MČR kvalifikace ve futsalu muži „A“ České Budějovice

0
141

Mistrovství ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ proběhlo podruhé v historii v sobotu dne 13.11. 2021 v Českých Budějovicích. Zúčastnily se 4 týmy, domácí BSKN České Budějovice, I.PSKN Praha, SKN  Brno a SSK Vítkovice. Hrálo se od 9 do 15 hodin ve sportovní hale STROMOVKA. Každý hráč musel  dle pokynů z ministerstva zdravotnictví, prostřednictvím aplikace Tečka nebo formou tiskopisu, doložit potvrzení o testu na covid či certifikát o ukončeném očkování vedoucímu mužstva. Vše proběhlo v  pořádku. V Českých Budějovicích nechyběl ani delegát tj. pan Petr Valášek. Postup hry byl každý  s každým, dvakrát po 20 minutách. Všechny zápasy pískali dva delegovaní rozhodčí. V 9 hodin  mistrovství zahájil úvodní zápas BSKN České Budějovice vs. SSK Vítkovice. Bohužel, BSKN České  Budějovice měl pouze 4 hráče včetně brankáře. Proto tedy, z důvodu velkého oslabení, BSKN České  Budějovice prohrál 0:12. Druhý zápas se uskutečnil mezi I. PSKN Praha a SKN Brno. Na začátku byl zápas vyrovnaný, až do 12. minuty byl 0:0, ale nakonec SKN Brno těsně vyhrál s výsledkem 3:2. Třetí  zápas byl SSK Vítkovice vs. SKN Brno. Byl to nejtěžší zápas v této kvalifikaci. SSK Vítkovice vyhrál  5:3. Čtvrtý zápas sehrál BSKN České Budějovice vs. I. PSKN Praha. BSKN České Budějovice získal o 1 hráče navíc. Takže hráči hráli normálně 4 + 1, ale bez střídání. České Budějovice v průběhu prohrávali 0:2, v závěru ale zabojovali na 2:2. Pátý zápas se udál mezi I. PSKN Praha a SSK  Vítkovice. Vyhrál SSK Vítkovice 6:2. Poslední zápas sehrál BSKN České Budějovice s SKN Brno. Budějovičtí nedali ani jeden gól, a tak prohráli 0:11, ale 2. poločas do 8. minuty vydrželi 0:0. Hráči  z SSK Vítkovice vyhráli všechny zápasy, a tím postupují do finále MČR ve futsalu mužů, které se  uskuteční v Otrokovicích dne 27. 11. 2021. SKN Brno obsadil 2. místo a tím také postupuje. Třetí místo obsadil I.PSKN Praha a 4. místo obsadil BSKN České Budějovice. Oba týmy nepostupují.  Rozhodčí neudělili žádné žluté ani červené karty. Byla zajištěna RZP – rychlá záchranná pomoc, ale  v průběhu této akce nebylo žádné vážné zranění, takže jejich pomoc naštěstí nebyla zapotřebí.  Celkem se turnaje zúčastnilo 40 sportovců včetně vedoucích spolu s trenéry. Přišli i diváci, asi 15  osob. Pořadatelé zkontrolovali testy či očkování. Vše bylo v pořádku. Touto cestou děkuji delegátovi,  pořadatelům, rozhodčím, vedení haly STROMOVKA a NSA – národní sportovní agentuře za dotaci  na tuto akci. Příští mistrovství se bude konat v jiném městě, pravděpodobně v Hradci Králové a ve  Vítkovicích.

PETR ŘEČÍKOV

Ředitel akce MČR M – ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ muži

zapsal RADIM MINARIK

Kvalifikace M – ČR neslyšících ve futsalu skupina „A“ muži 13. 11. 2021 – České Budějovice

1. zápas BSKN Č. Budějovice – SSK Vítkovice 0:12 (0:7) Branky: 4x Gajdošík, 2x Vodička, 2x Gloga, Bajer, Vavrečka, Jankovič, vlastní Borovanský

2. zápas I.PSKN Praha – SKN Brno 2:3 (1:2) Branky: Hamburg, Skorkovský – Gábor, Malý, Lištvan

3. zápas SSK Vítkovice – SKN Brno 5:3 (3:2) Branky: 2x Gajdošík, Gloga, Hartoš, Vodička – 2x Gábor, Lištvan

4. zápas BSKN České Budějovice – I.PSKN Praha 2:2 (2:2) Branky: Bikár, Bandy – Kratochvíl, Brabec

5. zápas I.PSKN Praha – SSK Vítkovice 2:6 (1:3) Branky: Kratochvíl, Hamburg – 2x Vodička, 2x Hartoš, Jankovič, Gloga

6. zápas SKN Brno – BSKN České Budějovice 11:0 (5:0) Branky: 5x Malý, 3x Benda, Gábor, Hlavinka, Lištvan