Hodnocení – soustředění a přátelský s Kuvaitem v Kuvaitu City 19. – 23. 12. 2019

0
736

Ve čtvrtek (19. 12.) – Po poledne reprezentační Futsalové mužstvo ČR se setkalo na letišti Václava Havla a přišlo celkem 17 osob (13 mladé hráčů + 2 hráči z áčka – Braneac + Džilič a 2 realizační tým). Společně jsme odletěli do města Kuvaitu City (Kuvait), přes mezipřistání v Istanbulu (Turecko).

V pátek (20. 12.) – Přistáli jsme v pátek před jednu ranních hodinách a transfer s doprovodem delegát Kuvait do hotelu Al Bastaki International Hotel. Pak, jsme rychle rozdělili do pokoje, všichni pak ihned usnuli (byla to náročná cesta a aklimatizace). Po snídaní, krátká porada o programu, klid na pokoje. Potom, po dopoledních časy společně pěšky do malou parku a tam rozcvička. Sportovní mini testy v parku (sprinty, švihadlo, angličáky) pak společné běhání po pláži, poté zpět do hotelu. Po obědě klid a krátká technická porada. Odpoledne trénink ve sportovních halách na dvouhodinové trénování – hlavně rozehrávky a technika hry s míčem, úprava (změna) herních čtveřic. Potom mini zápas Czech A vs. Czech B. Pak zpět do hotelu a rovnou do posilovny, po posilovně do bazénové regeneraci. Večeře, potom porada a hodnocení dnešního dne, potom masáže i individuální pohovor a další programové dny.

V sobotu (21. 12.) – Po snídaní klid na pokoje. Pak vysvětlit hráčům na taktickou tabulku a herního signálu. Společný transfer do sportovního halu na dvou a půl hodinové trénování – hlavně střelba, centrování a přesnost přihrávky, také technika hry s míčem. Pak zpět transfer do hotelu a obědvali jsme, pak klid na lůžko. Taktická porada s tabuli a vysvětlit všem hráčům, pak lehce protáhnout v posilovně. Opět klid na pokoje se svačinou, pak znovu malá porada s taktickou tabuli i sestavu do čtveřice. Sraz 18 hod na recepci, pak transfer do haly a rozcvička před zápasech. Zápas začalo v 19:00 hodin KUVAIT vs. ČESKÁ REPUBLIKA a hrálo se 2 x 20 minut čistého času: KUV – CZE 5:2 (2:0) = góly: Holiš a Beránek. První zápasové poločas obě mužstva hrálo pěkně opatrně a vyrovnaný do 10 minutě. Škoda po lacině gól míče našeho brankáře Minarika špatně postavení hodně dopředu, soupeř brankáře kopali lobem vzduchem přes halu a dáli gól 1:0. Potom neuhlídaného kuvaitský hráč a dostali jsme další gól na 2:0. V šatně jsem vysvětloval a vyhubováno. Po poločase my lépe hráli, ale náš mezi sebe hráči nedorozuměli přihrát s míčem, soupeř si využili a střílel do branky, opět zvýšení skoré 3:0, oni postupuje převahu proti nás. My snažili jsme se, bojovali a konečně naše střílelo do branky z 3:1. Obě mužstva hráli tvrdě a snažili střílet, ale naše hráči několikrát stříleli vedle mimo kuvaitské branky. Zbytečné hrubé chyby a nepozornost naši obránce zase jsme prohráli 4:1 a naši kluci se snažili hrát, změnil jsem čtveřic a pokusy jsme často jiné kombinaci hru a už se nám lépe hrát, ale kuvaitské obránce dobře bránili. Podařili jsme se snížit na 4:2. My jsme měli hodně převahu do útoků, ale škoda my zapomněli pohlídat kuvaitské hráče a jejich kombinaci dostali do prázdné našeho branky na 5:2. Pokračování jsme přetlaku dokonce zápasu proti kuvaitského zónu, aby se střílelo, ale hodně nepodařilo s přesnosti přihrávky a stoupá mi nervozita, což je zbytečné. Byli to napínavý zápas, ale naše mladé hráči měli málo zkušení a začínají sbírat zkušenosti zápasy ve futsalu v zahraničním zápasech. Celé kuvaitské vedení, předseda svazu Kuvait neslyšících a reprezentační trenér Kuvait na nás velmi překvapení, že máme mladý tým a velmi dobře hráli proti zkušeného i silného týmu Kuvajt, který oni získali často vítězů zápasy v asijské pacifické regionu. Po zápasu kuvaitský svaz rozdali věcné hodnocení pro nás i soupeřům, za účel krásný mezistátní zápas. Sám osobně jako trenér, jsem spokojen, ale škoda prohráli jsme, ale na druhou stranu beru za soupeře je zkušenější i silnější tým Kuvaitu z celého asijské pacifické týmy. Pak transfer do hotelu, poté na večeři, potom zpět do hotelu a jsme měli poradu, hodnocení dnešního zápasu, pak masáže a osobní volno.

V neděli (22. 12.) – Po snídaní klid na lůžku, pak společný transfer do sportovního halu na dvouhodinové trénování – strečink, hlavně vysvětlit za včerejší naše hráči dělali chybu, pak opět mini zápas Czech A vs. Czech B, momentálně na místě často – ihned často přerušit hru a vysvětlit, proč děláte chybu. Pak zpět transfer do hotelu a ihned posilování těla, pak obědvali jsme, pak klid na lůžko. Sraz před 15 hod na recepci, doprovodní společná vycházka s delegátem Kuvaitu okolo hotelu, pak transfer na oficiální pozvánku na areálu kuvaitský svaz neslyšících sportovců, tam okružní prohlídku s průvodci delegátem. Pak společná slavnosti ocenění hráčů a realizační tým v obou mužstvech. Vyprávění historie jejich kuvaitské sporty neslyšících. Pak společné posezení Česko-Kuvaitský raut na večeři, poté volná společná na vzájemná beseda. Pak zpět do hotelu na odpočinek a úklid pokoje, balit kufr a vracení hotelové karty. Potom před 23 hodině transfer do letiště, potom společný odlet přes mezipřistání Istanbul.

V pondělí (23. 12.) – Přílet domů do Prahy ráno v 9 hodin na letišti. Vracení futsalové reprezentační oblečení a krátká naše proslov – poděkování za účast český reprezentační tým ve Futsalu a přání k Vánočnímu i Novoroční svátky. Hlavně šťastnou cestu domů. Také informoval jsem, hlavně k tomu pokyny, vše povinně poslat ke mně emailem tréninkový deník na rok 2019.

Musím, za náš český futsalový tým ČR hodně a poděkovat za finanční příspěvky od našeho partnera MŠMT a doufám, že i nadále skutečně spolupracovat v rámci reprezentace Futsal ČR neslyšících v roce 2020 pro další finančně zabezpečit a podporu v rámci na mezistátní i domácím přátelské utkání a vývoj velmi důležité hlavně vícedenní přípravné futsalové soustředění ČR.

FOTO V KUVAITU = Reprezentace Futsalový tým ČR – neslyšících

Horní řada zleva: Handl Lukáš, Zbořil Tomáš, Blasczyk Filip, Homolka Tomáš, Fischkandl Lukáš, Minarík Radim, Chalupa Jiří, Braneac Martin, Valášek Petr – reprezentační trenér ČR
Dolní řada zleva: Džilič Muriz, Let Petr, Šulák Alexandr, Holiš Vlastimil, Mikulík Martin, Beránek Václav, Lištvan David. Mimo vedoucí mužstva ČR – Kolíska Jiří (sedí na tribuně VIP s Kuvaitskou svazu a delegací).

Hodnocení zpracoval: Valášek Petr – reprezentační trenér Futsal ČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno