Mezinárodní Olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní výbor sportu neslyšících (ICSD) podepsali Memorandum o porozumění v sídle Mezinárodního olympijského výboru

0
658

Lausanne – v úterý 8.března 2016 – Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní výbor sportu neslyšících (ICSD) podepsali Memorandum o porozumění v sídle Mezinárodního olympijského výboru.

Prezident MOV Thomas Bach a Prezident ICSD Dr. Valery Rukhledev sdílí stejnou vizi propagace tělesných a sportovních aktivit pro blaho společnosti.

MOV uznává důležitost ICSD jako multi-sportovní organizace a jako nevládní mezinárodní sportovní organizace a souhlasí s podporou ICSD založenou na následujících principech:

  • začlenění neslyšících sportovců a diváků do sportu;
  • ochrana sportovců a jejich čistoty ve sportu;
  • organizování aktivit a sportovních událostí společně s Oylmpijským hnutím;
  • sdílení a řízení poznatků podpory a tréninkových programů pro sportovce a činovníky společně s podpůrným programem efektivního řízení soutěží;
  • sdílení obsahu na Olympijském kanálu IOC a na dalších platformách a
  • srovnání komunikace, marketingu a obchodních programů.

 

Memorandum o porozumění bude řízeno a vykládáno v souladu se švýcarskými právními předpisy. ICSD bere na vědomí a akceptuje, že  pokračování jeho uznání MOV je podmíněno tím, že ICSD dodrží za všech okolností s olympijskou chartou, jakož i přispěje k cíli olympijského hnutí v budování mírového a lepšího světa výchovou mládeže prostřednictvím sportu vykonávaného v souladu s olympijskými hodnotami.

 

Po podepsání Memoranda o porozumění se, Výkonný výbor ICSD; Paní Jennifer Mann, vedoucí sportovního partnerství a koordinace MOV; výkonný ředitel ICSD; Předseda Švýcarské federace neslyšících sportovců; Organizační výbor Letní Deaflympiády 2017, Mezinárodní basketbalová federace neslyšících (DIBF) a Mezinárodní fotbalová asociace neslyšících (DIFA), účastnili slavnostního přestřižení pásky k  oficiálnímu otevření centrály ICSD v Maison du Sports International v olympijském hlavním městě v Lausanne.

Vedle podpisu Memoranda o porozumění, proběhlo třídenní jednání Výkonného výboru ICSD v období 6. – 8. března, o různých aspektech sportu neslyšících sportovců a o stavu příprav na nadcházející Letní Deaflympijské hry 2017. Organizační výbor pro Letní Deaflympijské hry 2017 spolu s tureckým Ministerstvem sportu prezentovali svou 3. zprávu  přípravách Letní Deaflympijských her 2017 Výkonnému výboru ICSD.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno