II. Mistrovství Evropy v šachu neslyšících mužů – Lvov Ukrajina

0
742

II. Mistrovství Evropy v šachu neslyšících mužů
XXIV. Evropský pohár klubů v šachu neslyšících
VII. Mistrovství OPEN ICCD v šachu neslyšících žen
15. – 21. července 2019
Lvov – Ukrajina

II. Mistrovství Evropy neslyšících mužů, XXIV. Evropský pohár klubů neslyšících a VII. OPEN ICCD v šachu žen se konalo 15. – 21. července 2019 v hotelu VOLTER, Lipinsky Street 60A, Lvov.
Účastníci:
Mistrovství Evropy mužů: Milan Orság
Klub: I. PSKN Praha – Jaroslav Schmid, Jiří Císař (kapitán), Anna Rývová a Martin Benovič
OPEN ICCD žen: Eva Borovičková
1. skupina – Císař, Schmid, Rývová – odjezd z Prahy 15. července 2019 v 0,15 hodin autem do Lvova. Příjezd do Lvova 11,00 hodin. Odjezd ze Lvova v sobotu 21. 7. 2019 v 0,15 hodin, na hranici mezi Ukrajinou a Polskem se zdrželi skoro 5 hodin. Do Prahy dorazili kolem 15 hodiny.


2. skupina – Borovičková, Orság, Benovič – jela autobusem. Z Prahy – Orság, nástup v Brně – Borovičková a Benovič. Příjezd do Lvova s tříhodinovým zpožděním. Vystoupili jinde, než bylo uvedeno v itineráři. Vzhledem k neznalosti místní dopravy použili k cestě do hotelu taxi. Návrat do České republiky byl plánovaný autobusem společností NIKOLO dne 21. 7. 2019 v 14,00 hodin, odjezd se zpožděním o 1 a půl hodiny. Na hranici mezi Ukrajinou a Polskem zdržení 3 a půl hodiny. Příjezd do Brna v 4 hodiny ráno a do Prahy v 7 hodin ráno.
Ubytování bylo v hotelu Volter, Lipinsky Street 60A, Lvov. Hotel se nachází asi 8 zastávek (autobusem) od centra města. Je to velký hotel, moderní budova, ale vnitřní dekorace a pokoje i hala jsou jako skutečná stará ruská architektura. Měli jsme plnou penzi. Dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou.


Na zahájení turnaje bylo přivítání. Přivítali nás přední představitelé sportu, města a kraje. V zahajovacím projevu představitelé řekli pár vět o historii města a popřáli nám hodně úspěchů. Následovalo vystoupení folkové skupiny dívek hrající na starý ukrajinský hudební nástroj – bandura, humorná pantomima a na závěr dva muži foukali do dřevěné hole – takzvaný trembit. Přítomna byla televize.
V úterý 16. července na slavnostním zahájení se konalo představení jednotlivých států. Zúčastnilo se 24 států a 139 účastníků.

výsledky zde

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno