKN Brno. Budějovičtí nedali ani jeden gól, a tak prohráli 0:11, ale 2. poločas do 8. minuty vydrželi 0:0. Hráči  z SSK Vítkovice vyhráli všechny zápasy, a tím postupují do finále MČR ve futsalu mužů, které se  uskuteční v Otrokovicích dne 27. 11. 2021. SKN Brno obsadil 2. místo a tím také postupuje. Třetí místo obsadil I.PSKN Praha a 4. místo obsadil BSKN České Budějovice. Oba týmy nepostupují.  Rozhodčí neudělili žádné žluté ani červené karty. Byla zajištěna RZP – rychlá záchranná pomoc, ale  v průběhu této akce nebylo žádné vážné zranění, takže jejich pomoc naštěstí nebyla zapotřebí.  Celkem se turnaje zúčastnilo 40 sportovců včetně vedoucích spolu s trenéry. Přišli i diváci, asi 15  osob. Pořadatelé zkontrolovali testy či očkování. Vše bylo v pořádku. Touto cestou děkuji delegátovi,  pořadatelům, rozhodčím, vedení haly STROMOVKA a NSA – národní sportovní agentuře za dotaci  na tuto akci. Příští mistrovství se bude konat v jiném městě, pravděpodobně v Hradci Králové a ve  Vítkovicích. 

PETR ŘEČÍKOV 

Ředitel akce MČR M – ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ muži 

zapsal RADIM MINARIK

Kvalifikace M – ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ muži 13. 11. 2021 – České Budějovice

1. zápas BSKN Č. Budějovice – SSK Vítkovice 0:12 (0:7) Branky: 4x Gajdošík, 2x Vodička, 2x Gloga, Bajer, Vavrečka, Jankovič, vlastní Borovanský 

2. zápas I.PSKN Praha – SKN Brno 2:3 (1:2) Branky: Hamburg, Skorkovský – Gábor, Malý, Lištvan 

3. zápas SSK Vítkovice – SKN Brno 5:3 (3:2) Branky: 2x Gajdošík, Gloga, Hartoš, Vodička – 2x Gábor, Lištvan 

4. zápas BSKN České Budějovice – I.PSKN Praha 2:2 (2:2) Branky: Bikár, Bandy – Kratochvíl, Brabec 

5. zápas I.PSKN Praha – SSK Vítkovice 2:6 (1:3) Branky: Kratochvíl, Hamburg – 2x Vodička, 2x Hartoš, Jankovič, Gloga 

6. zápas SKN Brno – BSKN České Budějovice 11:0 (5:0) Branky: 5x Malý, 3x Benda, Gábor, Hlavinka, Lištvan

Umístění: 

1. místo SSK Vítkovice 

2. místo SKN Brno 

3. místo I. PSKN Praha 

4. místo BSKN České Budějovice 

SOUPISKY HRÁČŮ 

BSKN České Budějovice 

Minarik Radim (C) – Borovanský Jan, Sagula Maroš, Bikár Alexander, Bandy Patrik, trenér Zajac Radek 

I.PSKN Praha 

Slováček Kryštof – Braneac Martin (C), Skorkovský Michal, Stránský Stanislav, Hamburg Lukáš, Dotlačil  Lukáš, Brabec Lukáš, Kratochvíl Filip, Tomica Marian, Let Petr, vedoucí Kolíska Jiří, trenér Choijiljavin  Erdesaikhan 

SKN Brno 

Kuchař Kamil – Adamík Jakub, Benda Lukáš, Gábor Michal, Hlavinka Ladislav, Lištvan David (C), Malý  Miloš, vedoucí Probošt Radek, tréner Lištvan Peter 

SSK Vítkovice Tomka Libor – Bajer Jakub, Gajdošík Tomáš (C), Gloga Patrik, Hartoš Radim, Jankovič Jakub, Vavřecka  Michael, Vodička Ondřej, vedoucí Bajer Jakub

MČR ve futsalu žáků a juniorů 22. – 24.10.2021


V pátek dne 22.října se sešli týmy spolu s trenéry a vedoucí v hotelu SC Řepy, která sídlí
v Praze. Hned u hotelu je sportovní hala, což byla výhoda pro ubytované. Týmy zde měli po
celou dobu turnaje zajištěný pobyt s plnou penzí.

U kategorie žáků se přihlásily tři týmy I.PSKN Praha, BSKN České Budějovice a SSK
Vítkovice. U kategorie juniorů se přihlásily týmy I.PSKN Praha, SSK Vítkovice a SK Olympia.
S místopředsedou STK F futsalu p. Valáškem jsme vše zkontrolovali, všechno bylo v pořádku
doloženo, jak členské příspěvky tak i průkazky, soupisky a potvrzení kolem covidu (AG, PCR,
očkování nebo prodělání nemoci). MČR žáků a juniorů probíhalo 2 dny po 2 kolech.
Turnaj začal sobotním výkopem v 9 hodin ráno, kdy první zápas odehrály týmy juniorů SSK
Vítkovice s Olympii Praha. Utkání proběhlo slušně. Následoval další zápas žáků mezi BSKN
Č. Budějovicemi a SSK Vítkovicemi. Vítkovice vysoce prohráli, ale to nevadí, byla to to ně
zkušenost a pro příště se ponaučí.

Další utkání juniorů mezi I.PSKN Praha vs SSK Vítkovice bylo napínavé. Každý chtěl za
každou cenu vyhrát. Během poločasu padla žlutá karta, kterou dostal kapitán domácího týmu
I.PSKN Praha p. Stránský, který skluzem srazil soupeře. Též to proběhlo u utkání mezi kluby
SK Olympia a I.PSKN Praha. Panovala tam nervozita hráčů až to skončilo vyloučením hráče
jménem p. Hamburg z PSKN Praha, který fauloval skluzem zezadu a dostal za to červenou
kartu.

Po tomto utkání následovalo hraní mezi žáky týmů BSKN Č. Budějovicemi a SSK
Vítkovicemi. Než se začalo hrát, tak se musel provést na místě u jednoho hráče samotest pod
dohledem ředitele turnaje p. Kolískem. Hráč donesl výsledek den předem, který nebyl
hygienickou stanicí uznán a musel se provést nový. Test byl negativní, tímto mohl hráč
nastoupit k utkání.

Proběhli pak další zápasy, kdy hráli týmy juniorů SSK Vítkovice a SK Olympia Praha. Zde se
během faulů zranili hráč jménem Wirth a následně pak brankář jménem Sáblík z SK Olympia
Praha, kdy si narazili hlavy během kontaktů se soupeři. Byli ošetřeni zdravotníkem a jsou
v pořádku. Sobotní turnaj skončil zápasem žáků mezi I.PSKN Praha a SSK Vítkovicemi, zápas
byl vyrovnaný a žáci chtěli za každou cenu vyhrát. Utkání skončilo výhrou pro domácí tým
I.PSKN Praha.
Během turnaje pískali dva slyšící rozhodčí, jejichž práce proběhla výborně.

Následně se pokračovalo v neděli opět od 9 hodin ráno. Ten den proběhlo 2.kolo, kdy nás
čekaly 4 zápasy. První zápas se odehrál mezi týmy juniorů SSK Vítkovicemi a I.PSKN Praha.
Už od začátku bylo znát, že pražský tým nemá sílu, neboť hráli bez náhradníků. Zápas skončil
vysokou výhrou pro Vítkovice. Následoval zápas žáků I.PSKN Praha a BSKN Č. Budějovice.

Zde to bylo pro pražský tým důležité utkání, chtěli za každou cenu vyhrát. Všichni bojovali do
konce sil. Bohužel tým z Budějovic snížil skoré, i když pražský tým vyhrál. Po jejich zápase se
odehrál souboj juniorů I.PSKN Praha a SK Olympia Praha, též byl souboj tvrdý, hráč byli
nervní. Vyhrál tým SK Olympia.

Poslední zápas žáků I.PSKN Praha a SSK Vítkovicemi. Turnaj odpískal sám jeden rozhodčí,
jemuž děkujeme, že vydržel do konce. Po zápase proběhlo vyhlášení nejlepších týmů.
Umístění týmů u kategorie žáků skončilo prvním místem pro BSKN České Budějovice, druhé
místo obsadil tým I.PSKN Praha a třetí tým SSK Vítkovice
Umístění týmů u kategorie juniorů finálně obsadil první místo tým z SSK Vítkovic, na druhém
místě skončil tým SK Olympia a na třetím místě klub I.PSKN Praha

Po předání pohárů se ještě předávaly trofeje pro nejlepší hráče, brankáře a střelce u obou
kategorií.

Nejlepším hráčem žáků byl vyhlášen Kulda Xavier z týmu I.PSKN Praha a u juniorů hráč
jménem Hartoš Radim z klubu SSK Vítkovice.
Nejlepším brankářem žáků byl zvolen Červeňák Karel z pražského týmu I.PSKN a u juniorů
Novák Martin z klubu I.PSKN Praha.
Nejlepším střelcem žáků byl Bandy Patrik z klubu BSKN Č. Budějovice, který vstřel celkem 12
gólů. U juniorů to byl Fischkandl Lukáš z týmu SK Olympia , který dal celkem 6 gólů.
Mistrovství se celkem vydařilo a všichni byli spokojeni. Nikdo se vážně nezranil, co jsme rádi.
Příští MČR futsalu žáků a juniorů proběhne za rok roku 2022, kdy v lednu proběhne první kolo
a druhé kolo až na podzim.
Touto cestou děkujeme za podporu NSA a vedení SC Řepy Praha, kdy nám poskytli halu a
pobyt pro sportovce.

Zapsal: Kolíska Jiří, ředitel akce

MČR ve futsalu žáci 23.-24.10.2021
Pořádá: I.PSKNI.PSKNBSKN Č. BudějoviceSSK VítkoviceSKÓRE  BODY  POŘADÍ
I.PSKN PrahaX3:46:213:892.
2:12:1
BSKN Č. Budějovice4:3X8:120:691.
1:27:0
SSK Vítkovice2:61:8X4:2303.
1:20:7

1.KOLO

1.zápas = 2 – 3  /        BSKN Č. Budějovice – SSK Vítkovice        8:1 (2:0)         

                                    Branky: 4x Bandy, 3x Horvat, Štulla – Barčák

2.zápas = 1 – 2  /        I.PSKN – BSKN Č. Budějovice                    3:4 (1:2)         

                                    Branky: 3x Ťulák – 3x Bandy, Štulla

3.zápas = 3 – 1  /        SSK Vítkovice – I.PSKN                              2:6 (2:4)                     

                                    Branky: 2x Barčák – 2x Kulda X., Opravil F., Ťulák, Opravil D., Kulda M.

2.KOLO

1.zápas = 2 – 3  /        BSKN Č. Budějovice – SSK Vítkovice        7:0 (1:0)         

                                    Branky: 5x Bandy, Horvat, vlastní

2.zápas = 1 – 2  /        I.PSKN – BSKN Č. Budějovice                    2:1 (1:0)         

                                    Branky: 2x Kulda M. – Bandy

3.zápas = 3 – 1  /        SSK Vítkovice – I.PSKN                              1:2 (1:1)                     

                                    Branky: Barčák – Kulda M., Ťulák

MČR ve futsalu junioři 23.-24.10.2021
Pořádá: I.PSKNI.PSKNSSK VítkoviceSK OlympiaSKÓRE  BODY  POŘADÍ
I.PSKN PrahaX2:101:75:3203.
0:102:5
SSK Vítkovice10:2X4:227:4121.
10:03:0
SK Olympia7:12:4X14:962.
5:20:2

1.KOLO

1.zápas = 2 – 3  /        SSK Vítkovice – SK Olympia           4:2 (2:2)

                                    Branky: 2x Hartoš, Gloga, Šudřich – 2x Draksl

2.zápas = 1 – 2  /        I.PSKN – SSK Vítkovice                   2:10 (0:2)                                           

Branky: 2x Hamburg – 3x Gloga, 2x Hartoš, Bajer, Homolka, Zouhar, Holiš, Šudřich

                                    Žlutá karta: Stránský Stanislav (I.PSKN Praha)

3.zápas = 3 – 1  /        SK Olympia – I.PSKN                      7:1 (1:1)                                 

                                    Branky: 3x Fischkandl, 2x Zeman ,Chalupa, vlastní – Kratochvíl L.

                                    Červená karta: Hamburg Lukáš (I.PSKN Praha)

2.KOLO

1.zápas = 2 – 3  /        SSK Vítkovice – SK Olympia           3:0 (2:0)

                                    Branky: Šudřich, Gloga, Holiš

2.zápas = 1 – 2  /        I.PSKN – SSK Vítkovice                   0:10 (0:5)       

                                    Branky: 3x Homolka, 3x Bajer, 2x Šudřich, Holiš, Hartoš

3.zápas = 3 – 1  /        SK Olympia – I.PSKN                      5:2 (1:1)                                 

                                    Branky: 3x Fischkandl, Draksl, vlastní – 2x Hamburg

Umístění žáci:

1.místo       BSKN Č. Budějovice

2.místo       I.PSKN Praha

3.místo       SSK Vítkovice

Nejlepší hráč:               Kulda Xavier (I.PSKN Praha)

Nejlepší brankář:         Červeňák Karel (I.PSKN Praha)

Nejlepší střelec:           Bandy Patrik (BSKN Č. Budějovice) – 13 gólů

Umístění junioři:

1.místo       SSK Vítkovice

2.místo       SK Olympia

3.místo       I.PSKN Praha

Nejlepší hráč:               Hartoš Radim (SSK Vítkovice)

Nejlepší brankář:         Novák Martin (I.PSKN Praha)

Nejlepší střelec:           Fischkandl Lukáš (SK Olympia – 6 gólů

Soupiska žáci:

I.PSKN

Červeňák Karel, Pavelka Samuel, Kamrla Miroslav, Kulda Maxim, Kulda Xavier, Pětník David, Opravil Dominik, Opravil Filip, Ťulák Dalibor, Mašlaň Jiří

BSKN České Budějovice

Záveský Filip, Bikár Alexander, Lalik Samuel, Findejs Robin, Bandy Patrik, Štulla Matěj, Horvat Dominik, Samko Štefan

SSK Vítkovice

Barčák Tomáš, Pokorný Matěj, Kutálek David, Kutálek Patrik, Kunetka Adam, Novotný František, Machánek Karel

Soupiska junioři:

I.PSKN

Novák Martin, Stránský Stanislav, Kamrla Miroslav, Hamburg Lukáš, Kratochvíl Filip, Kratochvíl Lukáš, Svozil Robin, Lučka Pavel

SSK Vítkovice

Blasczyk Filip, Zouhar Jakub, Homolka Tomáš, Gloga Patrik, Bajer Jakub, Holiš Vlastimil, Hartoš Radim, Šudřich Tomáš

SK Olympia

Fischkandl Lukáš, Draksl Pavel, Chalupa Jiří, Vondra Jiří, Sáblík Petr, Wirth Samuel, Zeman Vojtěch, Říha František

Čeští šachisté byli na holandském Mistrovství Evropy úspěšní

Ve dnech 18. – 22. října 2021 proběhlo v holandském Amsterdamu Mistrovství Evropy v šachu neslyšících pro rok 2021. Výprava 4 českých šachistů skončila velmi úspěšně. Soutěž pořádal místní „Amsterdam Chess Club for the Deaf“ v rámci výročí
100 let od založení klubu v Bijlmer Sports Centre. Šachisté byli ubytování v A&O hostel.

V hlavním turnaji Mistrovství Evropy skončil Milan Orság na 3. místě. Celkem se zúčastnilo 26 účastníků z 18 zemí, vyhrál Yehuda Gruenfeld z Izraele.

V turnaji Mistrovství Evropy seniorů skončili Jaroslav Schmid na 2. místě a Tomáš Petráň na 4. místě z čtrnácti účastníků z 9 zemí, vyhrál Stefan Krause z Německa.

V doprovodném turnaji Open skončil vedoucí výpravy Jiří Císař na 2.místě. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 účastníků ze 7 zemí, vyhrál Krzysztof Checiak z Polska.

Dohromady tedy dvě stříbra, jeden bronz a jedna „brambora“!

Touto cestou by chtěli šachisté poděkovat za veškerou podporu ze strany ČSNS.

Výsledky turnajů v jednotlivých kategoriích ke zhlédnutí zde:

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/individuals/

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/seniors/

Výsledky viz: https://dovenschakenamsterdam.nl/en/open/

Zdroj: Milan Orság, foto: Facebook The International Chess Committee of the Deaf