Stručně z MS v alpském lyžování a snowboardingu, Rakousko – Innerkrems

Přinášíme Vám zprávy z dnešního závodu v obřím slalomu. Celý den byla modrá obloha, slunce pálilo, někteří chodili dokonce i v tričkách. Sníh byl docela mokrý a tím pádem těžký pro všechny lyžaře, proto byl závod velmi napínavý. V obřím slalomu se časy z obou kol sčítají a proto není hned jasné, kdo se stane vítězem. Po prvním kole u žen byla Tereza Kmochová lepší než její rivalka, Ruska Elena Yakovishina, o 0,4 sekund. Proto všichni s napětím sledovali, jak dopadne druhé kolo. Po dojetí Terezy Kmochové do cíle na světelné tabuli naskočil celkový čas 2:

​18,18

 a tak se česká výprava se mohla radovat z MISTRYNĚ SVĚTA! Tereza Kmochová po třech stříbrných medailích mohla konečně oslavit zlatou medaili. Rusku Elenu porazila o celkových 0,

​54

 sekund. Na šestnáctileté Marcele Procházkové, která nikdy předtím nejezdila několik závodů za sebou, se již objevuje celková únava. Přesto dokázala ve dvou kolech dojet do cíle a brala bronzovou medaili mezi juniorkami. Jediný mužský reprezentant Jan Panský vydal ze sebe maximum a dokázal skončit v první polovině. Obsadil 10.příčku. 

Zítra čeká všechny lyžaře poslední závod ve slalomu. Start prvního kola je v 9 hodin a druhé kolo začne v 11 hodin. Tereza Kmochová bude startovat s číslem 3, Marcela Procházková pojede s číslem 7 a Jan Panský odstartuje jako 29. v pořadí. Tento závod bude pro všechny přítomné dojemný, jelikož se zde se svoji veleúspěšnou lyžařskou kariérou bude loučit Švýcar Philipp Steiner. Na tomto světovém mistrovství získal tři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Všichni souhlasili s tím, aby ve druhém kole jel jako úplně poslední, bez ohledu na umístění v 1.kole. Toto všechno můžete sledovat i Vy v živém vysílání na Facebooku – ÖGSV.

Dnes se jel úplně poslední závod 2. Mistrovství světa v alpském lyžování neslyšících v Rakousku v Innerkrems. Lyžaře čekal závod ve slalomu, který se jede dvoukolově.

Nejsilnější soupeřka naší reprezentantky Terezy Kmochové od začátku šampionátu byla Ruska Elena Yakovishina odstartovala závody s číslem 1 a v prvním kole zajela čas 0:47,82. Pak na start pod číslem 3 nastoupila naše Tereza a v cíli jí čas ukázal 0:46,96. Tereza se tak mohla zatím radovat z náskoku 0,86 vteřin. Velmi dobře slalom v prvním kole zajely také Rakušanka Melissa Koeck a Slovinka Anja Drev. O hodinu později bylo odstartováno druhé kolo, které všichni s napětím sledovali. Startovalo se od nejhoršího po nejlepší z 1. kola. Předposlední závodnice Elena toto kolo zajela v čase 0:46,24. Když na trati Tereza míjela branky, bylo vidět, že ze sebe vydává maximum a na světelné tabuli se rozsvítil čas 0:46,57, který byl trochu horší než Rusky. Nakonec z titulu MISTRYNĚ SVĚTA se mohla radovat právě česká lyžařka Tereza Kmochová! Porazila stříbrnou Rusku Elenu Yakovishinu o celkem 0,53 vteřin! Bronzovou medaili brala domácí Rakušanka Melissa Koeck. Na Marcele Procházkové se už projevila únava a v druhém kole minula jednu branku, proto byla diskvalifikována. Jan Panský skončil dvanáctý mezi muži. Úplně poslední cílem projel držitel tří zlatých medailí a jedné stříbrné Švýcar Philipp Steiner v historickém oblečení a na dřevěných lyžích. Jeho jízda byla tak dojemná, že některým přítomným ukáply slzičky. Philipp Steiner se tak bez ohledu na umístění rozloučil se svoji úspěšnou lyžařskou kariérou.

V 16 hodin bylo slavnostní vyhlášení vítězů, kde Tereza Kmochová přebírala svou zlatou medaili. Rozšířila tak svoji sbírku o jedné zlaté a tři stříbrné medaile. Tereza Kmochová se tak se svými pěti medailemi stala nejúspěšnější lyžařkou naší výpravy. Po vyhlášení bylo slavnostně ukončeno 2. Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu. Sportovci i jejich doprovodný tým se mohou opět setkat za 2 roky na zimní Deaflympiádě.

 

DSC_0553

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

DSC_0515

 

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

Autor: Markéta Spilková  Fotografie: Vendula Panská

Stručně z MS v alpském lyžování a snowboardingu, Rakousko – Innerkrems

Zdravíme Vás opět z Innerkrems.

Dnešní den patřil snowboarďákům. Čekal je druhý a zároveň poslední závod letošního mistrovství světa – paralelní slalom. Závod byl celkově napínavější než předevčírem. Branky byly hodně blízko u sebe a tím pádem závodníci museli dělat kratší a dynamičtější oblouky. Někteří z nich v rychlosti nezvládli třeba včas zatočit do oblouku a spadli. V paralelních závodech se vždy jezdí dvě jízdy, aby to bylo fér. Podle rozlosovaných čísel snowboardista jede nejdřív v „červené“ trati a pak v „modré“ nebo naopak.
Nejdřív se jela kvalifikace, kam také nastoupil náš Tomáš Pazdera s číslem 8. V kvalifikaci dostal silného soupeře, Rusa Danila Ivanova. Tomáš se ho však nezalekl a jel svým stylem jak nejlépe mohl a vyplatilo se mu to. Postoupil z šestého místa mezi osm nejrychlejších. K sobě dostal dalšího Rusa Igora Ishatenko. Zde se už pokračovalo vyřazovacím systémem. Ishatenko byl jasně lepší než Tomáš, v některých úsecích byl ale Tomáš chvíli rychlejší než Igor a vypadalo to zajímavě. Nakonec se k našim spokojenostem umístil na sedmém místě. Tím bylo 2.mistrovství světa ve snowboardingu ukončeno a budeme se těšit na další závody za dva roky, kdy proběhne zimní Deaflympiáda.
Zítra vám přineseme zprávy ze závodu lyžařů v obřím slalomu.
DSC_0241 DSC_0232 DSC_0217 DSC_0211 DSC_0164
Autor: Markéta Spilková  Fotografie: Vendula Panská

Stručně z MS v alpském lyžování a snowboardingu, Rakousko – Innerkrems

Včerejší den byl pro českou výpravu dost zajímavý. Konaly se lyžařské závody v kombinaci, který se skládá ze dvou disciplín – super G a slalomu. V 1.kole, kdy se jela rychlostní disciplína super G, tak pořadí našich reprezentantů bylo velmi pěkné. Tereza opět druhá za Ruskou Elenou, Marcela také druhá mezi juniorkami a z našich borců byl Jirka pátý a Honza osmý. Taková čísla se nám všem líbila a doufali jsme, že i takové pořadí zůstane i po slalomu. S napětím jsme sledovali tento závod, který je dost na techniku a často rozhodující, protože dost závodníků v nich vypadne. Nejdřív jely ženy. Marcela Procházková, která je na mistrovství světa úplně poprvé a v rychlostních disciplínách jela na lyžích, na kterých stála téměř poprvé, byla už dost unavená. Svoje druhé místo mezi juniorkami bohužel neudržela. Ve slalomu byla rychlejší Slovenka a Marcela skončila nakonec byla třetí. Tereza do startu nastoupila s náskokem 0,61 sekund na první Rusku. Musíme uznat, že Tereza slalom zajela na jedničku s hvězdičkou. Byla nejrychlejší, ale na první místo jí to bohužel nestačilo. Ke zlaté medaili jí chybělo pouhých 0,1 vteřin. Obrovská škoda!

Všichni jsme se těšili na start Jirky Hartiga, o kterém jsme věděli, že je výtečný slalomář. Bohužel si ze závodu v minulém týdnu přivodil úraz. Měl sešitou tržnou ránu na levé noze pod kolenem, která námahu nevydržela a znovu se otevřela. Musel do nemocnice a tak na start nemohl nastoupit. Jana Panského lyže ve slalomu moc neposlouchaly a nepodařilo se mu udržet krásné osmé místo a propadl se na celkové šestnácté místo.

Dnes mají lyžaři volný den a přijdou fandit našemu snowboardistovi Tomáši Pazderovi. Fanděte mu i vy!

DSC_0023 DSC_0058

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

DSC_0147 DSC_0161

Autor: Markéta Spilková    Fotografie: Vendula Panská

Stručně z MS v alpském lyžování a snowboardingu, Rakousko – Innerkrems

Dnešní den přinesl české výpravě medailové žně. Počasí slunné jako včera již moc nebylo, během závodu v super G lyžařům do tváří foukal nepříjemný studený vítr. Přesto se naši závodníci s nepříznivým větrem dokázali poprat a radovali jsme se ze tří medailí. První medaili pro náš tým vyjela mladičká Marcela Procházková, když v kategorii mezi juniorkami skončila druhá. Další medaili vyjela naše nejlepší lyžařka Tereza Kmochová. Na stupních vítězů jí na krk pověsili krásnou stříbrnou medaili. Jiří Hartig v celkovém pořadí mužů skončil na pěkném sedmém místě, přesto se stal juniorským MISTREM SVĚTA! 🙂 Slova českého reprezentanta Honzy Panského potvrzují, jak musel s větrem bojovat: „Najednou se mi zdálo, že nejedu! Divil jsem se, co se děje?! Podíval jsem se na sníh a vidím, že pode mnou ujíždí velmi pomalu.“ a umístil se čtrnáctý.

Po poledni byly odstartovány závody ve snowboardingu – soutěžilo se v paralelním obřím slalomu. Tomáš Pazdera do závodu nastoupil poprvé na jiném prkně než na které byl zvyklý. Zkusil si speciální slalomové prkno. Byla to pro něj výzva. Ve výsledkové listině se Tomášovo jméno objevilo na osmé příčce.

 

DSC_0120 DSC_0130 DSC_0162 DSC_0189 DSC_0191 DSC_0201 DSC_0217 DSC_0229 DSC_0264 IMG_1097 IMG_1099 IMG_1105

Autroka: Markéta Spilková Fotografie: Vendula Panská

Stručně z Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu neslyšících v Innerkrems (Rakousko)

Za slunného počasí se dnes uspořádal první závod lyžařů – disciplínou byl obávaný sjezd. Z původně přihlášených 10 žen nakonec do startovního pole nastoupilo pouze 5 žen a 1 juniorka. Jelo se jednokolově. Náš benjamínek, teprve šestnáctiletá Marcela Procházková, pro kterou je účast na světovém mistrovství premiérou, závod zkusila jako předjezdec. Svůj strach překonala s velkou noblesou. Po krátké chvíli už byly známy výsledky mezi ženami. Naše Tereza Kmochová dojela pro stříbro. Za první Ruskou Elenou Yakovishinou zaostala o 0, 38 sekund. Mezi muži byla konkurence větší. Královskou disciplínu vyhrál Švýcar Philipp Steiner. Zlatá medaile byla pro něj o to cennější, jelikož plánuje po skončení mistrovství světa se rozloučit se svou lyžařskou kariérou. Naši kluci Jiří Hartig a Jan Panský s náročnou tratí bojovali statečně. Jirka, i přes zranění na noze, skončil na 9.místě mezi muži a mezi juniory byl druhý. Honza se celkově umístil na 14. místě.

Jediný reprezentant Tomáš Pazdera měl volný trénink. Pod dohledem trenéra Petra Šindeláře piloval techniku na zítřejší závod v paralelním obřím slalomu, který začne v 11 hodin. Tedy po závodě lyžařů v super G. Zítřejší start byl pro ně posunutý na 10.hodinu. Držte nám palce!

Autor: Markéta Spilková      Fotografie: Vendula Panská

20170312_084834 20170313_110104 20170313_115027 DSC_0074 DSC_0081 DSC_0088 DSC_0097

Volby do STK zimních sportů

Vážení sportovní přátelé,

vzhledem k současné situaci, kdy STK zimních sportů prochází komplikovanou a nejasnou fází, je nutné, abych jako její prozatímní předsedkyně vyhlásila předčasné volby k ustanovení nové funkční STK ZS do konce volebního období, tj. do roku 2018.

 

V příloze tohoto dopisu naleznete formulář přihlášky pro kandidáty do nové STK ZS ČSNS.

 

Prosím všechny předsedy sportovních klubů, aby o tom informovali své členy a odpověděli mi nejpozději do 25. května 2016 na tento email: moc.l1561565535iamg@1561565535avokl1561565535ips.a1561565535tekra1561565535m1561565535

 

Všichni kandidáti by měli vyplnit přihlášku a nechat si ji potvrdit svým mateřským klubem, aby bylo jasné, že kandidát je skutečně řádným členem klubu a tím i členem ČSNS. Toto také slouží jako doporučení mateřského klubu a souhlas mateřského klubu s kandidaturou.

 

Dle počtu přihlášek se následně provede volba nových členů STK zimních sportů.

 

Předem Vám všem děkuji za pochopení a spolupráci.

 

 

 

S přátelským pozdravem

 

Markéta Spilková                                                                              

předseda STK zimních sportů ČSNS

MS Snowboard

Mistroství světa neslyšící ve snowboardu 8. – 17.2.2013 v Rusku – Shukolovo

http://www.wdsc.ru/en/
snowboard plakat_to_print_fÚčast 7 státu – Rusko, Finsko, Norsko, Rakousko, Švýcarsko, Japonsko a ČR

Náš závodník: Pazdera Tomáš
Doprovod: Spilková Markéta

PROGRAM ZÁVODU
10.2. – PSL Kvalifikace a finále (startuje Tomáš)
11.2. – HP Kvalifikace a finále
12.2. – PGS Kvalifikace a finále (startuje Tomáš)
13.2. – BA Kvalifikace a finále
16.2. – SBX Kvalifikace a finále (startuje Tomáš)

Výsledky: http://www.wdsc.ru/en/results.html

10.2. – PSL (paralelní slalom) Pazdera skončil sedmý z jedenácti.

12.2. na PGS(paralelní obří slalom) Pazdera získal stříbro !!!!

16.2. SBX (snowboard cross) Pazdera MISTREM SVĚTA!!!

Tomáš Pazdera – prvním mistrem světa ve snowboardcrossu neslyšících!

1. Mistrovství světa ve snowboardu neslyšících se konalo v termínu od 8. do 17.února 2013 v Rusku ve Shukolovu, které je asi 50km vzdálené od Moskvy.

Naši republiku tam jel reprezentovat jediný snowboardista, Tomáš Pazdera a s ním jako doprovod jela Markéta Spilková, členka výboru ČSNS. Celkem tam bylo sedm států – domácí Rusové, Japonci, Norové, Rakušané, Finky, Švýcar a my.

Závodilo se tam v pěti disciplínách – paralelní slalom (PSL), paralelní obří slalom (PGS), half-pipe (HP), big air (BA) a snowboardcross (SBX).

První závod měl Tomáš v neděli – v paralelním slalomu. Tato disciplína nebyla Tomášova nejsilnější a navíc neměl na tuto disciplínu stavěné prkno – měl speciální na snowboardcross. Přesto se v závodu snažil a skončil sedmý z celkových jedenácti mužů. Tomáš byl se svým výsledkem docela spokojen.

V úterý v závodě na paralelním obřím slalomu Tomáš překvapil sebe, Markétu a všechny ostatní účastníky, když udržel druhé místo z kvalifikace až do finále. Měl opravdu štěstí! Někteří závodníci jezdili dobře, ale zbytečně zbrkle a uklouzli a tím ztratili čas. Tak Tomáš získal pro naši vlajku první medaili – stříbrnou.

Ve čtvrtek byl pro všechny volný den – udělal se výlet do Moskvy. Bylo sluníčko a teplo, tak výlet byl příjemný.

V sobotu se konal závod v poslední a Tomově nejsilnější disciplíně – snowboardcross. Předtím na tréninku Tomáš zjistil, že má docela dva konkurenty. Během závodu byl Tomáš nervózní, protože v kvalifikaci i semifinále trochu klouzal. Měl co dělat, aby celou trať jel dobře a neupadl. Ve finále se mu podařilo soustředit jen na trať a vyplatilo se mu to. Celý závod nakonec vyhrál a Tomáš se stal prvním mistrem světa v této disciplíně, která se jela vůbec poprvé na závodech pro neslyšící.

Domů si Tomáš odvezl dvě medaile – stříbrnou z paralelního obřího slalomu a zlatou ze snowboardcrossu.

Podrobné výsledky jsou k zhlédnutí http://www.wdsc.ru/en/results.html.

Akademiský mistr ČR ve snowboardcrossu

O víkendu 22. – 24.února se v ráji snowboardistů, v Dolní Moravě uskutečnilo Akademické Mistrovství ČR, kterého se zúčastnil i náš reprezentant TOMÁŠ PAZDERA. Víkend byl podle něj velice zajímavý. Počasí jim vůbec nepřálo, foukal silný vítr, až si mysleli, že se závody zruší. Přes nepřízeň počasí nakonec proběhly kvalifikační jízdy ve snowboardcrossu. Ve kvalifikaci Tomáš Pazdera skončil třetí, což pro něj bylo velice příjemné překvapení a navíc velká motivace k tomu, aby se dostal na nějakou medailovou pozici.

Favorit Emil Novák, který závodí na Světových pohárech a na Mistrovství světa skončil šestnáctý, v Dolní Moravě vypadl už ve čtvrtfinále. Největším soupeřem našeho závodníka se stal Petr Bohuněk, který ho vloni porazil. Ve finále hned po startu vedl Slovák Bačo a za ním právě Petr Bohuněk s naším snowboardistou. Bačo během jízdy v klopence upadl a Petr Bohuněk tím pak získal od Tomáše velký náskok. Tomáš se však nevzdal a díky vlastnímu instinktu a správné technice se zrychloval, až nakonec Petra předjel. V předposledním skoku ho Tomáš už před sebe nepustil a do cíle vjel jako vítěz závodu. Stal se tak AKADEMICKÝM MISTREM ČR VE SNOWBOARDCROSSU.Celý závod byl podle Tomáše velice napínavý.

Večer se konaly závody v obřím paralelním slalomu. Zde byl Tomáš opět úspěšný – skončil druhý a k jeho velké radosti opět porazil Petra Bohunka.
Ještě můžeš přidat odkaz na video ze závodu:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10497097524-akademicke-mistrovstvi-cr-ve-snowboardingu-2013/413232404000002/
Jízda Tomáše Pazdery je vidět mezi 9:22 a 11:35min.