HODNOCENÍ MČR V MALÉ KOPANÉ NESLYŠÍCÍCH ŽÁKŮ 13.6.2020 – OSTRAVA

0
575

Mistrovství ČR v malé kopané neslyšících žáků do 16 let se konalo v sobotu 13.6.2020 v Ostravě-Lhotce. Hrálo se na travnatém hřišti za slunečného a dusného počasí. Na tento turnaj přijely 3 vyrovnané týmy – SSK Vítkovice, loňský mistr z SKN Hradec Králové a I.PSKN Praha. Hrálo se každý s každým a dvoukolově a 2×15 min. Všechny zápasy pískal jeden delegovaný rozhodčí.

V 9 hodin byl první výkop zápasu SSK Vítkovice vs. SKN HK. Vítkovičtí hráči začali již od začátku zápasu velmi aktivně, ihned dali dvě branky a další tutovky zahodili. Již v 8. minutě padla 4.gól (3:1 pro domácí). Ve druhém poločase hráči z HK začali hrát a dokázali vyrovnat. Před minut před koncem zápasu domácí hráč Hlavinka zvýšil stav utkání na 4:3.

Druhý zápas SSK Vítkovice vs. I.PSKN Praha. Začátek zápasu byl klidný, hráči z Prahy byli více aktivnější a více kombinovali hru. Domácí hráči vždy využili jejich chyby. Opět vítkovičtí hráči v krátké době vedli. Pražští hráči však dokázali ve druhém poločase tento zápas vyrovnat.

Ve třetím zápase hradečtí hráči porazili Prahu 4:2. Po 1. kole vítkovičtí hráči vedli se 4 body, HK s 3 body a Praha získala 1 bod. Všechny tři zápasy byly vyrovnané a nikdo z týmů nebyl jasný favorit turnaje. Do 2. kola vstoupili hráči do největšího vedra. Někteří hráči již byli unavení, ale snažili se dále bojovat. Začátek čtvrtého zápasu SSK Vítkovice vs. SKN HK byl hodně vyrovnaný, naši obránci i brankář začali na konci prvního poločasu dělat zbytečné chyby. Ve druhém poločase hradečtí hráči proměnili další gólové šance a navíc se zranil domácí hráč Hlavinka. Před pátým zápasem už bylo rozhodnuto, že skončíme na 3.místě. Na tento zápas se zapojovali všichni nejmenší hráči, aby si to užili. Bylo vidět, že mají radost, ale proti velkým soupeřům neměli šanci. Prohráli 1:8. Poslední zápas se hrálo o titul Mistry ČR. Hradecký hráč V. Beránek se zranil. Hráči z I.PSKN měli převahu a zaslouženě vyhráli jak tento zápas, tak Mistrovství ČR.

Medaile a poháry předali členové STK-fotbalu. V příštím roce se bude konat v Praze. Touto cestou chceme poděkovat pořadatelům, rozhodčím, vedení hřiště SK Ostrava Lhotka, MŠMT, ČSNS za podporu této akce.

PETR LACH

ředitel akce MČR v malé kopané žáků

zapsali JAKUB BAJER a WAGNEROVÁ TEREZA

SSK VÍTKOVICE – SKN HRADEC KRÁLOVÉ   4:3 (3:1)
branky: 2xAltman P., 2x Hlavinka L. – 2x Beránek V., Beránek J.

I.PSKN PRAHA – SSK VÍTKOVICE   3:3 (1:3)
branky: Kulda M., Kulda X., Hamburg L. – 2x Altman P., Hlavinka L.
ŽK: Hamburg (I.PSKN PRAHA)

SKN HRADEC KRÁLOVÉ – I.PSKN PRAHA   4:2 (2:1)  
branky: 2x Beránek H., 2x Beránek V. – 2x Hamburg L.

SKN HRADEC KRÁLOVÉ – SSK VÍTKOVICE   6:3 (4:3)  
branky: 4x Beránek H., 2x Beránek V. – 2x Hlavinka L., Zouhar J.

SSK VÍTKOVICE – I.PSKN PRAHA   1:8 (0:4)
branky: Altman P. – 3x Hamburg L., 3x Mašláň A., Kratochvíl F., Hromas J.

I.PSKN PRAHA – SKN HRADEC KRÁLOVÉ   5:2 (4:1)
branky: 3x Hamburg L., 2x Kulda M. – Beránek V., Novák M.