2018 – 4. Mistrovství Evropy v beach volejbalu neslyšících – UKRAJINA / KYJEV

0
581

Český tým beachvolejbalové reprezentace sestávající ze 2 párů mužů ( tým č. 1 – Václav Boček a Šimon Skopový, tým č. 2 – Jan Žídek junior a Šimon Bambas ) a 2 párů žen (tým č. 1 – Oldřiška Žídková a Ivana Votípková, tým č. 2 – Veronika Chladová a Anna Pavlovová) se zúčastnil od 12. – 19. srpna 2018 Mistrovství Evropy v beach volejbalu neslyšících v ukrajinské Kyjevi.

IMG-20180811-WA0037

Součástí českého týmu byl také vedoucí a trenér Jan Žídek a fyzioterapeutka Jarmila Štěpánová. Na 4. ročník mistrovství přijelo šestnáct párů žen a sedmnáct párů mužů z celé Evropy. V neděli 12. srpna ve večerních hodinách proběhlo losování do skupin.

Beachvolejbalová reprezentace - zleva: Pavlovová, Chladová, Žídková, Votípková, Žídek, Skopový, Boček, Žídek jr., Bambas
Beachvolejbalová reprezentace – zleva: Pavlovová, Chladová, Žídková, Votípková, Žídek, Skopový, Boček, Žídek jr., Bambas

Česká beachvolejbalová reprezentace:
Muži – CZE 1 – Boček, Skopový
Muži – CZE 2 – Žídek, Bambas
Ženy – CZE 1 – Žídková, Votípková
Ženy – CZE 2 – Chladová, Pavlovová

Skupina – muži:

SKUPINA A (Ukrajina 1, Polsko 1, Rakousko, CZE 2 (Žídek, Bambas))

SKUPINA B (Ukrajina 2, CZE 1 (Boček, Skopový), Bělorusko, Německo 2, Estonsko 1)

SKUPINA C (Rusko 1, Turecko, Estonsko 2, Polsko 2)

SKUPINA D (Německo 1, Rusko 2, Moldavsko, Itálie 1)

Skupina – ženy:

SKUPINA A (Ukrajina 1, Polsko 1, CZE 2 (Chladová, Pavlovová), Itálie 2)

SKUPINA B (Rusko 1, Turecko, Švédsko, Maďarsko)

SKUPINA C (Ukrajina 2, Rusko 2, Řecko, Bělorusko)

SKUPINA D (Litva, CZE 1 (Žídková, Votípková), Polsko 2, Itálie 1)

Pro mnohé z české beachvolejbalové reprezentace to byla vůbec první zkušenost na takovém mistrovství, například pro pár chlapců (Jan Žídek junior a Šimon Bambas), kterým je 15 a 16 let, dále Šimon Skopový (19 let) a Anna Pavlovová (19 let). Oldřiška Žídková, Ivana Votípková, Veronika Chladová a Václav Boček jsou již zkušení hráči, mají za sebou již pár mistrovství a deaflympiády odehrané.

Jako na každém mistrovství i deaflympiádě je vždy favoritem Ukrajina a Rusko, jak u mužů tak i žen, dále litevský pár žen.

Pondělí 13.8.
Zápasy ve skupinách: 
CZE 1 (Boček, Skopový) – Ukrajina 2 (Tsapkalenko, Koshkarov) 0:2 (14:21, 8:21)
CZE 2 (Žídek, Bambas) – Ukrajina 1 (Tarasov, Poltoratskyi) 0:2 (10:21, 11:21)
CZE 1 (Žídková, Votípková) – Polsko 2 (Krzak, Mainska) 2:0 (21:8, 21:11)
CZE 2 (Chladová, Pavlovová) – Polsko 1 (Luszczynska, Kucharska) 0:2 (11:21, 18:21)
CZE 1 (Boček, Skopový) – Estonsko 1 (Sepp, Saar) 2:0 (21:15, 21:11)

Radost českých hráček - zleva: Votípková, Žídková
Radost českých hráček – zleva: Votípková, Žídková
Český hráč Jan Žídek v útoku proti favorizovaným Ukrajincům, dole Šimon Bambas
Český hráč Jan Žídek v útoku proti favorizovaným Ukrajincům, dole Šimon Bambas

Úterý 14. 8.
Zápasy ve skupinách:
CZE 2 (Chladová, Pavlovová) – Itálie 2 (Comeli, Imperiale) 2:1 (27:29,17:21,15:12)
CZE 2 (Žídek, Bambas) – Rakousko (Kurzmann, Grath) 2:0 (25:23, 21:16)
CZE 1 (Žídková, Votípková) – Litva (Aleknaviciute, Milkintaite) 0:2 (10:21,15:21)
CZE 2 (Boček, Skopový) – Bělorusko (Litvinka, Drabenok) 2:1 (22:24, 21:14, 15:13)
CZE 1 (Žídková, Votípková) – Itálie 1 (Tomat, Gennaro) 2:0 (22:20, 21:15)

CZE 1 (Žídková, Votípková) s hráčkami z Litvy
CZE 1 (Žídková, Votípková) s hráčkami z Litvy
CZE 2 (Žídek, Bambas) s hráči z Rakouska
CZE 2 (Žídek, Bambas) s hráči z Rakouska
Václav Boček (v modrém dresu) blokuje běloruského hráče
Václav Boček (v modrém dresu) blokuje běloruského hráče
Česká hráčka Ivana Votípková smečuje v zápase proti Italkám
Česká hráčka Ivana Votípková smečuje v zápase proti Italkám

Středa 15.8. 
Zápasy ve skupinách: 
CZE 1 (Boček, Skopový) – Německo 2 (Franz, Templin) 0:2 (18:21, 18:21)
CZE 2 (Chladová, Pavlovová) – Ukrajina 1 (Zatyklina, Rylova) 0:2 (12:21, 12:21)
CZE 2 (Žídek, Bambas) – Polsko 1 (Luszczewki, Patola) 1:2 (21:15, 16:21, 12:15)

Do horního pavouka mezi prvních osm párů postoupil jen jeden pár, a to ženský pár CZE 1 (Žídková, Votípková), který pak hrál čtvrtfinále až následující den. Ostatní tři páry šly do spodního pavouka a ještě v ten den hrály zápasy ve spodním pavouku. Všichni zápasy vyhrály, tak měli hrát následující den o 9. – 12. místo.

Zápas o 9. – 16. místo 
CZE 1 (Boček, Skopový) – Itálie (Aquilani, Musacchio) 2:0 (21:16, 21:13)
CZE 2 (Žídek, Bambas) – Estonsko 2 (Kabral, Sheleg) 2:0 (21:8, 21:7)
CZE 2 (Chladová, Pavlovová) – Řecko (Bereti, Bartzai) 2:1 (21:8, 18:21, 15:7)

CZE 2 (Pavlovová, Chladová) s hráčkami z Řecka
CZE 2 (Pavlovová, Chladová) s hráčkami z Řecka

Čtvrtek 16. 8.

Čtvrtfinále

CZE 1 (Žídková, Votípková) – Rusko 1 (Elizova, Lyazina) 0:2 (8:21, 12:21)

Zápasy o 9. – 12. místo

CZE 1 (Boček, Skopový) – CZE 2 (Žídek, Bambas) 0:2 (20:22, 14:21)

CZE 2 (Chladová, Pavlovová) – Itálie 1 (Tomat, Gennaro) 0:2 (8:21, 17:21)

Zápas o 5. – 8. místo
CZE 1 (Žídková, Votípková) – Polsko 1 (Luszczynska, Kucharska) 0:2 (12:21, 18:21)

Zápas o 11. – 12. místo

CZE 1 (Boček, Skopový) – Bělorusko (Litvinka, Drabenok) 1:2 (18:21, 21:17, 14:16 )

Zápas o 9. – 10. místo

CZE 2 (Žídek, Bambas) – Rakousko (Kurzmann, Grath) 1:2 (19:21, 21:14, 13:15)

CZE 1 (Skopový, Boček) s hráči z Běloruska
CZE 1 (Skopový, Boček) s hráči z Běloruska

Pátek 17.8.

Zápas o 7. – 8. místo

CZE 1 ( Oldřiška Žídková, Ivana Votípková) – Turecko (Yalcin, Basgoynuk) 2:0 (21:10, 21:9)

Zápas o 11. – 12. místo

CZE 2 ( Veronika Chladova – Anna Pavlovova) – Polsko 2 (Krzak, Mainska) 2:0 ( 21:12, 21:14)
Umístění našich hráčů

Muži:

10. místo – CZE 2 (Žídek, Bambas)

11. místo – CZE 1 (Boček, Skopový)

Ženy:

7. místo – CZE 1 (Žídková, Votípková)

11. místo – CZE 2 (Chladová, Pavlovová)

Celkové umístění hráčů

Muži:

1. UKR 1 – Tarasov, Poltoratskyi

2. UKR 2 – Tsapkalenko, Koshkarov

3. RUS 1 – Dayanov, Selyutin

4. GER 1 – Sudy, Pahler

5. POL 1 – Luszczewski, Patola

6. POL 2 – Kupczalojs, Miskiewicz

7. RUS 2 – Afanasyev, Ivanov

8. GER 2 – Franz, Templin

9. AUT – Kurzmann, Grath

10. CZE 2 – Žídek, Bambas

11. BLR – Litvinka, Drabenok

12. CZE 1 – Boček, Skopový

13. ITA – Aquilani, Musacchio

14. TUR – Okatan, Metin

15. EST 1 – Sepp, Saar

16. EST 2 – Kabral, Sheleg

17. MDA – Chitoroga, Covaci

Ženy:

1. UKR 1 – Zatylkina, Rylova

2. UKR 2 – Yaroshevska, Chernenko

3. RUS 1 – Elizova, Lyazina

4. LTU – Aleknaviciute, Milkintaite

5. RUS 2 – Alekseeva, Seliutina

6. POL 1 – Luszczynska, Kucharska

7. CZE 1 – Žídková, Votípková

8. TUR – Yalcin, Basgoynuk

9. ITA 1 – Tomat, Gennaro

10. BLR – Pashkouskaya, Hres

11. CZE 2 – Chladová, Votípková

12. POL 2 – Krzak, Mainska

13. ITA 2 – Comelli, Imperiale

14. GRE – Bereti, Bartzai

15. HUN – Tisza, Mattyasovszky

16. SWE – Edlund, Slavova

Odkaz na podrobné výsledky:

http://www.edbvc2018.deafsport.org.ua/#

Zdroj: STK Volejbal, Facebook: 4th European Deaf Beach Volleyball Championships