Hodnocení soustředění a přátelského zápasu

0
590

Na začátku října, tj. 3.října začalo soustředění fotbalistů reprezentace, které potrvalo do neděle 6.října v Praze.

Ve čtvrtek v úvodní den, se sjížděli nominovaní hráči z celé republiky. Večer jim po večeři byl oznámen harmonogram celého soustředění.

V pátek po celý den, dopoledne a odpoledne trénovali na umělce v SK Motorletu. V sobotu vzhledem k mistrovským zápasům, museli tréninky absolvovat na jiných místech. Dopoledne cvičili na hřišti klubu FC Zličín a odpoledne na Mrázovce. Jezdilo se 2 mikrobusy od ČSNS a pražského klubu I.PSKN i 2 auty, která se půjčila. Vozili se tak hráči z hotelu na hřiště a zpět. Hřiště byla vzdálena v okolí. Snažili jsme se obsadit hřiště co nejblíže. I když to nebylo snadné vzhledem k mistrovským utkáním týmů vlastnící hřiště. Po celou dobu soustředění měli k dispozici tlumočníka, který jim vše překládal ze strany slyšícího trenéra. Bylo by dobré, kdyby to takhle bylo vždycky na soustředěních i zápasech. Neslyšícím hráčům to hodně prospívá. Tlumočník byl k dispozici při trénincích i pohovorech, poradách večer po trénincích. Během soustředění s nimi pobývala i německá reprezentace neslyšících, která si zajistila soustředění u nás ve stejný termín.

Cílem obou týmů byla příprava i na přátelský zápas, který si mezi sebou odehráli v neděli 6.října dopoledne od 10 hodin na hřišti SK Motorletu. Vzhledem k sobotnímu nepříznivému počasí, se muselo místo na trávě hrát na umělce 3.generace.

Před výkopem byly zazpívány ve znakovém jazyce hymny česká a německá. Zápas se celkově vydařil. Po prvním poločase vedl soupeř 0:1. Domácí česká reprezentace nakonec, ale vyhrála nad soupeřem z Německa 2:1. Zásluhu na tom mají střelci obou branek, kapitán týmu p. Benda a nový hráč mladík p. Štefka, pro kterého to byla premiéra a ukázal, že v sobě má talent a rád podpoří tým. Na zápas se přišlo podívat celkem cca 70 diváků, za což jim děkujeme, že přišli podpořit kluky. Po celou dobu utkání byla přistavena vedle hřiště ambulance, pro případ zranění hráče. Naštěstí, služby nebyly využity. Zápas byl odehrán bez zranění. Organizace spolu s pořadateli odvedla skvělou práci. I realizační tým musím pochválit, že vše se zvládlo během soustředění a zápasu.

Po zápase proběhla porada a hodnocení trenéra ke svým hráčům. Poté následovala hráčům cesta směr domů. Touto cestou děkujeme za podporu MŠMT a vedení  SK Motorletu, že jsme si u nich mohli zatrénovat a odehrát zápas.

Zapsal: Jiří Kolíska, předseda STK F