MČR v kuželkách – Brno

0
417

V sobotu dne 29. srpna 2020 se konalo ve čtyřdráhové kuželně KK Moravské Slávie Brno Mistrovství ČR v kuželkách jednotlivcú mužů a žen a sprint – 2 x 20hs v pavouku. Byl přítomen hlavní slyšící rozhodčí.

Na akcí se přihlásilo 16 osob, ale nakonec přijelo 12 mužů, 1 žena a 1 žák; 2 hráči se omluvili. Hrálo se 120 hodů u jednotlivců. Mistrem ČR se stal Josef Cíla z SKN Brno s 583 body, druhé místo získal Milan Sklenák z SKN Brno s 527 bodů. Třetí místo získal Milan Findejs z SKN Plzeň s 513 body

Na sprint v pavouku postoupilo 7 mužů a 1 žena. Rozhodčí pečlivě prostudoval na internetu pravidla sprint a všechny kuželkáře před akci s nimi seznámil. Ve finále sprintu vyhrál domácí Milan Kučera z SKN Brno – porazil 2 : 0 Milana Findejsa z Plzně. Třetí místo získal Josef Cíla z SKN Brno. Neslyšícím divákům se soutěž sprint líbila. Ve sprintu byly velmi zajímavé boje (remíza rozhodne na tři hody – kdo vyhrál – měl štěstí a kdo prohrál – měl smůlu, ale je to sport).

Mladý Robin Findejs házel s koulí průměr 14 cm, 1,95 kg, protože má 14 let; za rok bude jako ostatní kuželkáři hrát s normální koulí – průměr 16 cm a 2,85 kg.

Ředitel František Klofáč rozdal medaile a poháry.
Kuželkáři byli spokojeni s dobrou organizací a také se spoluprací s rozhodčím. Pochvalu zaslouží rozhodčí za dobré vysvětlení pravidel sprint.