MČR v orientačním běhu 2018 výsledky a hodnocení

0
678

V neděli 8. dubna se v Tišnově konalo Mistrovství České republiky neslyšících v orientačním běhu ve sprintu. Pořadatelem byl klub SK SKIVELO ve spolupráci s VSK MENDELU Brno. Centrum bylo v ZŠ 28. října, kde jsme měli vše potřebné. Na startu se sešlo bohužel jen 5 závodníků (většina se omluvila – nemoc, zranění či pracovní důvody), ale všichni předvedli skvělé sportovní výkony a výsledkově jsme neztratili i mezi slyšícími.

Závod proběhl sice slunečného, ale hodně větrného počasí. Naštěstí nám kontroly v tom silném větru neuletěly . Na závodě bylo dohromady asi 300 účastníků. Běželo se na mapě Tišnov – sever a na závodníky čekaly tratě v městském terénu – sídliště a vilová zástavba.  Závod splňoval kriteria sprintu, bylo potřeba být neustále v kontaktu s mapou (bylo třeba hlídat správné budovy – jinak závodník ztratil drahocenné sekundy) a také si dávat pozor při dohledávkách – kontroly byly blízko sebe a bylo třeba narazit tu správnou. Všichni neslyšící účastníci své tratě úspěšně zvládli. Někdo podal lepší, někdo horší výkon – ale všichni bojovali, za což jim patří velké plus!

V kategorii žen obhájila titul z Valašského Meziříčí Anna Pangrácová, která velmi dobře zaběhla svoji trať a porazila nejen Lenku Hornovou, ale i všechny slyšící soupeřky!!! Pokud bude v těchto výkonech pokračovat, je příslibem pro další mezinárodní závody.

V mužské kategorii to bylo vyrovnanější. Josef Procházka a Jan Semerád běželi celkem vyrovnaně, rozdíl nechybových mezičasů mezi kontrolami byl 1 sekunda pro Honzu. Bohužel Honza udělal o chybu víc než Pepa a tak si musí na titul Mistra republiky ještě počkat. Ale jeho výkony se v budoucnu určitě budou zlepšovat. Třetí skončil Marek Bednařík, který se OB věnuje nejkratší dobu.

MČR sprint ženy (1,7 km, 34 m převýšení, 17 kontrol)
1. Anna Pangrácová        SKIVELO               14:43
2. Lenka Hornová             SKIVELO              20:50

MČR sprint muži (2,1 km, 40 m převýšení, 20 kontrol)
1. Josef Procházka           SKIVELO               16:58
2. Jan Semerád                 SKIVELO               17:26
3. Marek Bednařík           SKN Brno             19:51

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno