MČR v MTB Chrudim 2019

0
1241

V nedělní prosluněný den 9. 6. 2019 se uskutečnilo Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country u rozhledny Bára, Chrudim – Podhůra. Na tomto místě měli neslyšící závodníci možnost se už počtvrté účastnit závodů spolu se slyšícími závodníky v rámci veřejného závodu. Trať byla velmi kvalitní a rozmanitá, zároveň je pro neslyšící závodníky i součásti Deaflympijské disciplíny Cross Country v horské cyklistice.

Na technicky náročné trati s počtem 5 kol (1 kolo 4900 m) a celkovém převýšení 560 m obhájil titul mistra republiky Jan Čapek v čase 1:15:28 a mezi slyšícími ve své kategorii skončil na vynikajícím 3. místě.  Pro Čapka to bylo vyčerpávající vítězství, přičemž den před tím absolvoval mezinárodní maratonský závod dvojic Malevil Cup v délce 100km. Absolvoval ho společně Pavlem Jiřenou a vybojovali prvenství v kategorií 40+. Pro Čapka to byl další velmi významní sportovní výkon, který takto neúnavně podává na svůj věk výborné výkony a  tímto se už zaspal do historie mezi nejlepší neslyšící cyklisty u nás v ČR.

Druhé místo v MČR neslyšících obsadl František Kocourek s časem 1:19:84 a ve své věkové kategorií slyšících skončil na 7. příčce. Bronzové umístění obhájil David Studýnka s dosaženým časem 1:22:03 a celkově 7. místo ve své věkové kategorií slyšících. Na čtvrtém a pátém místě skončil Pavel Pastrnek a Lumír Vaszily.

Mezi ženami byla jediná neslyšící účastníce a to Renata Šuláková, která i přes náročnost tratě, závod dokončila.

Příjemným překvapením bylo, že se na domácí šampionat přijeli podívat Ota Panský a otec Jana Čapka, kteří v minulosti měli na starost doprovod a trenérství v reprezentaci neslyšících cyklistů.

Výsledky: http://www.mtbchrudim.cz/podhura-bike-2019-novinky.html

Vypracoval: František Kocourek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno