21. MISTROVSTVÍ ČR VE FUTSALU NESLYŠÍCÍCH JUNIORŮ DO 23 LET

0
9

SPORTOVNÍ HALA TJ OSTRAVA, VARENSKÁ 3098/40A, OSTRAVA

1. KOLO 30.1.2022

V neděli 30.1.2022 se konalo Mistrovství ČR ve futsalu neslyšících juniorů do 23 let v Ostravě ve sportovní hale TJ OSTRAVA. Hrálo se 1.kolo. Zúčastnily se čtyři týmy SSK Vítkovice neslyšící, I.PSKN Praha, SKN Hradec Králové a SK Olympia Praha. Pořadatelé všem hráčům, vedoucím týmů a divákům kontrovali certifikát o očkování proti COVIDu-19, potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech a PCR do 18 let s negativním výsledkem. Byli delegováni dva rozhodčí (jedna žena a jeden muž) z FAČR, kteří dodržovali pravidla futsalu a odvedli dobrou práci. Místopředseda STK-F futsalu Valášek byl přítomen a kontroval soupisky a registrační průkazky každých týmů. Úvodní zápas odehrál I.PSKN Praha s týmem SKN Hradec Králové. Pražský tým zvládl vstup do turnaje bez problému a začal výhrou 6:0 nad hradeckým týmem.

Ve druhém utkání se Vítkovice utkali s týmem SK Olympia Praha. Byla to nervozita. První poločas byl těžký a vyrovnaný, Vítkovice vedli 1:0. Druhý poločas byl napínavý. Hráč Říha dostal žlutou kartu, protože rukama strčil vítkovického Bajera zezadu. Bajer si narazil hlavu do zdi. Narazil si hlavu do zdi a byl ošetřen zdravotníkem, že je v pořádku. Vítkovice zvítězili 5:1.

Překvapivého vítězství dosáhli hradečtí futsalisté v druhém zápasu. Díky vynikajícímu výkonu mladému brankáře Samuela Cíly dokázali porazit Olympii Prahu 5:2. Čtvrtý zápas vyhlížel Vítkovice s I.PSKN Prahou, ve kterém chtěl pražský tým odčinit prohru z minulého výsledku, domácí je ale k ničemu nepustili a ani jeden střelecký pokus týmu I.PSKN Praha nevyšel. Náš vítkovický Blasczyk předvedl několik bravurních zákroků a vychytal čisté konto. Vítkovice vyhráli vysoko 9:0. V pátém zápase proběhly derby pražských týmů mezi I.PSKN Prahou a SK Olympií Prahou. Olympia vedla o dva góly, hráči z I.PSKN Prahy pak otočili z 2:0 na 2:3.

Olympia se nevzdávala a dokázala vyrovnat. Zápas skončil remízou 3:3. Vítkovické futsalisty s týmem SKN Hradec Králové v posledním zápase nečekalo nic jednoduchého. Hráč Foltýn z HK byl vyloučen, protože rukama strčil vítkovického Bajera zezadu v nepřerušené hře v souboji o míč a opět podrazil dalšímu vítkovickému Glogovi zezadu nohy v nepřerušené hře. Foltýn vyfasoval dvě žluté karty a dostal červenou kartu. Během zápasu se zranil hradecký brankář Cíla, který si poranil kotník a nemohl pokračovat. Hradecký hráč pomáhal jako náhradní brankář. Vítkovičtí slavili výhrou 6:1 nad týmem SKN Hradec Králové.

Zatím po 1.kole je na prvním místě SSK Vítkovice neslyšící s 9 body, na druhém místě I.PSKN Praha s 4 body, na třetím místě SKN Hradec Králové s 3 body a na posledním místě SK Olympia Praha s 1 bodem.

Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům, fanouškům, rozhodčím, vedení sportovní haly TJ Ostrava, NSA a ČSNS za podporu této akce. Pokračovat se bude 2.kolo až na podzim v Praze.

MARCELA HYKLOVÁ

ředitelka akce MČR ve futsalu juniorů do 23 let

zapsal JAKUB BAJER

VÝSLEDKY

  1. I.PSKN PRAHA – SKN HRADEC KRÁLOVÉ    6:0 (2:0)

branky: 2x Ponocný, 2x Stránský, 2x Hartig

  • SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ – SK OLYMPIA PRAHA    5:1 (1:0)

branky: 2x Hartoš, Altman, Holiš, Lištvan – Zeman

ŽK: Holiš (SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ) – Říha (SK OLYMPIA PRAHA)

  • SKN HRADEC KRÁLOVÉ – SK OLYMPIA PRAHA    5:2 (1:1)

branky: 2x Foltýn, Čapek, Beránek V., Šulák – Fischkandl, Chalupa

ŽK: Wirth, Štulla (oba SK OLYMPIA PRAHA)

  • I.PSKN PRAHA – SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ    0:9 (0:6)

branky: 2x Bajer, 2x Gloga, 2x Holiš, 2x Homolka, Altman

ŽK: Stránský, Kratochvíl, Skýpala (všichni I.PSKN PRAHA)

  • SK OLYMPIA PRAHA – I.PSKN PRAHA    3:3 (2:2)

branky: 2x Fischkandl, Zeman – 2x Ponocný, Hamburg

  • SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ – SKN HRADEC KRÁLOVÉ    6:1 (2:1)

branky: 3x Hartoš, 2x Holiš, Korger – Foltýn

ŽK: Holiš (SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ) – 2x Foltýn (SKN HK)

ČK: Foltýn (SKN HK)

SOUPISKA JUNIORŮ:

I.PSKN PRAHA:                                                                                                                           

Novák Martin, Starý Dominik, Stránský Stanislav, Hamburg Lukáš, Kamrla Miroslav, Kratochvíl Filip, Skýpala Filip, Hartig Jiří, Ponocný Matěj

SSK VÍTKOVICE NESLYŠÍCÍ:         

Blasczyk Filip, Hartoš Radim, Bajer Jakub, Gloga Patrik, Homolka Tomáš, Korger Lukáš, Altman Patrik, Lištvan David, Holiš Vlastimil

SK OLYMPIA PRAHA:

Sáblík Petr, Fischkandl Lukáš, Zeman Vojtěch, Wirth Samuel, Chalupa Jiří, Štulla Matěj, Říha František

SKN HRADEC KRÁLOVÉ:

Cíla Samuel, Horvát Dominik, Beránek Václav, Čapek Adam, Foltýn Oliver, Petr Tomáš, Hlavinka Ladislav, Šulák Alexandr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno