Kocourek – Jizerská 50 a Bedřichovská 30

0
75

Neslyšící běžkař František Kocourek ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc se zúčastnil Jizerské 50 a Volkswágen Bedřichovská 30 v Jizerských horách.

V pátek 11. 2. 2022 běžel Bedřichovskou 30 – závod s hromadným startem na 30 km volnou technikou. V den závodu sněžilo a teploty byly lehce pod nulou. Franta do cíle dojel v kategorií 14. a celkově na 20. místě v čase 1:27:52 z celkové účasti 503 závodníků. Se svým výsledkem byl velmi spokojený. Dosud to byl jeho nejlepší výkon v historii tohoto závodu.

V neděli 13. 2. 2022 se konal hlavní a významný český maratonský závod na běžkách Jizerská 50 klasickou technikou  s účastí mnoha významných profesionální závodníků ze severských států.

Jizerskou 50  vyhrál již potřetí norský závodník Andreas Nygaard.

František Kocourek dojel ve své kategorií na 79. místě a celkově se umístil na krásném 125. místě v čase 2:32:56.

Celkově se závodu zúčastnilo kolem 4,5 tis. běžkařů.

Pro Frantu Kocourka stejně jako i pro ostatní závodníky byl sice závod vyčerpávající, ale všechny potěšilo sluníčko a výborné sněhové podmínky. Zima tak vyrovnala dluh za loňský rok.