Stručně z MS v alpském lyžování a snowboardingu, Rakousko – Innerkrems

0
665
????????????????????????????????????

Přinášíme Vám zprávy z dnešního závodu v obřím slalomu. Celý den byla modrá obloha, slunce pálilo, někteří chodili dokonce i v tričkách. Sníh byl docela mokrý a tím pádem těžký pro všechny lyžaře, proto byl závod velmi napínavý. V obřím slalomu se časy z obou kol sčítají a proto není hned jasné, kdo se stane vítězem. Po prvním kole u žen byla Tereza Kmochová lepší než její rivalka, Ruska Elena Yakovishina, o 0,4 sekund. Proto všichni s napětím sledovali, jak dopadne druhé kolo. Po dojetí Terezy Kmochové do cíle na světelné tabuli naskočil celkový čas 2:

​18,18

 a tak se česká výprava se mohla radovat z MISTRYNĚ SVĚTA! Tereza Kmochová po třech stříbrných medailích mohla konečně oslavit zlatou medaili. Rusku Elenu porazila o celkových 0,

​54

 sekund. Na šestnáctileté Marcele Procházkové, která nikdy předtím nejezdila několik závodů za sebou, se již objevuje celková únava. Přesto dokázala ve dvou kolech dojet do cíle a brala bronzovou medaili mezi juniorkami. Jediný mužský reprezentant Jan Panský vydal ze sebe maximum a dokázal skončit v první polovině. Obsadil 10.příčku. 

Zítra čeká všechny lyžaře poslední závod ve slalomu. Start prvního kola je v 9 hodin a druhé kolo začne v 11 hodin. Tereza Kmochová bude startovat s číslem 3, Marcela Procházková pojede s číslem 7 a Jan Panský odstartuje jako 29. v pořadí. Tento závod bude pro všechny přítomné dojemný, jelikož se zde se svoji veleúspěšnou lyžařskou kariérou bude loučit Švýcar Philipp Steiner. Na tomto světovém mistrovství získal tři zlaté medaile a jednu stříbrnou. Všichni souhlasili s tím, aby ve druhém kole jel jako úplně poslední, bez ohledu na umístění v 1.kole. Toto všechno můžete sledovat i Vy v živém vysílání na Facebooku – ÖGSV.

Dnes se jel úplně poslední závod 2. Mistrovství světa v alpském lyžování neslyšících v Rakousku v Innerkrems. Lyžaře čekal závod ve slalomu, který se jede dvoukolově.

Nejsilnější soupeřka naší reprezentantky Terezy Kmochové od začátku šampionátu byla Ruska Elena Yakovishina odstartovala závody s číslem 1 a v prvním kole zajela čas 0:47,82. Pak na start pod číslem 3 nastoupila naše Tereza a v cíli jí čas ukázal 0:46,96. Tereza se tak mohla zatím radovat z náskoku 0,86 vteřin. Velmi dobře slalom v prvním kole zajely také Rakušanka Melissa Koeck a Slovinka Anja Drev. O hodinu později bylo odstartováno druhé kolo, které všichni s napětím sledovali. Startovalo se od nejhoršího po nejlepší z 1. kola. Předposlední závodnice Elena toto kolo zajela v čase 0:46,24. Když na trati Tereza míjela branky, bylo vidět, že ze sebe vydává maximum a na světelné tabuli se rozsvítil čas 0:46,57, který byl trochu horší než Rusky. Nakonec z titulu MISTRYNĚ SVĚTA se mohla radovat právě česká lyžařka Tereza Kmochová! Porazila stříbrnou Rusku Elenu Yakovishinu o celkem 0,53 vteřin! Bronzovou medaili brala domácí Rakušanka Melissa Koeck. Na Marcele Procházkové se už projevila únava a v druhém kole minula jednu branku, proto byla diskvalifikována. Jan Panský skončil dvanáctý mezi muži. Úplně poslední cílem projel držitel tří zlatých medailí a jedné stříbrné Švýcar Philipp Steiner v historickém oblečení a na dřevěných lyžích. Jeho jízda byla tak dojemná, že některým přítomným ukáply slzičky. Philipp Steiner se tak bez ohledu na umístění rozloučil se svoji úspěšnou lyžařskou kariérou.

V 16 hodin bylo slavnostní vyhlášení vítězů, kde Tereza Kmochová přebírala svou zlatou medaili. Rozšířila tak svoji sbírku o jedné zlaté a tři stříbrné medaile. Tereza Kmochová se tak se svými pěti medailemi stala nejúspěšnější lyžařkou naší výpravy. Po vyhlášení bylo slavnostně ukončeno 2. Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu. Sportovci i jejich doprovodný tým se mohou opět setkat za 2 roky na zimní Deaflympiádě.

 

DSC_0553

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

DSC_0515

 

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

????????????????????????????????????

Autor: Markéta Spilková  Fotografie: Vendula Panská