HODNOCENÍ MČR V MALÉ KOPANÉ NESLYŠÍCÍCH JUNIORŮ 14.6.2020 – OSTRAVA

0
631

Mistrovství ČR v malé kopané neslyšících juniorů do 23 let se konalo v sobotu 14.6.2020 v Ostravě-Lhotce. Hrálo se na travnatém hřišti za zataženého počasí. Na tento turnaj přijely 3 týmy – SSK Vítkovice, SKN Brno a I.PSKN Praha. Hrálo se každý s každým a 2×30 min. Všechny zápasy pískal jeden delegovaný rozhodčí.

V prvním zápase vyhrálo brněnské družstvo, které porazilo I.PSKN Prahu 4:1. Pražský tým vedl nad Brnem 0:1, ale SKN Brno dokázalo otočit z 0:1 na 4:1.

Ve druhém zápase odehrály silné týmy SKN Brno a SSK Vítkovice. Loňský mistr SSK Vítkovice chtěl ten boj vyhrát MČR potřetí v řadě, ale bohužel se to nepovedlo.

Již v 29. minutě prvního poločasu dal gól z rohu brněnský hráč Papoušek. Vítkovičtí hráči po změně stran dokázali vyrovnat 1:1 (gól dal Jiří Štefka). Brno trefilo několikrát tyč. Vítkovice přišly o remízu v posledních minutách. Opět Papoušek vstřelil gól z dálky. Vítkovičtí hráči byli zklamáni. Navíc vítkovický brankář Vavrečka předvedl hodně dobrých zákroků a měl více prací. Šikovný klíčový hráč Jiří Štefka z Vítkovic měl velkou smůlu. On přinesl spoustu šancí a trefil jen jednu branku. Domácí hráči měli převahu, ale nedokázali proměnit své gólové šance.

Oba týmy byly herně mnohem vyrovnanější, ale Brňané dokázali zvítězit. Brněnský tým zajistil dvě výhry, bylo rozhodnuto, že vyhrálo MČR juniorů.

Divákům a výborům STK-fotbalu se to líbilo, byl opravdu krásný zápas mezi Brnem a Vítkovicemi.

Poslední zápas se hrál o druhé místo. Někteří pražští a vítkovičtí hráči již byli unavení po náročném utkání proti Brně, ale snažili se dále bojovat. Oba týmy po minutě vyrovnaly na 1:1. Po první poločase byl nerozhodný stav 3:3. V druhém poločase vedla Praha 4:3. Vítkovický hráč Bajer dokázal z penalty vyrovnat 4:4. Aktivní hráč Bajer v 57. minutě opět vstřelil pěkný gól z dálky do vedení 4:5. Ondřej Štefka v pohodě dal gól a zvýšil stav utkání na 4:6. Bratři Štefkovi poprvé hráli MČR za juniory neslyšících.

Medaile a poháry předali členové STK-fotbalu. Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům, rozhodčím, vedení hřiště SK Ostrava Lhotka, MŠMT, ČSNS za podporu této akce.

PETR LACH

ředitel akce MČR v malé kopané žáků

zapsal JAKUB BAJER

SKN BRNO – I.PSKN PRAHA   4:1 (2:1)
branky: Papoušek A. z pen., Píš Michal, Susedka Maroš, Susedka Martin – Lučka P.
ŽK: Stránský (I.PSKN PRAHA)

SSK VÍTKOVICE – SKN BRNO   1:2 (0:1)
branky: Štefka J. – 2x Papoušek A.

I.PSKN PRAHA – SSK VÍTKOVICE   4:6 (3:3)  
branky: 3x Beránek V., Lučka P. – 2x Bajer (1 z pen.), 2x Štefka O., Zaduban L., Štefka J.

2020SSK VítkoviceSKN BrnoI.PSKN PrahaSKÓREBODYPOŘADÍ
SSK Vítkovice 1:26:47:632.
SKN Brno2:1 4:16:261.
I.PSKN Praha4:61:4 5:1003.