Kocourek – běžkařský maratón – Itálie

0
70

V nedělní zasněžený den se uskutečnil 48 ročník Marcialongy v Itálií, Moena. Na tento populární běžkařský maratonský závod  se opět zúčastnil neslyšící reprezentant František Kocourek. Trať závodu po čerstvě napadaném sněhu byla neupravená a velmi pomalá. Pro Frantu start ze třetí vlny bylo náročné předjíždět řadu závodníků, kteří jeli v jedné stopě v řadě za sebou. Nakonec se mu s tím podařilo poprat i díky dobře namazanými lyžemi. Do cíle dojel v čase 4:03:44h s celkovým umístěním 164 a v kategorií 37. Na tento závod bylo přihlášeno necelých 1600 závodníků, ale z důvodů koronavirové krize přijelo méně závodníků a následně k nepříznivým podmínkám počasí a trati závod dokončilo 1113 běžkařů. Přes tyto úskalí byla tato akce vydařená a to i díky kardiologovi Petrovi Bouchalovi, který ho nejen doprovázel, ale závodu se také zúčastnil. Díky tréninkem před startem, kdy panovalo příjemné počasí a vynikající upravené stopy si to běžkaři částečně vynahradili za zrušené následující závody.