MČR v Alpském lyžování

0
19

MČR v AD 27. – 29. 03. 2022

V roce 2020 a 2021 se nekonalo MČR neslyšících v Alpském lyžování z důvodu nouzového stavu – covid-19. Konečně letos jsme mohli závody zorganizovat a to v termínu 27. až 29. 03. 2022 proběhlo v Koutech nad Desnou MČR neslyšících v Alpském lyžování.
V neděli 27. 3. v odpoledních hodinách, byl naplánován sraz všech závodníků, rodičů a doprovodu. Po příjezdu všech přihlášených závodníků proběhla v podvečerních hodinách porada. Na poradě byl všem oznámen časový plán na následující den. Závodníci si vylosovali startovní čísla, která byla zapsána na cílovou tabuli.

V pondělí 28. 3. proběhly závody obřího slalomu. Po prohlídce trati závodníci absolvovali dvě kola obřího slalomu. Po oficiálních závodech si všichni mohli vyzkoušet paralelní slalom. Bylo vidět, že si závodníci užívali, a dokonce vyzvali k závodění i svoje rodiče. Byla příjemná atmosféra.
Vyhlášení bylo naplánováno na 17 hodin. Po vyhlášení byli všichni seznámeni s programem na následující den ( časový harmonogram byl stejný jako v pondělí ). V úterý 29. 3. došlo ke změně počasí, v noci pršelo, oteplilo se a byl měkčí sníh. Po prohlídce absolvovali závodníci dvě kola SL. Slalom speciál byl pro některé závodníky nad jejich síly, a tak ne všichni dorazili do cíle. Po závodech bylo možné uskutečnit krátký trénink v tyčích. Po obědové přestávce byly vyhlášeny výsledky slalomu speciál. Po vyhlášení výsledků se většina účastníků MČR rozjela domů.

Poděkování patří všem rodičům, trenérům a doprovodu za aktivní pomoc při závodech. Všichni se zapojili do různých činností od brankových rozhodčích, zápisu na cílovou tabuli, startérů, dozor na trati až po psaní diplomů. Poděkování stavitelům tratí V. Grygarové a J. Grygarovi a jejich pomocníkům.

Na závěr velké poděkování SK Skivelo neslyšících Olomouc, kteří přebrali záštitu nad MČR bez které by se celá akce nemohla uskutečnit. Dále hlavní organizátorce celé akce V. Grygarové za zajištění všeho kolem financování.
Celá akce proběhla v duchu Fair-Play, přestože při samotných závodech byl mezi závodníky bojový duch. Atmosféra po celou dobu konání závodů byla pohodová, přátelská a kamarádská.

Výsledky v obřím slalomu

Výsledky ve speciálním slalomu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno