Naši se ve Švédsku neztratili!

0
57

Na konci mistrovství Evropy v Litvě nám bylo ze švédské strany nabídnuto opět se zúčastnit mistrovství Švédska neslyšících v posledním záříjovém víkendu. Po ME jsme cítili, že je třeba okusit jiný terén a poznávat odlišnosti, takže jsme se nakonec rozhodli jet. Naše výprava se skládala ze dvou žen (Anna a Marie Pangrácová) a tří mužů (Kamil Klíma, Marek Spilka a Vojtěch Kovařovic). Závody byly poblíž švédského města Ludvika, v oblasti, odkud pocházejí elitní slyšící švédští reprezentanti a reprezentantky. Terén byl hodně těžký, kopcovitý se spousty neoznačených cest, místy bažiny, připomnělo nám to Jizerské hory.

V sobotu byla na programu klasická trať (long). Marie Pangrácová se umístila na prvním místě a Anna Pangrácová na třetím místě mezi neslyšícími. V celkovém pořadí kategorie D21 mezi slyšícími se Marie umistila na 8. místě ze 12 závodníků, Anna na 10. místě.

1. Marie Pangrácová (CZE) 1:48:49
2. Josefin Häggdahl (SWE) 3:10:01
3. Anna Pangrácová (CZE) 3:11:52
DISK Petra Eklund (SWE)
DISK Julia Gezelius (SWE)

Muži měli delší trat než ženy a byli vůbec rádi, že našli všechny kontroly a dorazili do cíle. Marek skončil na 4. místě a Kamil za ním na 5. místě. V celkovém pořadí kategorie H21 pak Marek skončil na 14. místě a Kamil na 15. místě z 19 závodníků.

1. Nils Forsberg Rundström (SWE) 2:11:49
2. Rihards Darzin (SWE) 2:15:54
3. Henrik Eklund (SWE) 2:32:29
4. Marek Spilka (CZE) 3:11:11
5. Kamil Klíma (CZE) 3:21:28

DISK Frej Fredman (SWE)

S námi jel také nováček Vojtěch Kovařovic oťuknout švédský terén. Vojta šel do open tratě dlouhé 5 km a zvládnul ji dokončit na 6. místě z 7. Večer bylo posezení se Švédy a společně jsme si uvařili jídlo, vzájemně se pokecali a zahráli jsme si hry.

V nedělním závodě se naši orientační běžci a běžkyně „pochlapili“! Ve stejném těžkém terénu jako v sobotu byla na programu krátká trať (middle). Marie Pangrácová obhájila předloňské vítězství, hned za ní se umístila Anna Pangrácová a nechaly všechny soupeřky za sebou! V celkovém pořadí kategorie D21 mezi slyšícími se Marie umístila na 8. místě, Anna na 10. místě z 17 závodnic.

1. Marie Pangrácová (CZE) 0:58:15
2. Anna Pangrácová (CZE) 0:59:05

3. Josefin Häggdahl (SWE) 1:20:38
4. Petra Eklund (SWE) 1:33:22
5. Julia Gezelius (SWE) 1:58:05

Markovi Spilkovi se povedlo vklínit mezi Švédy a umístil se na druhém místě, Kamilovi Klímovi uteklo o 43 vteřin 4. místo a umístil se na 5. místě. V celkovém pořadí kategorie H21 se Marek umístil na 17. místě a Kamil na 23. místě z 27 závodníků.