Vážení trenéři a vedoucí všech plaveckých klubů a svazů v ČR, ředitelé a zástupci sportovních škol a tříd,
jménem STK Plavání a Plavání ČSNS (sportovní technická komise plavání a plavání Českého svazu neslyšících sportovců) si Vás dovolujeme požádat o průběžné informování Vaší plavecké základny, v níž se vyskytují neslyšící, nedoslýchaví plavci či plavci s kochleárním implantátem (dále KI = kochleární implantát – neuroprotéza nahrazující sluch).
Tito neslyšící, nedoslýchaví plavci a plavci s KI mají možnost se účastnit ME, MS v plavání neslyšících a dle výsledků i deaflympiády = olympiády neslyšících, která se stejně jako olympiáda koná jednou za 4 roky. Dále mají možnost startovat i na MČR v plavání neslyšících a na mezinárodních plaveckých závodech jako reprezentace ČR Na těchto plaveckých soutěžích mohou startovat sportovci dle regulí CISS (mezinárodní světová organizace neslyšících sportovců) s lékařsky ověřenou ztrátou sluchu minimálně 55 dB na lepším uchu. Není-li si někdo jistý, zda splňuje výše uvedené požadavky, týkající se sluchové ztráty, ať se i přesto ozve, zjistíme to.
Tito plavci – zvláště nedoslýchaví a uživatelé KI často na první pohled normálně slyší, telefonují a většinou neovládají znakový jazyk (což rozhodně není podmínkou reprezentace), ale i přesto mohou splňovat limit pro výše uvedené plavecké soutěže. Velmi často tito plavci mají strach se zapojit mezi sluchově postižené plavce, protože neovládají znakový jazyk. V žákovských kategoriích rozhodují za mladé sportovce zákonní zástupci, kteří by měli být samozřejmě informování o možnostech svého dítěte. Z tohoto důvodu dávám na sebe kontakt (viz dole). Není se třeba obávat. Na naše budoucí soustředění jste Vy, trenéři a následně rodiče mladých plavců srdečně zváni.
Hledáme plavce všech věkových kategorií. V žádném případě je nechceme trhat z Vašich klubů, naopak budeme rádi, když nadále a samozřejmě budou trénovat pod Vaším vedením a zlepšovat se. V případě blížícího se ME, MS neslyšících či deaflympiády bychom byli rádi, kdybyste jim umožnili se účastnit vícedenních či víkendových soustředění v plavání, která se převážně konají v Praze (často se tato soustředění plánují na termíny mimo sezónu českých soutěží). Pro všechny plavce je to skvělá možnost si zatrénovat nad rámec mateřského klubu, vyzkoušet nové tréninky, získat nové zkušenosti, a případně i vyjet na plavecké závody do zahraničí.
Najdeme je? Věřím, že s Vaší pomocí ano.
Pro více informací mě můžete kontaktovat na emailu (Vojtěch Mrózek – předseda STK plavání a člen výboru ČSNS).
Předem děkuji za podporu a Vaši vstřícnost. S pozdravem, Vojtěch Mrózek
V nedělní zasněžený den se uskutečnil 48 ročník Marcialongy v Itálií, Moena. Na tento populární běžkařský maratonský závod se opět zúčastnil neslyšící reprezentant František Kocourek. Trať závodu po čerstvě napadaném sněhu byla neupravená a velmi pomalá. Pro Frantu start ze třetí vlny bylo náročné předjíždět řadu závodníků, kteří jeli v jedné stopě v řadě za sebou. Nakonec se mu s tím podařilo poprat i díky dobře namazanými lyžemi. Do cíle dojel v čase 4:03:44h s celkovým umístěním 164 a v kategorií 37. Na tento závod bylo přihlášeno necelých 1600 závodníků, ale z důvodů koronavirové krize přijelo méně závodníků a následně k nepříznivým podmínkám počasí a trati závod dokončilo 1113 běžkařů. Přes tyto úskalí byla tato akce vydařená a to i díky kardiologovi Petrovi Bouchalovi, který ho nejen doprovázel, ale závodu se také zúčastnil. Díky tréninkem před startem, kdy panovalo příjemné počasí a vynikající upravené stopy si to běžkaři částečně vynahradili za zrušené následující závody.
Dne 3.7.2020 v pátek se k večeru po dlouhé době sešli hráči v Praze ve sport areálu Satalicích, kde měli absolvovat fotbalové soustředění. Všichni přijížděli z celé republiky, bylo na nich vidět, jak se těšili do kolektivu a pořádně si zatrénovat po dlouhodobém omezení kvůli COVID-19, který zasáhl celý svět. U sport areálu měli kluci možnost si trénovat na hřišti s umělým povrchem nebo na travnaté ploše. Trenér všechny po jejich příjezdu seznámil s celým soustředěním i s tím, že je čekají dva přípravné přátelské zápasy.
Začalo se pátečním ranním tréninkem a končilo pondělním přátelským zápasem. Tým trénoval vždy dopoledne, odpoledne a večer. Během pauz se jim věnoval náš nový masér pan Habich Jiří, kterého si kluci ihned oblíbili. Zapadl do našeho kolektivu v pohodě. Také mezi tréninky měli individuální rozhovory s trenérem panem Hanušem.
Hráči se připravovali hlavně na přátelské zápasy, které by měli je namotivovat pro konání kvalifikačních zápasů na deaflympiádu, která se bude konat v Brazílii v druhé polovině roku 2021. První přátelský zápas se odehrál v sobotu odpoledne proti týmu FC Prague Raptors. Tento klub je plných cizinců, kteří se zde u nás v ČR vzdělávají nebo pracují. Již na začátku jsme byli upozorněni rozhodčím, že je to agresivní soupeř, na jeho slova opravdu došlo. Naši hráči byli dost okopaní a měli co dělat, aby odehráli zápas bez újmu na svých zdraví.
Zápas skončil remízou 3:3 (2:1).
Česká republika – FC Prague Raptors 3:3 (2:1)
Branky: 13’Štefka pen., 40’Vodička, 57’Papoušek pen.
Masér musel většinu hráčů dát dohromady, ale kluci to zdolali a už večer se těšili na další zápas, který je čekal v pondělí dopoledne. Hrálo se proti soupeři z Prahy, SK Ďáblice B, který byl složen zejména z hráčů juniorky. Zápas byl
lepší než v sobotu. Byla tam vidět vyrovnanost a více se běhalo než u sobotního utkání. Náš tým nakonec vyhrál 3:2 (2:1).
Po oba zápasy tým podržel a nejvíc pomohl zabránit dalším gólům náš brankář pan Slováček, který na sobě ukázal, že i během koronavirové pauzy na sobě individuálně makal.
Hráči byli na konci soustředění před odjezdem domů trenérem ohodnoceni a ponaučeni, co mají na sobě napravit. Celá akce se vydařila a náš reprezentační kolektiv touto cestou děkuje vedení FAČR za finanční podporu, že se mohlo konat jejich soustředění zde v Praze. Další soustředění čeká naši fotbalovou reprezentace ke konci srpna v Karlových Varech.
Soustředění fotbalové reprezentace probíhalo v Karlových Varech 20.-23.8.2020, kde byli ubytováni v hotelu Martel. Místo nám bylo doporučeno trenérem panem Hanušem, neboť odtamtud pochází. U hotelu přímo sídlilo hřiště, tak se nepoptávalo jinde. Místo nás zaujalo.
Hráči se začali sjíždět ve čtvrtek k večeru. Každý přijížděl z různých krajů republiky. Tentokrát jich přijelo méně než do Satalic v Praze, kde probíhalo soustředění na začátku července, a to z důvodů dovolených. Jeden hráč jménem Benda Lukáš, z Brna se na poslední chvíli omluvil z neúčasti, z důvodu nemoci. Hráči byli po večeři trenérem a vedoucím mužstva obeznámeni, co je bude čekat po celé soustředění. První společný trénink je čekal v pátek dopoledne, kdy si předtím ještě stihli brzy ráno zaběhat. Tréninky jim probíhali denně třikrát, tj. dopoledne, odpoledne a večer. Mezitím měli porady, masáže od našeho maséra, sledování ligových zápasů. Kluci po celou dobu trénovali herní systém, rohové kopy, nahrávky, sprint s míčem atd. Tým během soustředění zastihla jak velká horka, kdy teploty dosáhla 35stupnů tak i silné deště. Ale to je neodradilo, trénovali dále.
V neděli si naše reprezentace zahrála přátelský zápas proti týmu SK Slavia Karlovy Vary B. Zápas byl z obou stran vyrovnaný. Bylo vidět, že se náš tým zlepšil z minulých utkání. Poločas skončil remízou 1:1. kdy vstřelil branku náš hráč jménem Hubáček. Po poločase už padlo více gólu z obou stran, kdy dali naše branky hráči Gábor, Fellmann a Vodička. Zápas skončil celkově remízou 4:4. Celé utkání pískal jeden rozhodčí. Na akce se přišlo podívat cca 30 diváků.
Česká republika – SK Slavia Karlovy Vary „B“ 4:4 (1:1)
Branky: 21’Hubáček, 48’Gábor, 85’Fellmann, 87’Vodička
Po zápase kluky čekala závěrečná porada, po které následoval odjezd domů. Celý tým byl se soustředěním spokojen. Touto cestou děkuji za podporu ze strany MŠMT a FAČR
V závodní sezóně 2020 absolvovali neslyšící cyklisté v rámci Českého poháru MTB neslyšících čtyři závody a z toho dva MČR neslyšících. Tyto závody se konaly: Hradec Králové, Hynčice pod Sušinou – MČR, Lomnice nad Popelkou a Týn nad Bečvou – MČR. Zrušené závody byly v Chrudimi a Lázně Bělohrad z důvodu zrušením hlavního pořadatele kvůli koronavirové nepříznivé situaci. V celkovém hodnocení zvítězil Jan Čapek. Na druhém místě skončil Pavel Pastrnek a třetí místo obsadil František Kocourek. Celkově bylo hodnoceno osm závodníků. V ženské kategorií byla jediná účastníce Renata Šuláková, která absolvovala celkově tři závody. V letošním roce klub pracoval na rozšíření informovanosti o konání závodu neslyšících ať formou zveřejnění na FCB, rozesílání informačních emailu všem neslyšícím klubům u nás v ČR a také informovanosti při osobních setkání s dalšími jedinci jiných klubů. Bohužel většina klubu jsou zaměřena na jiné sporty než je cyklistika a také je nákladná na pořízení materiálů a provoz. Zde je třeba zdůraznit také, že u mladší generace upadá zájem tím, že ve volném časech tráví více u počítačů, či jiných pasivních činnosti a tím ztrácí zájem o aktivní zdraví pohyb. Cyklistika je vytrvalostní sport, který vyžaduje hodiny tréninku a také technickou jízdou v lesním terénu. Tento problém není jen u neslyšících, ale také u slyšících sportovců. Klub SKIVELO je nejvíce zaměřeno na cyklistiku už přes 20 let a proto zde máme dobře vybudované zázemí než jiné neslyšící kluby a řada jedinců přešla do našeho klubu získávat nejen podporu, ale také závodní zkušenosti. Snažíme se více zaměřovat na horskou cyklistiku, která je pro neslyšícího jedince bezpečnější, než silniční cyklistika v silničním provozu jak na tréninku, tak i během závodů.
Závěrem lze hodnotit cyklistickou sezónu 2020 přes koronavirovou krizi a nižší účastí, jako vydařenou z hlediska, jak organizační, tak i úspěšně dosaženými výkony neslyšících závodníků, které byly porovnatelné se slyšícími závodníky. Díky tomu se neslyšící cyklisté více zviditelnili před slyšící veřejností a věříme, že touto cestou prolomíme zvýšení zájmu širšího okolí neslyšících sportovců k horské cyklistice.
Celkové výsledky muži:
1.
Jan Čapek
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
32 bodů
2.
Pavel Pastrnek
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
24 b.
3.
František Kocourek
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
17 b.
4.
David Studýnka
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
11 b.
5.
Lumír Vazsily
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
4 b.
6.
Jaroslav Vondrouš
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
2 b.
7.
Pavel Jungman
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
1 b.
8.
Tomáš Jauerník
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
0 b.
Hodnocení jednotlivých závodů
Decathlon Cyklomaraton – Hradec Králové, 21. 6. 2020
V nedělní zatažený den se uskutečnil letos první Český pohár neslyšících v MTB a to v Hradci Králové v rámci Deceathlon Cyklomaraton. Závod v délce 30 km byl z neslyšících účastníků (všichni ze SK SKIVELO) nejrychlejší Jan Čapek v čase 0:57:52 a mezi slyšící ve své věkové kategorií se umístil na 3. místě a celkově 4.
Tento závod byl velmi rychlý, přičemž trasa vedla převážně po širokých zpevněných cestách a díky tomu se závodníci vyhýbali bahnitými úseky po vydatných deštích.
Mistrovství ČR MTB neslyšících XC – Hynčice pod Sušinou, 26. 7. 2020
Neslyšící cyklisté měli v nedělní den letošní vrcholný závod v Deaflympisjké disciplíně MTB Cross Country, které se uskutečnilo ve Ski Areálu Kraličák. Tento závod se jel také v rámci Mistrovství Olomouckého kraje mezi slyšící účastníky. Na technicky náročné tratí v délce 20 km po čtyřech okruzích získal titul mistra republiky neslyšících Jan Čapek, 2. dojel Pavel Pastrnek a 3. František Kocourek. Dále na
pozici dojel David Studýnka, který statečně dokončil závod se svými bolístky a odřeniny z předešlého karambolového dne na Mamut tour (po dvou pádech dravě vybojoval 5. místo v kategorií a 9. z 68 účastníku). Na 5. místě dojel Lumír Vazsily a Tomáš Jauerník závod nedokončil. Jediná účastníce Renata Šuláková jela závod se slyšíma na 15km a dojela v čase 1:16:06.
Kluci se zároveň úspěšně zviditelnili mezi slyšící závodníky ve svých věkových kategorií, kdy mezi ně skončil Jan Čapek na 2. místě a Pavel Pastrnek na 3. místě. Za tímto letošním vrcholným závodem si kluci udělali poctivou tečku za skvělé výkony i v rámci Mistrovství Olomouckého kraje mezi slyšící soupeře.
Rohanské stezky – Lomnice nad Popelkou, 9. 8. 2020
V nedělní den se uskutečnil další český pohár neslyšících v MTB maraton a to v Lomnicích nad Popelkou. Trasa závodu v délce 47 km byla velmi technicky náročná a kopcovitá s celkovým převýšením 1230 m. Závod nejlépe dojel Pavel Pastrnek v čase 2:33:03 (celkově mezi slyšící 23.), na druhém místě Jan Čapek 2:34:48 (25.) a třetí František Kocourek 2:47:37 (41.) Dále na čtvrtém místě skončil David Studýnka 2:55:50 (52.). Z dalších účastníků Lumír Vaszily nemohl závod dokončil z technických problému s kolem. Velkou smůlu měl Jarda Vondrouš, který měl nepříjemný pád kousek před cílem a přivodil si zlomeninu levé klíční kosti. V ženské kategorií jediná neslyšící účastnice Renata Šuláková dámskou trasu 27 km zdárně dojela v čase 3:35:55. Závod byl natolik náročný, že řada i slyšících účastníků závod nedokončila. Klub SKIVELO věnuje poděkování obchodu Vitamínu v Prostějově, který připravil krásné dárkové košíky pro stupně vítězů.
Mistrovství ČR MTB neslyšících MARATON – Týn nad Bečvou, 5. 9. 2020
V sobotu se konalo MČR MTB maraton v rámci populárního a známého závodu Autor Šela maraton, který se
uskutečnil v Týně nad Bečvou. Trasa závodu na 50 km byla velmi technický pestrá a kvalitní s úseky single tracky v lesním terénu a také vedoucí kolem hradu Helfštýn.
Mistrem republiky se stal Jan Čapek v čase 2:13:50, který zároveň vyhrál slyšící věkovou kategorií 40-49 let a z celkové účasti 170 závodníku se umístil na vynikajícím 2. místě!!!
V rámci MČR na druhém místě dojel Pavel Pastrnek v čase 2:18:53 (v kategorií 40-49 let – 2. a celkově 9.). Na třetím místě František Kocourek v čase 2:24:32 (v kat.30-39 let – 10. a celkově 13.). Dále čtvrtý David Studýnka v čase 2:35:58 ( kat. 40-49 let – 5. a celkově 21. ) a páté místo obsadil Pavel Jungmann v čase 3:58:59 (v kat. 30-39 let – 37. a celkově 141.).
Jediná účastníce Renata Šuláková zdárně dokončila závod Hobby 30 km v čase 2:52:56. Všichni účastníci členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc.
Tento závod byl jeden z nejvydařenější co se týče podání výkonu neslyšící s porovnání slyšících závodníků a tím výrazné zviditelnění při vyhlašování před diváky. Panovala zde velmi přátelské atmosféra jak ze strany pořadatelů, tak i diváků.
MČR neslyšících 2020 v šestkovém volejbalu mužů a žen – 2.kolo proběhlo 26.9.2020 na Praze 10 Hostivař. Celkem se přihlásily 3 družstva žen ( SKN Brno se odhlásilo pro nedostatek hráček) a 2 družstva mužů ( SKN Brno a SKN Plzeň se odhlásilo pro nedostatek hráčů ). V kategorii žen to byly kluby SK Olympia Praha SPS „A“, SK SKIVELO Olomouc a SKN Plzeň. V kategorií mužů to byly týmy SK Olympia Praha SPS a TJ Slovan neslyšících Zlín. Před vstupem do haly bylo všem provedeno měření teploty a každá osoba musela vyplnit a odevzdat prohlášení o bezinfekčnosti COVID – 19. V kategorii žen se hrálo systémem každý s každým na 3 vítězné sety. U mužů se odehrál jeden přátelský zápas a pak oficiálně na 3 vítězné sety. U Mužů zvítězil tým SK Olympia Praha SPS. U žen si zlato vybojovaly hráčky SK Olympia Praha SPS „A“, stříbro si odvezly holky SKN Plzeň a na třetím místě se umístily hráčky SK SKIVELO Olomouc. Na závěr se vítězům rozdaly medaile, poháry a diplomy. Všem zúčastněným jsme poděkovali za vzornou účast a fair play. Přítomní strávili příjemný sportovní den bez zranění. Budeme se opět těšit na příští mistrovství ČR neslyšících a doufáme, že bude hojnější účast.
Ženy:
1.místo: SK Olympia Praha SPS „A“
2.místo: SKN Plzeň
3.místo: SK SKIVELO Olomouc
Ženy:
SK Olympia Praha: Žídková Oldřiška, Votípková Ivana, Pavlovová Anna, Šmídová Kateřina, Bočková Veronika, Černohorská Aneta, Půtová Sabina, Jůrková Lenka.
Branky: 26´, 50´ a 73´ Rybníček V., 8´ a 33´ Píš M., 23´ a 73´ Benda L., 4´ Dvořáček J., 67´ Gábor M.
Žluté karty: 42´ Mikula D., 47´ Jeřábek O. – 13´ Holan J., 42´ Mašlan J., 62´ Novotný M., 78´ Hýža M.
Červené karty: žádné
Sestava:
SKN Brno: Píš Mi. – Jeřábek O., Malý M., Šíma J., Píš Ma., Mikula D., Rybníček V., Dvořáček J., Benda L., Lištvan D., Gábor M. – trenér Tydlačka D.
Střídání: 73´ Novák M. (Šíma J.); 73´ Brandejský K. (Mikula D.).
SKN Plzeň: Giňa M. – Findejs M., Blasczyk J., Brekler V., Liška J., Novák J., Novotný M., Chalupa D., Hofmann J., Holan J., Mašlan J. – trenér Dvořák J.
Střídání: 46´ Hýža M. (Giňa M.); 46´ Ziegler P. (Novák J.); 57´ Vlasák S. (Mašlan J.).
Zúčastnilo se 14 brněnských hráčů. Další se omluvili z různých důvodů. Přítomna byla delegovaná rozhodčí a oznámila, že 2 pozemní rozhodčí nepřijeli a omluvili se. Jako delegát STK-F jsem kontroloval registrační průkazy ČSNS, povolení k hostování. Jeden fotbalista Novotný Milan z Plzně neměl průkazku – předložil kopie. Bude počítat s pokutou. Pořadatel Klofáč změřil teplotu všem fotbalistům, realizačnímu týmu a divákům bezkontaktním digitálním teploměrem kvůli Covid 19 a vše bylo v pořádku. Brněnští fotbalisté po začátku měli hodně převahu, dobře běhali, měli pěkné přihrávky. Hosté nestačili bránit a proto prohráli. Domácí vyhráli vysoko 9:0 (v poločase 5:0). O vítězství se zasloužili výbornými výkony. Nejlepší hráč z Brna byl opět Vojtěch Rybníček, který dal 3 branky, z hostů hráč Milan Novotný.
Další zápas se bude hrát v neděli 11. 10. 2020 v 16:00 hodin TJ Slovan Zlín – SKN Brno ve Zlíně.
K bojům na 64 černobílých polích se sjelo 10 šachistů, aby bojovali o titul mistra České republiky pro rok 2020. Turnaj se uskutečnil 19. září 2020 v Brně.
Pořadatelství se zhostil SKN Brno, který turnaj zabezpečil po materiální i organizační stránce.
Po jednodenním urputném boji, kdy šachisté se utkali systémem každý s každým 2×15 minut se mistrem ČR stal Milan Orság z I.PSKN Praha.
Páté kolo MČR neslyšících se odehrálo v sobotu 5. 9. 2020 na zimním stadionu v Plzni, utkání začalo v 11:00 hod. Byl to velmi zajímavý zápas a pěkný hokej. Bohužel opět se odehrálo z hygienických důvodů bez diváků. Do 39:24 minut ještě SKN Plzeň vedl nad Brnem 2:0, na konci druhé třetiny Brno snížilo na 2:1. V průběhu 3. třetiny Brno přidalo 4 branek a byl rozhodující zápas.
HODNOCENÍ OPEN MČR V BEACH VOLEJBALU NESLYŠÍCÍCH MUŽŮ A ŽEN
Dne 12.9.2020 se konalo Open MČR v beach volejbalu neslyšících mužů a žen na Pražském Hamru v Záběhlicích. Přihlásilo se 5 párů žen a 4 páry mužů – převážná část členů z SK Olympia Praha SPS. Z důvodu šířící se Covidu 19 v ČR převážně v Praze se z Polska nakonec nepřihlásil ženský pár, který původně zamýšlel o účasti. Snad příští rok se situace zlepší a již se přihlásí i zahraniční páry. Hrálo se systémem každý s každým na 2 vítězné sety dle pravidel beach volejbalu. Na 1. místě se u žen umístila dvojice – Oldřiška Žídková s Terezou Hojdyszovou, která v napínavém zápase porazila Ivanu Votípkovou s Kateřinou Šmídovou v tiebraku. Ivana Votípková s Kateřinou Šmídovou braly 2. místo a na 3. místě skončila Anna Pavlovová s Marií Vintrovou. U mužů na 1. místě skončil mladý pár Jan Žídek junior se Šimonem Bambasem, 2. místo patřilo Václavovi Bočkovi spolu se Zdeňkem Kresou a 3. místo brali Jan Žídek st.spolu s Tondou Hudim. Všem se rozdaly medaile a diplomy. Mistrovství se odehrálo bez problémů a žádného zranění. Tímto chceme poděkovat všem zúčastněným za pomoc při konání mistrovství včetně Moniky Hojdyszové – maminky od Terezy Hojdyszové a v neposlední řadě děkujeme i Aleně Koškové, která nám byla k dispozici jako zdravotní sestra :-). Zvlášť děkujeme i reprezentantům v beach volejbalu, kteří se ujali nezkušených mírně pokročilých hráčů a vzali si je do páru, čímž se zvýšil zájem o účast na MČR v beach volejbalu neslyšících – jedná se o Ivanu Votípkovou, Oldřišku Žídkovou, Annu Pavlovovou, Veroniku Bočkovou, Honzu Žídka st., Šimona Skopového a Václava Bočka.
Konečné umístění v kategorii žen:
1. Oldřiška Žídková a Tereza Hojdyszová (obě z SK Olympia Praha SPS)
2. Ivana Votípková a Kateřina Šmídová (obě z SK Olympia Praha SPS)
3. Anna Pavlovová a Marie Vintrová ( obě z SK Olympia Praha SPS)
4. Veronika Bočková a Pavlína Spilková (obě z SK Olympia Praha SPS)
5. Aneta Černohorská a Sabina Půtová (obě z SK Olympia Praha SPS)
Konečné umístění v kategorii mužů:
1. Jan Žídek junior a Šimon Bambas (oba z SK Olympia Praha SPS)
2. Václav Boček a Zdeněk Murín (oba z SK Olympia Praha SPS)
3. Jan Žídek st. a Tonda Hudi (oba z SK Olympia Praha SPS)
4. Šimon Skopový ( SK Olympia Praha SPS) a Radim Hartoš ( SSK Ostrava Vítkovice)
Hodnocení zpracovala dne 14.9.2020
Oldřiška Žídková
Open MČR v beach volejbalu neslyšících žen – 12.9.2020
Open MČR v beach volejbalu neslyšících mužů – 12.9.2020