0
21

MČR 17. – 19. 3. 2019

V termínu 17. až 19. 3. 2019 proběhlo v Koutech nad Desnou MČR neslyšících v Alpském lyžování.

V neděli 17. 3., v odpoledních hodinách, byl naplánován sraz všech závodníků, rodičů a doprovodu. Po příjezdu všech přihlášených závodníků proběhla v podvečerních hodinách porada. Na poradě byl všem oznámen časový plán na následující den. Závodníci si vylosovali startovní čísla, která byla zapsána na cílovou tabuli.

V pondělí 18. 3., za těžkých sněhových podmínek, proběhly závody obřího slalomu. Po prohlídce trati všichni závodníci úspěšně absolvovali dvě kola obřího slalomu. Všichni závodníci dorazili do cíle. Po závodech jsme nemohli udělat trénink, protože sníh byl strašně měkký. Pro závodníky to bylo nebezpečné a nechtěli jsme, aby se někdo zranil.

Po skončení závodů následovala obědová přestávka, krátký odpočinek a po chvilce volna vyhlášení výsledků obřího slalomu.

V podvečerních hodinách se uskutečnila schůze, na které stejně jako předešlý den si závodníci vylosovali startovní čísla na následující den, kdy byl na programu slalom speciál.

Po schůzi a losování proběhla informativní schůzka s rodiči, kde jsem informovala všechny přítomné rodiče o  nových pravidlech čerpání finanční podpory z jednotlivých klubů.

V úterý 19. 3., došlo ke změně počasí, v noci přimrzlo a podmínky na závody byly téměř ideální, po prohlídce absolvovali závodníci dvě kola SL. Slalom speciál byl pro některé závodníky nad jejich síly, a tak ne všichni dorazili do cíle. Po závodech bylo možné uskutečnit krátký trénink v tyčích. Po obědové přestávce byly vyhlášeny výsledky slalomu speciál.

Po vyhlášení výsledků se většina účastníků MČR rozjela domů.

Poděkování patří všem rodičům, trenérům a doprovodu za aktivní pomoc při závodech. Všichni se zapojili do různých činností od brankových rozhodčích, zápisu na cílovou tabuli, startérů, dozor na trati až po psaní diplomů.

Poděkování stavitelům tratí V. Grygarové a J. Grygarovi a jejich pomocníkům J. Panskému a chlapům od rodin.

Na závěr velké poděkování Svazu neslyšících sportovců a SK Skivelo neslyšících Olomouc, kteří přebrali záštitu nad MČR bez které by se celá akce nemohla uskutečnit. Dále hlavní organizátorce celé akce V. Grygarové a V.Máchové za zajištění všeho kolem financování a také A. Panské za perfektní tlumočení a H. Panskému.

Celá akce proběhla v duchu Fair-Play, přestože při samotných závodech byl mezi závodníky bojový duch. Atmosféra po celou dobu konání závodů byla pohodová, přátelská a kamarádská.