MTB XC a výjezd na kolečkových lyžích na Dlouhé Stráně

0
40

V sobotu 7.8. 2021 jsem se postavil na start významného závodu Ostravského Chacharu v disciplíně MTB Cross Country. Na start se postavil ve své kategorie muži 30 – 39 let na 4 okruhy po 4 km. Na technicky náročné trati jsem zejména ve sjezdových pasáží raději volil bezpečnější variantu objíždění překážek bez případného zranění.  Přesto přes maximální nasazení úsilí jsem probojoval na nečekané 4. místo. V elitní kategorií zde závodila významné zastoupení závodníku jako Jarda Kulhavý, Jan Škartnitlz, Matej Průdek a další.

V následující nedělní den jsem se zúčastnil výjezdu na kolečkových lyžích na Dlouhé Stráně, kde jsem skončil celkově na 8. místě z 51 účastníků a v kategorií na 7. místě. Závod dlouhý na  15 km s převýšením 770 m jsem dojel v čase 1:00:23.

Pro mě letošní nejlépe absolvovaný závod na kolečkových lyží, kde byla kvalitní účast českých běžkařů zejména: Jan Šrail, Václav Sedláček, Petr Knop a další.