Otevřené Mistrovství ČR neslyšících MTB Maraton

0
33

Za chladného sobotního dne 17. 9. 2022 se konalo otevřené Mistrovství ČR neslyšících MTB v Náměšti nad Oslavou, které se jelo v rámci veřejného slyšícího Náměštského cyklomaratonu. Tato sportovní akce byla i součásti mezinárodního závodu v MTB maratonu neslyšících a zúčastnili se ho dva Maďaršti reprezentanti.

Na start se postavilo celkem sedm závodníků, na které čekala trať v délce 50 km po dvou okruzích.  Trasa závodu byla velmi členitá a pestrá nezpevněným lesním a polním terénem, ale také vedla část po zpevněných cestách. Mistrem ČR se stal Jan Čapek, druhý Pavel Pastrnek a třetí František Kocourek. Všichni účastníci ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

V rámci mezinárodního neslyšícího MTB maratonu byl závod v posledních kilometrech velmi dramatický, kdy nakonec v cíli zvítězil Bence Földi (stříbrný z letošní letní Deaflympiády v Brazilií) tři vteřiny před druhým Janem Čapkem. Byl zde i nejstarší účastník Jaroslav Vondrouš, který si na svůj věk (ročník 1952!) zaslouží obdiv, že celý závod dokončil a celkově mezi slyšící se umístil na 46. místě.

V ženské kategorií byla jediná účastníce Renata Šuláková, která zdárně dokončila závod na jeden okruh 25 km a v ženské slyšící kategorií se umístila na 3. místě. Panovala zde příjemná přátelská atmosféra a to i zejména během vyhlašování stupně vítězů ze strany slyšících pořadatelů a diváků

Výsledky – mezinárodní MTB muži – 50 km

poř.  jméno                        čas                    celkově mezi slyšících                         stát

1. Bence Földi                   2:10:19                                  5. místo                 HUN

2. Jan Čapek                      2:10:22                                  7. místo                 CZE

3. Pavel Pastrnek               2:11:41                                  9. místo                CZE

4. Adam Csonto                2:13:49                                 13. místo                HUN

5. František Kocourek       2:24:18                                 27. místo               CZE

6. David Studýnka             2:31:28                                 31. místo               CZE

7. Jaroslav Vondrouš         3:37:21                                 46. místo               CZE