17. MISTROVSTVÍ ČR VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH ŽÁKŮ DO 16 LET

0
11

SPORTOVNÍ HALA TJ OSTRAVA, VARENSKÁ 3098/40A, OSTRAVA

1. KOLO I 29.1.2022

V sobotu dne 29.1.2022 se konalo Mistrovství ČR ve futsalu neslyšících žáků do 16 let v Ostravě ve sportovní hale TJ OSTRAVA. Hrálo se 1.kolo. Zúčastnily se čtyři týmy SSK Vítkovice neslyšící, I.PSKN Praha, BSKN České Budějovice a SKN Hradec Králové. Tým žáků SKN Hradec Králové se nemohl zúčastnit z důvodu nařízení karantény v souvislosti s epidemií COVID-19, bohužel všechny zápasy byly kontumovány. Pořadatelé všem hráčům, vedoucím týmů a divákům kontrovali certifikát o očkování proti COVIDu-19, potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech a PCR do 18 let s negativním výsledkem. Byli delegováni 2 rozhodčí (jedna žena a jeden muž) z FAČR, kteří dodržovali pravidla futsalu a odvedli dobrou práci.

Mladí žáci se z toho ponaučí, jak správně hrát futsal.  Místopředseda STK-F futsalu Valášek byl přítomen a kontroval soupisky a registrační průkazky každých týmů. Úvodní zápas odehrál SSK Vítkovice s loňským mistrem BSKN České Budějovice. Chyběli naši dva vítkovičtí šikovní žáci, kteří jsou v karanténě. První poločas skončil překvapivou remízou 2:2. Družstvo žáků z Vítkovic si s pěti novými mladými žáky neznalo a nevědělo o sobě. Tým Českých Budějovic si s chutí vystřílel výhru 2:6. Naši žáci se nebáli a snažili se bojovat do konce zápasu. Domácí tým bral z toho ponaučení. Vítkovice ve druhém zápasu prohráli s I.PSKN Prahou 2:3. Oba dva týmy přinesly obrovské bitvy, ve kterých vítkovičtí těsně soupeři podlehli. Žáci chtěli za každou cenu vyhrát.

Následovaly velké šance v podání Vítkovic, domácí ale měli velkou smůlu. Poslední utkání mezi I.PSKN Prahou a BSKN Českými Budějovicemi bylo velmi vyrovnané. V prvním poločase nepřišel ani gól. Oba týmy byly nervózní a chtěly vyhrát. Nakonec pražský tým dokázal porazit České Budějovice, který vyhrál 3:1.  Nikdo nedostal ani žlutou kartu ani červenou kartu. Někteří žáci měli zranění např. náraz do hlavy, poranění nohy apod. Zranění nebylo naštěstí vážné, vše bylo v pořádku. Zatím po 1.kole je na prvním místě I.PSKN Praha s 9 body, na druhém místě BSKN České Budějovice s 6 body, na třetím místě SSK Vítkovice neslyšící s 3 body a na poslední místě SKN Hradec Králové s nulou. Bylo vidět, že žáci na mistrovství ČR měli nezodpovědné chování.

Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům, fanouškům, rozhodčím, vedení sportovní haly TJ Ostrava, NSA a ČSNS za podporu této akce. Pokračovat se bude 2.kolo až na podzim v Praze.

MARCELA HYKLOVÁ

ředitelka akce MČR ve futsalu žáků do 16 let

zapsal JAKUB BAJER

VÝSLEDKY

  1. I.PSKN PRAHA – SKN HRADEC KRÁLOVÉ    5:0 kontumačně
  • SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ – BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE    2:6 (2:2)

branky: 2x Altman – 3x Bandy, 2x Bikár, Záveský

  • SKN HRADEC KRÁLOVÉ – BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE    0:5 kontumačně
  • I.PSKN PRAHA – SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ    3:2 (2:1)

branky: 2x Starý, Kamrla – 2x Kutílek (1 z penalty)

  • SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ – SKN HRADEC KRÁLOVÉ    5:0 kontumačně
  • BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE – I.PSKN PRAHA    1:3 (0:0)

branky: Bandy – Kulda M., Kamrla, Opravil F.

SOUPISKA ŽÁKŮ:

I.PSKN PRAHA:                                                                                                                           

Červeňák Karel, Štrbák Lucián, Mašlán Antonín, Kulda Maxim, Kulda Xavier, Kamrla Miroslav, Pavelka Samuel, Starý Dominik, Opravil Dominik, Opravil Filip

SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ:         

Zahradníček Dominik, Altman Patrik, Kutálek Patrik, Kutílek Samuel, Górecki Prokop, Kovář Adam, Hruzík Jan, Kovařík Adrian

BSKN ČESKÉ BUDĚJOVICE:

Záveský Filip, Pražák Denis, Lalík Samuel, Findejs Robin, Bandy Patrik, Bikár Alexandr

SKN HRADEC KRÁLOVÉ: neúčast z důvodu nařízení karantény

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno