Evropský pohár MTB neslyšící – Rakousko

0
107

O víkendu 7-8. 9. 2019 se členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc zúčastnili druhého dílu Evropského poháru MTB neslyšících v Rakousku, Bad Voslau.
Za deštivé soboty bylo na programu MTB Cross Country na 24 km po 6 okruzích. Nejlépe z našich účastníků dojel  Jan Čapek, který se celkově umístil na druhé pozici  za maďarským závodníkem Bencem Foldim.  Na  3 a 4. místě skončil František Kocourek a David Studýnka, 7. Pavel Pastrnek a  9. Lumír Vaszily.  Z našich žen Renata Šuláková skončila na druhém místě za Rakušankou Riedl Sabine.

Umístění dle věkové kategorií  CZE neslyšících – MTB – XCO muži 6 x 4 km / ženy 3 x 4 km

2. místo Renata                               1:15:47

Druhý nedělní den se konala časovka do vrchu 9,6km s celkovým převýšením 604m. Počasí bylo moudřejší, kdy už nepršelo a chvílemi i svítilo slunko. Na náročné kopcovité traťi, která převážně vedla po šotolinové cestě nejrychleji vyjel maďarský závodní Bence Foldi, za ním druhý celkově dojel opět Čapek a čtvrtý Studýnka.