Cyklomaraton tour i pro sluchově handicapované

0
327

SK SKIVELO neslyšících Olomouc se při jednání s ředitelem Cyklomaraton tour 2014 Tomášem Pavlem podařilo vytvořit samostatnou kategorii neslyšících. Cyklomaraton tour obsahuje celkem deset závodů, z toho pro kategorii neslyšících bylo vybráno pět závodů (Liberec, Olomouc, Hradec Králové, Ostrava a Beroun). Tyto závody jsou určeny pro všechny cyklisty – výkonnostní, i rekreační. Všichni neslyšící účastníci se pak můžou porovnat jak mezi zdravými závodníky, tak i mezi sebou.

Kategorie budou vyhlášené pro muže, ženy a juniory. Muži budou mít vždy delší trasy závodu, ženy a junioři budou mít kratší. V každé kategorií musí být minimálně tři účastníci, aby se mohli započítávat body do celkového hodnocení z pěti závodů.

Od pořadatele máme ještě přislíbeno o polovinu levnější startovné v částce 200 Kč pro každý závod. Dále pokud bude víc jak 10 neslyšících účastníků, tak je možnost se postavit na start do první řady, což je velká výhoda při celkové účasti kolem 600 – 700 závodníků.

Vždy před konáním těchto závodů bude SK SKIVELO neslyšících Olomouc rozesílat pozvánky a v den závodu bude v prostoru startu a cíle předávat potřebné informace neslyšícím účastníkům.

Cílem vytvoření kategorie neslyšících (ztráta na lepším uchu minimálně 55 dB) je získat větší počet zájemců o tento sport a větší šance najít mladé talenty, kteří by mohli reprezentovat Českou republiku na mezinárodních závodech. Dalším příslibem je výraznější zviditelnění neslyšících cyklistů a získáni většího respektu na veřejnosti.

SK SKIVELO neslyšících Olomouc nadále domluvilo, že kategorie neslyšících bude i na jiných závodech, například na maratonu MTB Bělkovický řetěz. Zde loni proběhlo MČR neslyšících. Letos to bude jako veřejný závod. Věříme, že kategorie neslyšících se časem rozšíří na dalších závodech.

Odkazy:
Cyklomaraton tour – http://www.cyklomaratontour.cz/
Bělkovický řetěz -http://kolarna.eu/bikemaraton2014.php