V termínu 18. až 20. 3. 2018 proběhlo v Koutech nad Desnou MČR neslyšících v Alpském lyžování.

0
409

V termínu 18. až 20. 3. 2018 proběhlo v Koutech nad Desnou MČR neslyšících v alpském lyžování.

V neděli 18. 3., v odpoledních hodinách, byl naplánován sraz všech závodníků, rodičů a doprovodu. Po příjezdu všech přihlášených závodníků proběhla v podvečerních hodinách porada. Na poradě byl všem oznámen časový plán na následující den. Závodníci si vylosovali startovní čísla, která byla zapsána na cílovou tabuli.

V pondělí 19. 3., za velmi dobrých sněhových podmínek, proběhly závody obřího slalomu. Po prohlídce trati všichni závodníci úspěšně absolvovali dvě kola obřího slalomu. Všichni závodníci dorazili do cíle. Po závodech probíhal individuální trénink a to jak mladých začínajících lyžařů, tak i zlepšování techniky jízdy GS u již pokročilých závodníků.

Po skončení závodů a tréninku následovala obědová přestávka, krátký odpočinek a po chvilce volna vyhlášení výsledků obřího slalomu.

V podvečerních hodinách se uskutečnila schůze, na které stejně jako předešlý den si závodníci vylosovali startovní čísla na následující den, kdy byl na programu slalom speciál.

[vc_gallery images=“13544,13545,13546″]

V úterý 20. 3., opět za dobrých sněhových podmínek, ale na zledovatělé trati, absolvovali po prohlídce závodníci dvě kola SL. Slalom speciál byl pro některé závodníky nad jejich síly, a tak ne všichni dorazili do cíle. Po krátké obědové přestávce byly vyhlášeny výsledky slalomu speciál.

Po vyhlášení výsledků se většina účastníků MČR rozjela domů.

Poděkování patří všem rodičům, trenérům a doprovodu za aktivní pomoc při závodech. Všichni se zapojili do různých činností od brankových rozhodčích, zápisu na cílovou tabuli, dozor na trati až po psaní diplomů.

Poděkování stavitelům tratí V. Grygarové a J. Grygarovi a jejich pomocníkům M. Látalovi J. Panskému.

Na závěr velké poděkování zástupci Svazu neslyšících sportovců – Mgr. O. Panskému, který přebral záštitu nad MČR a bez kterého by se celá akce nemohla uskutečnit. Dále hlavní organizátorce celé akce V. Panské, R. Holcmanové za zajištění všeho kolem financování a také A. Panské za perfektní tlumočení.

Celá akce proběhla v duchu Fair-Play, přestože při samotných závodech byl mezi závodníky bojový duch. Atmosféra po celou dobu konání závodů byla pohodová, přátelská a kamarádská.

[vc_gallery images=“13547,13548,13549″]