Kocourek ve Stopě Zlaté lyže

0
108

V sobotní den 14. 1. 2022 se běžkař František Kocourek z SK SKIVELO neslyšících Olomouc zúčastnil závodu ,,Ve stopě Zlaté lyže“ v Novém Městě na Moravě. Franta absolvoval dvě disciplíny a to 15 km volnou technikou a 10 km klasickou technikou. Ve 13h bylo na programu volná technika, která se startovala intervalově po jednotlivcích s 20 sekundovým odstupem. Franta startoval ve 13:06 a do cíle dojel v čase 0:43:51. V kategorií se umístil na 6. místě a celkově 23. Po závodech měl Franta oddech a následně mohli závodníci libovolně odstartovat od 15h, ale tak, aby závod dokončili nejpozději do 16:30h, kdy pořadatelé vypínali časomíru. Franta se postavil na start disciplíny na 10 km klasicky a dokončil v čase 0:31:58 s umístěním na 5. pozici v kategorií a celkově 15. místo z 70 účastníků. Pro Frantu to byl premiérový závod na běžkařském areálu ,,Vysočina Aréna“, kde probíhaly závody na umělém sněhu, který současně nahradil přírodní sníh z důvodu nedostatku přírodního.