Fotbalové soustředění v Praze

0
293

Dne 3.7.2020 v pátek se k večeru po dlouhé době sešli hráči v Praze ve sport areálu Satalicích, kde měli absolvovat fotbalové soustředění. Všichni přijížděli z celé republiky, bylo na nich vidět, jak se těšili do kolektivu a pořádně si zatrénovat po dlouhodobém omezení kvůli COVID-19, který zasáhl celý svět. U sport areálu měli kluci možnost si trénovat na hřišti s umělým povrchem nebo na travnaté ploše. Trenér všechny po jejich příjezdu seznámil s celým soustředěním i s tím, že je čekají dva přípravné přátelské zápasy.

Začalo se pátečním ranním tréninkem a končilo pondělním přátelským zápasem. Tým trénoval vždy dopoledne, odpoledne a večer. Během pauz se jim věnoval náš nový masér pan Habich Jiří, kterého si kluci ihned oblíbili. Zapadl do našeho kolektivu v pohodě. Také mezi tréninky měli individuální rozhovory s trenérem panem Hanušem.

Hráči se připravovali hlavně na přátelské zápasy, které by měli je namotivovat pro konání kvalifikačních zápasů na deaflympiádu, která se bude konat v Brazílii v druhé polovině roku 2021. První přátelský zápas se odehrál v sobotu odpoledne proti týmu FC Prague Raptors. Tento klub je plných cizinců, kteří se zde u nás v ČR vzdělávají nebo pracují. Již na začátku jsme byli upozorněni rozhodčím, že je to agresivní soupeř, na jeho slova opravdu došlo. Naši hráči byli dost okopaní a měli co dělat, aby odehráli zápas bez újmu na svých zdraví.

Zápas skončil remízou 3:3 (2:1).

Česká republika – FC Prague Raptors 3:3 (2:1)

Branky: 13’Štefka pen., 40’Vodička, 57’Papoušek pen.

Sestava ČR: Slováček – Gloga, Papoušek, Skorkovský, Jeřábek – Matyáš, Benda, Džilič, Štefka – Gábor, Vodička

Masér musel většinu hráčů dát dohromady, ale kluci to zdolali a už večer se těšili na další zápas, který je čekal v pondělí dopoledne. Hrálo se proti soupeři z Prahy, SK Ďáblice B, který byl složen zejména z hráčů juniorky. Zápas byl

lepší než v sobotu. Byla tam vidět vyrovnanost a více se běhalo než u sobotního utkání. Náš tým nakonec vyhrál 3:2 (2:1).

Česká republika – SK Ďáblice „B“ 3:2 (2:1)

Branky: 13’Matyáš, 33’Benda, 76’Skýpala

Sestava ČR: Slováček – Džilič, Papoušek, Malý, Gloga – Fellmann, Benda, Matyáš, Zbořil – Štefka, Vodička

Po oba zápasy tým podržel a nejvíc pomohl zabránit dalším gólům náš brankář pan Slováček, který na sobě ukázal, že i během koronavirové pauzy na sobě individuálně makal.

Hráči byli na konci soustředění před odjezdem domů trenérem ohodnoceni a ponaučeni, co mají na sobě napravit. Celá akce se vydařila a náš reprezentační kolektiv touto cestou děkuje vedení FAČR za finanční podporu, že se mohlo konat jejich soustředění zde v Praze. Další soustředění čeká naši fotbalovou reprezentace ke konci srpna v Karlových Varech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno