Jana Havlová v Taipei nastoupí ve čtvrtek

0
1005

V létě roku 2018 se ve slovenském Trenčíně konalo Mistrovství Evropy neslyšících badmintonistů, kde jsem skončila na 5. místě. Díky tomuto úspěchu jsem byla nominována na Mistrovství světa neslyšících badmintonistů, které se v těchto dnech koná v Taipei na Tchaj-wanu. Jedná se o druhou největší badmintonovou akci po deaflympiádě (olympiáda neslyšících – pozn. autorky) a skládá se ze tří částí: MS juniorů, MS družstev a MS jednotlivců.

Malá česká výprava (hráčka Jana Havlová, trenér Marek Matula) přiletěla do dějiště MS již 14. července, aby si zvykla na klimatické podmínky a časový posun. Hned druhý den proběhly finálové zápasy MS juniorů a Evropa v tomto případě nezklamala, neboť Německo získalo stříbrnou medaili ve dvouhře dívek, Španělsko bronz v samé disciplíně, dále pak Turecko (3. místo dvouhra kluků), Rusko (3. místo v mixu) a Ukrajina (3. místo v dívčí a chlapecké čtyřhře).

 

Dnes dopoledne (16. července) se ve skupinách odehrály zápasy MS družstev, ze kterých první dvě družstva z jednotlivých skupin postoupila do čtvrtfinále. Odpoledne pak proběhlo první kolo play-off. V semifinále, které bude probíhat následující den, tak proti sobě nastoupí Rusko s Indií a Japonsko s Tchaj-wanem.

Ve čtvrtek 18. července začne třetí část MS jednotlivců, tedy ta nejdůležitější část pro mě. Jsem nalosována do skupiny I, kde mě čekají dvě asijské soupeřky, a to konkrétně z Indie a z Japonska. Obě dvě hráčky jsou pro mě neznámé, jistojistě mě ale čeká asijský způsob hraní, na který se s trenérem průběžně připravujeme v rámci dvoufázových tréninků.

 

 

Celkově je MS po organizační stránce na vysoké úrovni, hala je celá klimatizovaná a kurty perfektně připravené.

Závěrem bych zde chtěla vyjádřit poděkování Českému svazu neslyšících sportovců, z.s., Sportovnímu klubu neslyšících Hradec Králové, z.s., a sponzorům, kteří mi dali reálnou možnost se této akce zúčastnit.

Výsledky naleznete zde:

MS juniorů:

MS družstev:

MS jednotlivců:

Vypracovala: Jana Havlová