Akademiský mistr ČR ve snowboardcrossu

0
478

O víkendu 22. – 24.února se v ráji snowboardistů, v Dolní Moravě uskutečnilo Akademické Mistrovství ČR, kterého se zúčastnil i náš reprezentant TOMÁŠ PAZDERA. Víkend byl podle něj velice zajímavý. Počasí jim vůbec nepřálo, foukal silný vítr, až si mysleli, že se závody zruší. Přes nepřízeň počasí nakonec proběhly kvalifikační jízdy ve snowboardcrossu. Ve kvalifikaci Tomáš Pazdera skončil třetí, což pro něj bylo velice příjemné překvapení a navíc velká motivace k tomu, aby se dostal na nějakou medailovou pozici.

Favorit Emil Novák, který závodí na Světových pohárech a na Mistrovství světa skončil šestnáctý, v Dolní Moravě vypadl už ve čtvrtfinále. Největším soupeřem našeho závodníka se stal Petr Bohuněk, který ho vloni porazil. Ve finále hned po startu vedl Slovák Bačo a za ním právě Petr Bohuněk s naším snowboardistou. Bačo během jízdy v klopence upadl a Petr Bohuněk tím pak získal od Tomáše velký náskok. Tomáš se však nevzdal a díky vlastnímu instinktu a správné technice se zrychloval, až nakonec Petra předjel. V předposledním skoku ho Tomáš už před sebe nepustil a do cíle vjel jako vítěz závodu. Stal se tak AKADEMICKÝM MISTREM ČR VE SNOWBOARDCROSSU.Celý závod byl podle Tomáše velice napínavý.

Večer se konaly závody v obřím paralelním slalomu. Zde byl Tomáš opět úspěšný – skončil druhý a k jeho velké radosti opět porazil Petra Bohunka.
Ještě můžeš přidat odkaz na video ze závodu:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10497097524-akademicke-mistrovstvi-cr-ve-snowboardingu-2013/413232404000002/
Jízda Tomáše Pazdery je vidět mezi 9:22 a 11:35min.