Hodnocení MČR MTB XC 2022

0
39

Za chladného a větrného sobotního dne 28. 5. 2022 se uskutečnilo Mistrovství ČR MTB Cross Country, Brno – Ořešín.  Závod se jel v rámci Poháru Drahanské vrchoviny a zúčastnili se ho čtyři neslyšící závodníci z SK SKIVELO neslyšících Olomouc  – Jan Čapek, František Kocourek, Pavel Pastrnek a David Studýnka. Trasa závodů byla velmi rychlá a kluci absolvovali dva okruhy o celkové délce 16 km. V cíli mistrovské umístění obhájil Jan Čapek, který zároveň získal druhé místo ve své věkové slyšící kategorií.  Stříbrnou pozici získal Pavel Pastrnek, bronz bral David Studýnka a na bramborové umístění zbylo Františkovi Kocourkovi. Ze strany pořadatelů panovala příjemná přátelská atmosféra, kteří se snažili organizačně vyjít vstříc a také výrazně zviditelnili neslyšící účastníky při vyhlašování před slyšícími diváky.