Report beachvolejbalu z Deaflympiády

0
420

Na základě úspěchů z loňského Mistrovství světa v Turecku reprezentovaly Českou republiku dva ženské páry – Veronika Chladová s Oldřiškou Žídkovou jako pár číslo 1 (dále CZE1) a Monika Teclová s Ivanou Votípkovou jako pár číslo 2 (dále CZE2). Vedoucím děvčat byla Markéta Spilková, členka výboru ČSNS.
Ve středu 24.7. večer proběhla první TD schůzka, kde v závěru proběhlo losování do ženských i mužských skupin. Celkem osmnáct ženských párů bylo rozděleno do čtyř skupin, dvakrát po čtyřech a dvakrát po pěti dvojicích. Patnáct mužských dvojic se rozdělilo do tří skupin po pěti.

Skupiny:

A B C D
UKR1 LTU UKR2 RUS1
CZE1 RUS2 CZE2 USA2
BRA1 USA1 HUN2 BRA2
EST HUN1 ISR JPN
TUR GER    

První zápasy začaly hned po zahájení Deaflympiády, v sobotu 27. července a jako první v devět hodin ráno místního času nastoupily do zápasu pár CZE1 proti TUR. Na holkách byla vidět nervozita a hrály opatrně, přesto se jim podařilo vyhrát 2:0. Dvojice CZE2 nastoupila v 18 hodin proti HUN2. Měly štěstí, že soupeřky byly slabší a tak se jim podařilo hladce je porazit 2:0. Další zápasy CZE1 už hrály suverénně jak po technické, tak i taktické stránce a vyhrály všechny zápasy vlastní skupiny. Senzací celého turnaje bylo, že naše holky porazily favorizované Ukrajinky, které od roku 2005 neprohrály jediný zápas. Byl to tvrdý boj, naše děvčata ale nevzdala a uhrály 2:0 (24:22, 21:15). Nejdojemnější bylo, že skoro celý český deaflympijský tým byl přítomen u zápasu a naplno jim fandil. Na naši stranu se připojili fanoušci z dalších států. Tak se holky staly horkými kandidátkami na medaile. Druhá dvojice ukončila skupinu se dvěma výhrami a jednou prohrou s UKR2 na druhém postupovém místě.

Ve středu 31. července začalo osmifinále, které se hrálo vyřazovacím systémem. CZE2 narazila na USA1 a zápas nezvládly, prohrály 0:2 a tím pádem skončily v celém turnaji. CZE1 dostaly nejslabší hráčky celé Deaflympiády – HUN1 a hladce je porazily 2:0 a postoupily dál do čtvrtfinále.
Ve čtvrtek ráno čekaly naše CZE1 silné soupeřky RUS2. Naše děvčata bojovala, ale už se na nich projevovala únava a míň dobíhaly míče či častěji padaly. Bohužel nestačily a prohrály 0:2 a dostaly se tak do skupiny o 5. – 8. místo. Ve stejný den je odpoledne čekal zápas proti USA1. Zápas byl hodně napínavý – první set prohrály 17:21, pak se jim podařilo otočit druhý set ve svůj prospěch 21:15 a poslední set, jsme všichni, fanoušci, hodně prožívali a nakonec se nám ulevilo, když vyhrály 16:14. Čekal je rozhodující zápas o 5 a 6. místo.
V pátek od desáté dopolední nastoupila CZE1 opět proti UKR1, nad které vyhrály ve skupině. Děvčata už byla velice unavená a zbytečně ztrácely body, i když se snažily. Prohrály 0:2, ale i tak se celkově umístily na krásném místě – 6. místě, což je pro naši republiku velký úspěch v silné konkurenci postsovětských států! CZE2 skončila s ostatními dvojicemi ve skupině mezi 9. a 16. místem. Holkám velmi pomohlo fandění celého českého deaflympijského týmu, byli úžasní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno