První fotbalový kvalifikační zápas s Tureckem skončil prohrou

0
192

V termínu 26. – 29. srpna 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících v Praze. Trenér Hanuš svolal celkem 16 hráčů.  Ve čtvrtek večer se sešli v Praze v hotelu Satalice. Trenéři Hanuš, Skorkovský a Mikula diskutovali s hráči, kdy vedli přednášku o přípravě na kvalifikaci proti Turecku. Tým z Turecka již v Praze hrál v roce 2018, v rámci kvalifikace na ME 2019. Češi tenkrát prohráli 0:1.

Ve čtvrtek večer proběhl trénink na hřišti TJ Satalice. Tým připravoval různé taktiky pro blížící se zápas. V pátek brzy ráno se hráči vydali na běh do přírody a následně na trénink na hřiště. Odpolední trénink poznamenal hustý déšť, který podmínky výrazně zhorši.  Po večerech vždy měli přednášky a řešení co vše je potřeba doladit při kopané. Turecký tým pak dorazil do Prahy v pátek večer a ubytoval se též na hotelu Satalice. V sobotu dopoledne absolvovali ještě lehčí trénink před zápasem, odpoledne šli na procházce, regenerace, kterou potřebovali. Večer měli poslední debatu, co vše je čeká při důležitém zápase s Turky.

Následoval velký nedělní den (29. září), kdy je čekal první kvalifikační zápas s Tureckem, na který se po celý rok připravovali po různých opatřeních kolem covidu. Česká a Turecká hymna ve znakovce, později hráči drželi minuty ticha pro fotbalovou legendu Jeglíka. Výkop byl naplánován na 10:05. V prvním poločase dostali Češi dva góly. Hlavinka musel vystřídat Malého už v 18. minutě.

Česká fotbalová neslyšící reprezentace
Turecká fotbalová neslyšící reprezentace

Přestávka přinesla pro diváky soutěž, za kterou děkujeme sponzorům 11teamsport a SportFotbal.

Po přestávce Turkové rychle vystřelili třetí gól. V 2. poločase se zranil a za Hlavinku přišel Bajer. Turkové tlačili dál a to jim následně vyneslo ještě další góly. Když rozhodčí pískal konec zápasu, tak náš tým prohrával 0:6. Sto padesát diváku a turecké velvyslanectví, taková byla návštěva na našem zápase. Všem děkujeme za účast.

ČESKÁ REPUBLIKA – TURECKO 6:0

Zdroj: STK Fotbal (Jan Crkovský)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno